Hlavní stránka Dovolená Tunisko 2021/22 Dovolená Tunisko - Sousse

Dovolená Tunisko - Sousse

Letovisko Sousse leží na břehu Středozemního moře, uprostřed zahrad a ovocných sadů. Turistům město nabízí krásné pláže a kvalitní hotely, ale i množství restaurací, kaváren, diskoték a obchodů.

Každou neděli se kousek za městem koná velký trh. Od brzkých ranních hodin se na něj sjíždějí místní zemědělci a obchodníci, aby prodali svoje zboží. Milovníci historie si jistě nenechají ujít ani raně křesťanské katakomby, které celkem zabírají asi 5 km v podzemí pod městem.

Naplánujte si dovolenou do Tuniska do Sousse!

Perfektní dovolenou v Tunisku můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, z nabídky hotelů, z nich většina nabízí stravování all inclusive, si zde vybere každý.


Počasí

Dnes
23°C
Vítr: 5,7 m/s SSZ
Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle Pondělí Úterý
23°C 23°C 23°C 23°C 25°C 28°C 28°C

Základní informace

  • Stát: Tunisko
  • Jazyk: arabština
  • Používané jazyky: francouzština, angličtina, italština, němčina
  • Měna: tuniský dinár
  • Časové pásmo: GMT + 1
  • Hlavní město: Tunis
  • Orientační délka letu z ČR: 2,5 hodin
  • Mezinárodní předvolba: +216
  • Napětí el. proudu: 230 V, dvouhrotové zásuvky, tzv. eurozástrčky

Proč jet do Tuniska do letoviska Sousse

Proč jet na dovolenou do letoviska Sousse

Třetí největší město v Tunisku Sousse je vyhledávaným cílem turistů. Aby také ne, když tu na ně čeká osmikilometrová pláž pokrytá jemným, bělostným pískem a průzračně čisté moře.

Z pláže je to jenom kousek do historického centra letoviska, jemuž dominuje pevnost Ribat a několik mešit.

K vidění je toho ale v Sousse mnohem více a my můžeme slíbit, že svoji dovolenou snů tu zažijí rodiny, zamilované páry, skupinky přátel i aktivní senioři.

Široké nabídce zájezdů do Tuniska, obzvláště těch nejvýhodnějších last minute, není lehké odolat.

Počasí v letovisku Sousse

Oblast Sousse slibuje turistům dovolenkové počasí s vysokými teplotami a v podstatě bez srážek. V létě tu teploty přesahují 30 °C a moře bývá vyhřáté na pětadvacet stupňů.

Ideální počasí na výlety a poznávání památek přichází v květnu, říjnu a listopadu, kdy se teploty pohybují kolem 24 stupňů.

Tipy na výlety v Sousse, Tunisko

Tipy na výlety

Kairouan

Svaté město Islámu, jehož název znamená „karavana“, stojí uprostřed stepí ve střední oblasti Sahelu, asi 70 km západně od Sousse. Nejslavnějším místem Kairouanu je Velká mešita. Uvnitř má čtvercové nádvoří, podobně jako skoro všechny zdejší mešity. Na tomto místě nahlédnete do tajů islámu.

Sidi Bou Said

Půvabné městečko na skále nad mořem zaujme především typickou architekturou a modrobílou barvou. Sidi Bou Said je velmi oblíbeným cílem turistů pro svoji unikátní atmosféru, kterou si nejlépe vychutnáte při posezení v místní kavárně, ze které je překrásný výhled na přístav a celý záliv.

Město Monastir

Ve staré části města, v tzv. medině, narazíte na majestátní starobylé památky, například Ribat, klášter z konce 8. století, od něhož je odvozen i název města. Klášter byl později opevněn, a tak vznikla jedna z největších vojenských staveb islámského Tuniska.

Port El Kantaoui

Přístavní městečko Port El Kantaoui leží asi 8 km severně od Sousse. Hlavní dominantou města je překrásný přístav, ze kterého denně vyplouvají lodě. Ty jsou postavené ve stylu starodávných pirátských korábů a denně odvážejí turisty na několikahodinové plavby spojené s občerstvením a zábavou.
Proč jet do Tuniska do letoviska Hammamet

Další oblíbená letoviska v Tunisku

Ať už zamíříte na tuniskou pevninu nebo na ostrov Djerba, rozhodně si svoji dovolenou užijete. Stačí si jen vybrat dle vašeho přání:

Plánujete-li dovolenou v Tunisku, doporučujeme vybírat zavčasu z široké nabídky zájezdů za akční first minute ceny.

Necháte-li výběr dovolené na poslední chvíli nepřehlédněte nejvýhodnější last minute nabídky.

Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou u moře

Nejen Tunisko nabízí spoustu zajímavých míst a krásné pláže, kde můžete prožít ničím nerušenou dovolenou. V okolí Středozemního moře najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Nejlépe hodnocené hotely s all inclusive v Sousse za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Tuniska od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů do Tuniska s odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.


Na dovolenou jedině se STUDENT AGENCY

Vyberte si z nabídky více než 350 českých a německých cestovních kanceláří na jednom místě. Jednotlivé nabídky zájezdů mezi sebou můžete jednoduše porovnávat a vybrat si tak tu nejvýhodnější dovolenou.

Odlety odkudkoli

Chcete se vydat na dovolenou z Brna, Prahy, Ostravy nebo třeba z Vídně? Žádný problém. Krom odletů z českých letišť najdete v naší nabídce také nabídku zájezdů z letišť evropských. Oblíbené jsou odlety například z Drážďan, Berlína, Katowic, Lince, Mnichova nebo Budapešti.

Komplexní zajištění

S námi je cestování hračkou. Postaráme se o vás od začátku do konce vaší dovolené. Poradíme s výběrem a najdeme vám zájezdy přesně podle vašich představ. Sjednáme vám pojištění za výhodné ceny, obstaráme potřebná víza a zajistíme parkování nebo třeba dopravu na letiště.

Cestování bez starostí

K zájezdu si můžete rezervovat také asistenční službu Travel Assistent Maxi, díky které získáte nepřetržitou asistenci na cestách s aktuálními informacemi o Covid-19, odškodném za zpoždění či zrušení letu nebo podporu při problémech se zavazadly. Spolupracujeme pouze s ověřenými cestovními kancelářemi. Máte tak vždy jistotu, že koupíte zájezd od CK, která je pojištěna proti případnému úpadku. Navíc se nemusíte bát skrytých poplatků, nabízíme zájezdy za stejné ceny jako CK.