Hlavní stránka Dovolená Thajsko 2020/2021 Dovolená Pattaya - Thajsko

Dovolená Thasjko - Pattaya

Pattaya je perfektním místem pro všechny, kdo si přes den chtějí užívat slunce a moře na pláži a v noci poznávat rušný thajský život v barech a klubech.

V nejživějším letovisku celého Thajska se nebudete ani chvíli nudit a zažijete vše, co si od dovolené můžete přát. Odpočinek, zábava, sport, adrenalin, ale i krásná příroda a buddhistické chrámy.

Vybírejte ubytování se stravou, nebo zvolte variantu bez stravy, míst, kde se dobře a především i velmi levně najíte, je tu spoustu.

Naplánujte si dovolenou v Thajsku!


Počasí

Dnes
29°C
Vítr: 2,5 m/s SZ
Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle
29°C 27°C 30°C 30°C 30°C 30°C

Základní informace

  • Stát: Thajsko
  • Jazyk: thajština
  • Používané jazyky: angličtina
  • Měna: baht
  • Časové pásmo: GTM +7
  • Hlavní město: Bangkok
  • Orientační délka letu z ČR: cca 12 hodin
  • Mezinárodní předvolba: + 66
  • Napětí el. proudu: 220 V, dvoukolíkové zásuvky

Proč jet na dovolenou do letoviska Pattaya

Proč jet na dovolenou do letoviska Pattaya

Pattaya, to jsou bary a diskotéky, kde protančíte noci, i rozlehlé pláže, na kterých prolenošíte dovolenkové dny. Pro pořádnou dávku vzrušení tu můžete zkusit třeba bungee jumping nebo windsurfing. Pokud vás láká exotická fauna a flóra, vydejte se za slony a krokodýly do malých zoo a stanic. Pravou thajskou atmosféru zažijete při návštěvě buddhistických chrámů nebo výletu do nespoutané džungle.

A co byste možná úplně nečekali, Pattaya je také místem pro nadšené golfisty, ti tu najdou až dvacet skvěle upravených hřišť.

Počasí v letovisku Pattaya

V oblasti se teploty celoročně pohybují velmi vysoko, v průměru okolo 28 °C. Počasí tu ale bývá ovlivněno monzunovými větry. Ideální měsíce pro dovolenou jsou zhruba od listopadu do dubna, kdy nepanují extrémní vedra a i srážek je pouze pomálu. Ani v období dešťů ale nemusíte Thajsko zatracovat, přeháňky jsou totiž většinou sice vydatné, ale krátké a brzy se po nich vyjasní.
Tipy na výlety v letovisku Pattaya

Tipy na výlety

Svatyně pravdy

Ve městě Pattaya naleznete unikátní stavbu, která láká nespočet turistů. Zatím stále ještě nedokončená budova je celá vyřezávaná z teakového dřeva. Na stavbu nejsou použité žádné šrouby ani hřebíky, proto do sebe všechny části musí perfektně zapadat.

Zahrada Nong Nooch

Jednu z nejkrásnějších botanických zahrad v Asii naleznete ve městě Pattaya. Prohlédnout si tu můžete exotické rostliny, bonsaje, kaktusy i nádherné orchideje. Kromě toho tu zažijete i nejrůznější představení, například sloní show, thajské tance nebo bubnování.

Mini Siam

Chcete vidět všechny významné stavby a památky na jednom místě, pak navštivte Mini Siam. Najdete tu více než 100 miniaturních replik thajských skvostů, například Smaragdového Buddhu, ale také památky z celého světa. Prohlédnete si tu tak třeba i Eiffelovku nebo Sochu svobody.

Sloní farma

Co by to bylo za návštěvu Thajska bez výletu za slony? Jízda na slonovi uprostřed thajské džungle je zážitkem, na který nikdy nezapomenete. Kromě projížďky si také budete moci prohlédnout, co všechno se místní sloni zvládli naučit.

Proč jet na Kubu

Další tipy na exotickou dovolenou

Pokud nemáte rádi zimu, pak nejlepší nápad je užít si ji v exotice. Podívejte se na naše tipy na exotickou dovolenou a vyberte si, kde se zahřejete.

Nejlépe hodnocené hotely v letovisku Pattaya v Thajsku za last minute ceny

Porovnejte si zájezdy od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. S výběrem vám pomohou naši zkušení prodejci.