Hlavní stránka Dovolená Thajsko 2020/2021 Dovolená Krabi

Dovolená v letovisku Krabi

Naplánujte si dovolenou do Thajska!

Letovisko Krabi patří k tomu nejlepšímu, co může Thajsko nabídnout. Příjemné městečko s malebnou promenádou u moře, které je obklopené nádhernými vápencovými vrchy zvanými mogoty, dotvářející působivou podívanou. Písečné pláže omývané průzračnou vodou jsou zárukou skvělé dovolené.

Romantici najdou soukromí u malých lagun, potápěči zase budou unešeni z pohledu na korálové útesy. Tuhle podívanou si můžou vychutnat jak zkušení potápěči, tak i začátečníci.


Počasí

Dnes
29°C
Vítr: 3,8 m/s ZSZ
Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle
29°C 29°C 29°C 31°C 30°C 30°C

Základní informace

  • Stát: Thajsko
  • Jazyk: thajština
  • Používané jazyky: angličtina
  • Měna: baht
  • Časové pásmo: GTM +7
  • Hlavní město: Bangkok
  • Orientační délka letu z ČR: cca 12 hodin
  • Mezinárodní předvolba: + 66
  • Napětí el. proudu: 220 V, dvoukolíkové zásuvky

Proč jet na dovolenou do Phuketu a Phi Phi

Proč jet na dovolenou do letoviska Krabi

Krabi je místem, kde si svoji dovolenou užijí milovníci opalování, koupání i objevování krás podmořského světa. Své si tu ale najdou i aktivnější turisté, kteří mají v plánu zajímavé výlety. Mohou se vydat třeba přímo do deštného pralesa, kde si prohlédnou divokou přírodu i exotická zvířata.

Oblíbené jsou také výlety na okolní ostrovy a šnorchlování u jejich břehů. A kdo chce v Krabi zažít trošku adrenalinu, měl by zkusit jízdu na mořském kajaku. Aktivit, kterými si můžete zpestřit svoji dovolenou v provincii Krabi, je opravdu nespočet a věřte, že žádná z nich vás nezklame.

Počasí v letovisku Krabi

Krabi se nachází v blízkosti rovníku, proto se tu celoročně můžete těšit na vysoké teploty. Od května do října tu panuje období dešťů. Od listopadu se pak teploty začínají zvyšovat.

Nejteplejším měsícem je březen, kdy průměrné teploty dosahují 30 °C, ostatní měsíce jsou ale chladnější pouze o pár stupínků. Více než příjemná je také teplota moře, která také stoupá ke třicítce.

Tipy na výlety v Phuketu a Phi Phi

Tipy na výlety

Město Krabi

Ve městě Krabi poznáte pravou thajskou atmosféru. Klasické tržnice, pouliční stánky s tradičními pokrmy lákají místní obyvatele i turisty. Zajímavostí je noční tržnice, kde můžete nakoupit ovoce, zeleniny, oblečení i suvenýry. A co byste rozhodně měli ochutnat? Nejlepší kokosovou zmrzlinu.

Smaragdové jezírko

Smaragdové jezírko si vysloužilo svůj název díky nádherně modro-zelené barvě. Procházka k tomuto místu je opravdu kouzelná, během cesty je navíc možné se v některých jezírkách vykoupat. Vyrazit ale můžete i k nedalekým termálním pramenům.

Národní park Tha Pom

Nedaleko města Krabi se naleznete národní park Tha Pom, který je klidným místem, kde si přijdou na své obdivovatelé nedotčené přírody. Naučná stezka vedoucí pralesem s jezírky, mokřinami a množstvím nejrůznějších rostlin i zvířat rozhodně stojí za návštěvu.

Diamantová jeskyně

Jeskyně, která se nazývá jako Diamantová zásluhou třpytících se stěn, nabízí fascinující podívanou. U vstupu do jeskyně nechybí ani obrovská socha Buddhy, jehož úkolem je chránit tu nádheru ukrývající se uvnitř Diamantové jeskyně.

Porovnejte si zájezdy od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. S výběrem vám pomohou naši zkušení prodejci.