Hlavní stránka Dovolená Tunisko 2020 Dovolená Tunisko - Sousse

Dovolená Tunisko - Sousse

Letovisko Sousse leží na břehu Středozemního moře, uprostřed zahrad a ovocných sadů. Turistům město nabízí krásné pláže a kvalitní hotely, ale i množství restaurací, kaváren, diskoték a obchodů.

Každou neděli se kousek za městem koná velký trh. Od brzkých ranních hodin se na něj sjíždějí místní zemědělci a obchodníci, aby prodali svoje zboží. Milovníci historie si jistě nenechají ujít ani raně křesťanské katakomby, které celkem zabírají asi 5 km v podzemí pod městem.

Naplánujte si dovolenou do Tuniska do Sousse!

Perfektní dovolenou v Tunisku můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, z nabídky hotelů, z nich většina nabízí stravování all inclusive, si zde vybere každý.

Počasí

Základní informace

  • Stát: Tunisko
  • Jazyk: arabština
  • Používané jazyky: francouzština, angličtina, italština, němčina
  • Měna: tuniský dinár
  • Časové pásmo: GMT + 1
  • Hlavní město: Tunis
  • Orientační délka letu z ČR: 2,5 hodin
  • Mezinárodní předvolba: +216
  • Napětí el. proudu: 230 V, dvouhrotové zásuvky, tzv. eurozástrčky

Proč jet do Tuniska do letoviska Sousse

Proč jet na dovolenou do letoviska Sousse

Třetí největší město v Tunisku Sousse je vyhledávaným cílem turistů. Aby také ne, když tu na ně čeká osmikilometrová pláž pokrytá jemným, bělostným pískem a průzračně čisté moře.

Z pláže je to jenom kousek do historického centra letoviska, jemuž dominuje pevnost Ribat a několik mešit.

K vidění je toho ale v Sousse mnohem více a my můžeme slíbit, že svoji dovolenou snů tu zažijí rodiny, zamilované páry, skupinky přátel i aktivní senioři.

Široké nabídce zájezdů do Tuniska, obzvláště těch nejvýhodnějších last minute, není lehké odolat.

Počasí v letovisku Sousse

Oblast Sousse slibuje turistům dovolenkové počasí s vysokými teplotami a v podstatě bez srážek. V létě tu teploty přesahují 30 °C a moře bývá vyhřáté na pětadvacet stupňů.

Ideální počasí na výlety a poznávání památek přichází v květnu, říjnu a listopadu, kdy se teploty pohybují kolem 24 stupňů.

Tipy na výlety v Sousse, Tunisko

Tipy na výlety

Kairouan

Svaté město Islámu, jehož název znamená „karavana“, stojí uprostřed stepí ve střední oblasti Sahelu, asi 70 km západně od Sousse. Nejslavnějším místem Kairouanu je Velká mešita. Uvnitř má čtvercové nádvoří, podobně jako skoro všechny zdejší mešity. Na tomto místě nahlédnete do tajů islámu.

Sidi Bou Said

Půvabné městečko na skále nad mořem zaujme především typickou architekturou a modrobílou barvou. Sidi Bou Said je velmi oblíbeným cílem turistů pro svoji unikátní atmosféru, kterou si nejlépe vychutnáte při posezení v místní kavárně, ze které je překrásný výhled na přístav a celý záliv.

Město Monastir

Ve staré části města, v tzv. medině, narazíte na majestátní starobylé památky, například Ribat, klášter z konce 8. století, od něhož je odvozen i název města. Klášter byl později opevněn, a tak vznikla jedna z největších vojenských staveb islámského Tuniska.

Port El Kantaoui

Přístavní městečko Port El Kantaoui leží asi 8 km severně od Sousse. Hlavní dominantou města je překrásný přístav, ze kterého denně vyplouvají lodě. Ty jsou postavené ve stylu starodávných pirátských korábů a denně odvážejí turisty na několikahodinové plavby spojené s občerstvením a zábavou.
Proč jet do Tuniska do letoviska Hammamet

Další oblíbená letoviska v Tunisku

Ať už zamíříte na tuniskou pevninu nebo na ostrov Djerba, rozhodně si svoji dovolenou užijete. Stačí si jen vybrat dle vašeho přání:

Plánujete-li dovolenou v Tunisku, doporučujeme vybírat zavčasu z široké nabídky zájezdů za akční first minute ceny.

Necháte-li výběr dovolené na poslední chvíli nepřehlédněte nejvýhodnější last minute nabídky.

Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou u moře

Nejen Tunisko nabízí spoustu zajímavých míst a krásné pláže, kde můžete prožít ničím nerušenou dovolenou. V okolí Středozemního moře najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Nejoblíbenější hotely v Sousse v Tunisku


Nejlépe hodnocené hotely s all inclusive v Sousse za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Tuniska od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů do Tuniska s odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.