Hlavní stránka Dovolená Tunisko 2021/22 Dovolená Tunisko - Mahdia

Dovolená Tunisko - Mahdia

V Mahdii prožijí svoji jedinečnou dovolenou v Tunisku turisté hledající odpočinek na širokých plážích, ale i aktivnější dovolenkáři, které láká objevování památek, místní kultury a tradic.

Úzké uličky, v nichž nasajete tu pravou tuniskou atmosféru, vás dovedou třeba k pevnosti Borj el-Kebir nebo do malebného přístavu. Z historického centra je to jenom kousíček k hotelovým komplexům, kde si užijete all inclusive stravování i sportovní vyžití nebo animační programy.

Mahdia je považována za letovisko pro znalce Tuniska, stanete se jimi i vy?

Naplánujte si dovolenou do Tuniska do Mahdie!

Perfektní dovolenou v Tunisku můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, z nabídky hotelů, z nich většina nabízí stravování all inclusive, si zde vybere každý.


Počasí

Dnes
23°C
Vítr: 7 m/s
Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle Pondělí Úterý
23°C 23°C 24°C 24°C 25°C 29°C 31°C

Základní informace

  • Stát: Tunisko
  • Jazyk: arabština
  • Používané jazyky: francouzština, angličtina, italština, němčina
  • Měna: tuniský dinár
  • Časové pásmo: GMT + 1
  • Hlavní město: Tunis
  • Orientační délka letu z ČR: 2,5 hodin
  • Mezinárodní předvolba: +216
  • Napětí el. proudu: 230 V, dvouhrotové zásuvky, tzv. eurozástrčky

Proč jet do Tuniska do letoviska Mahdia

Proč jet na dovolenou do letoviska Mahdia

Mahdia patří ke klidnějším letoviskům, zdejší bílé, písčité pláže patří k těm nejkrásnějším z celého pobřeží. Na pláži si prohlédnete dokonalý východ slunce a také tu zažijete perfektní relax na lehátku pod slunečníkem.

Vstup do moře je příjemně pozvolný a velké vlny se tu zpravidla neobjevují, proto je letovisko vhodné i pro rodinnou dovolenou s dětmi. V Mahdii stojí za vidění také historická medina, kde najdete zajímavé stavby, například typickou bránu Skifa Kahla. I mimo pláž tak objevíte neobyčejně krásnou tvář Tuniska.

Počasí v letovisku Mahdia

Počasí v letovisku Mahdia je teplé a suché, což je ovlivněno blízkostí Sahary. V letních měsících tu teploty šplhají i přes 35 stupňů a voda je na příjemných sedmadvaceti stupních.

Pokud nevyhledáváte ta největší horka, zkuste letovisko navštívit mimo hlavní sezónu, například v květnu, září nebo říjnu, stále se ohřejete při teplotách kolem 27 stupňů a i teplota vody (okolo 25 °C) vám udělá radost.

Tipy na výlety v letovisku Mahdia, Tunisko

Tipy na výlety

Město Sfax

Sfax je druhým největším městem v celém Tunisku a založeno bylo už v 9. století. Ve staré části města lze obdivovat řadu historických památek a muzeí. V novějším centru se pak nachází restaurace a kavárny s příjemnou atmosférou i veřejné parky vhodné k piknikům.

Pevnost Borj el-Kebir

Pevnost Borj el-Kebir, neboli Velká pevnost, je asi nejzajímavější památkou, kterou naleznete přímo ve městě Mahdia. Byla postavena už v 9. století, v 16. století ji ale zničili Španělé. Současná mešita byla postavena později, vychází ale z původního vzhledu stavby.

Lázeňské letovisko Korbous

Kobous je známé pro termální prameny, které vyvěrají přímo do moře. Horké prameny s vysokým obsahem sirnatých solí blahodárně působí na kožní problémy, artritidu i revmatické obtíže, proto sem za nimi míří mnoho turistů. Kromě toho je tohle místo ideální pro relaxaci.

Jeskyně Grottes Romaines

Římské jeskyně Grottes Romaines, známé také jako El Haouaria, vznikly kvůli těžbě kamene, který byl následně použit na výstavbu měst, například Kartága. Jeskyně pocházejí už z kartaginské doby kolem 6. století před naším letopočtem.
Proč jet do Tuniska do letoviska Hammamet

Další oblíbená letoviska v Tunisku

Ať už zamíříte na tuniskou pevninu nebo na ostrov Djerba, rozhodně si svoji dovolenou užijete. Stačí si jen vybrat dle vašeho přání:

Plánujete-li dovolenou v Tunisku, doporučujeme vybírat zavčasu z široké nabídky zájezdů za akční first minute ceny.

Necháte-li výběr dovolené na poslední chvíli nepřehlédněte nejvýhodnější last minute nabídky.

Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou u moře

Nejen Tunisko nabízí spoustu zajímavých míst a krásné pláže, kde můžete prožít ničím nerušenou dovolenou. V okolí Středozemního moře najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Nejlépe hodnocené hotely s all inclusive v Mahdii za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Tuniska od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů do Tuniska s odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.


Na dovolenou jedině se STUDENT AGENCY

Vyberte si z nabídky více než 350 českých a německých cestovních kanceláří na jednom místě. Jednotlivé nabídky zájezdů mezi sebou můžete jednoduše porovnávat a vybrat si tak tu nejvýhodnější dovolenou.

Odlety odkudkoli

Chcete se vydat na dovolenou z Brna, Prahy, Ostravy nebo třeba z Vídně? Žádný problém. Krom odletů z českých letišť najdete v naší nabídce také nabídku zájezdů z letišť evropských. Oblíbené jsou odlety například z Drážďan, Berlína, Katowic, Lince, Mnichova nebo Budapešti.

Komplexní zajištění

S námi je cestování hračkou. Postaráme se o vás od začátku do konce vaší dovolené. Poradíme s výběrem a najdeme vám zájezdy přesně podle vašich představ. Sjednáme vám pojištění za výhodné ceny, obstaráme potřebná víza a zajistíme parkování nebo třeba dopravu na letiště.

Cestování bez starostí

K zájezdu si můžete rezervovat také asistenční službu Travel Assistent Maxi, díky které získáte nepřetržitou asistenci na cestách s aktuálními informacemi o Covid-19, odškodném za zpoždění či zrušení letu nebo podporu při problémech se zavazadly. Spolupracujeme pouze s ověřenými cestovními kancelářemi. Máte tak vždy jistotu, že koupíte zájezd od CK, která je pojištěna proti případnému úpadku. Navíc se nemusíte bát skrytých poplatků, nabízíme zájezdy za stejné ceny jako CK.