Hlavní stránka Dovolená Thajsko 2020/2021 Dovolená Bangkok

Dovolená v Bangkoku

Naplánujte si dovolenou do Thajska!

Obdivování buddhistických chrámů patří k Bangkoku stejně jako jízdy tradičním tuk-tukem. Thajská metropole žije vlastním životem a turisty asi nikdy nepřestane překvapovat.

Budete zkoumat památky, rozlehlé parky či botanické zahrady? Vydáte se na nejvyšší budovu ve městě nebo se snad necháte unést nízkými cenami a propadnete nákupní mánii? V Bangkoku na vás bude nějaká zajímavá aktivita čekat snad na každém kroku.


Počasí

Dnes
32°C
Vítr: 2,8 m/s SSZ
Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle
32°C 27°C 30°C 29°C 31°C 31°C

Základní informace

  • Stát: Thajsko
  • Jazyk: thajština
  • Používané jazyky: angličtina
  • Měna: baht
  • Časové pásmo: GTM +7
  • Hlavní město: Bangkok
  • Orientační délka letu z ČR: cca 12 hodin
  • Mezinárodní předvolba: + 66
  • Napětí el. proudu: 220 V, dvoukolíkové zásuvky

Proč jet do Bangkoku

Proč jet na dovolenou do Bangkoku

Hlavní město Thajska leží na řece Chao Phraya asi 20 km od Thajského zálivu a přezdívá se mu město andělů. Bangkok je směsicí luxusních drahých domů, residencí, tržišť, rušné dopravy i krásných buddhistických chrámů, které ve vás navodí pocit klidu a pohody.

Při návštěvě města rozhodně nevynechejte komplex královského paláce, kde se nachází královská kaple Wat Phra Kaeo nebo palác Vimanmek ve čtvrti Dusit, který je celý postaven z pozlaceného týkového dřeva. Míst, která lákají turisty je tu ale samozřejmě mnohem více. Město několika stovek chrámů i rušné dopravy, to je Bangkok.

Počasí v Bangkoku

V Bangkoku panují celoročně vysoké teploty, v průměru okolo 28 °C. Počasí je však ovlivňováno monzuny.

Ideální měsíce pro dovolenou v Bangkoku jsou od listopadu do dubna, kdy nebývají extrémní vedra a i srážek je pouze pomálu.

Tipy na výlety v Bangkoku

Tipy na výlety

Královský palác

Královský palác, který nechal v roce 1784 postavit král Rama I., v jedné ze svých částí ukrývá nejposvátnější sochu v celém Thajsku – Smaragdového Buddhu. Kromě toho se tu nachází i královské mausoleum nebo významná knihovna.

Hadí farma

Na hadí farmě v Bangkoku chovají nerůznější druhy hadů. Těm jedovatým odebírají jed, aby z něj mohli vyrobit séra a léky. Farma je přístupná turistům, kteří si právě i to, jak je hadům odebírán jed, můžou prohlédnout.

Plovoucí trh v Damnoen Saduak

Typicky thajskou záležitostí jsou plovoucí trhy, ten nejznámější naleznete v Damnoen Saduak, kde se to na tamních kanálech jenom hemží malými loďkami. Nakoupit tu můžete ovoce, zeleninu, místní speciality i typické suvenýry spjaté s Thajskem.

Řeka Kwai

Při výletě podél řeky Kwai samozřejmě nesmíte vynechat proslulý most přes řeku, za vidění toho tu stojí ale mnohem víc. Například národní parky Say Yok a Erawan, chrámy, vodopády i železnice smrti vybudovaná za druhé světové války.

Porovnejte si zájezdy od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. S výběrem vám pomohou naši zkušení prodejci.