Hlavní stránka Dovolená Turecko 2020 Dovolená Alanya

Dovolená Turecko - Alanya

Slunná Alanya, obklopená nádhernou přírodou, patří mezi nejoblíbenější turistická letoviska v Turecku. Nádherné město plné hotelů, barů a restaurací je jako stvořené pro každého, kdo si chce dopřát relax.

Turecká riviéra však potěší i rodiny s dětmi, které se v této slavné destinaci taktéž nudit nebudou. Pokud vás láká dovolená v Turecku plná zážitků a pohody, vězte, že město Alanya si zamilujete.

Naplánujte si dovolenou do Turecka


Počasí

Základní informace

  • Stát: Turecko
  • Jazyk: turečtina
  • Používané jazyky: kurdština, angličtina, němčina
  • Měna: Turecká lira (1 YTL ~ 15 Kč)
  • Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  • Hlavní město: Ankara
  • Orientační délka letu z ČR: 3 hodiny
  • Mezinárodní předvolba: + 90
  • Napětí el. proudu: 220 V, dvoukolíkové zásuvky

Proč jet do Turecka do Alanye

Proč jet do Alanye

Populární turecká destinace Alanya, kam se turisté sjíždí za zábavou, odpočinkem i historií, původně sloužila jako obávané sídlo pirátů. Později půvabné místo okouzlilo i samotnou Kleopatru, a můžete se spolehnout, že dnes si město Alanya zamilujete také vy.

Těšit se tu můžete na nejkrásnější turecké pláže, jako je ta Kleopatřina, pokryté jemným bílým pískem. Stejně tak na vás čeká i dovádění ve vlnách a kdo bude chtít, může sednout na loď a užít si rybaření na moři. Turecká riviéra je ideální i pro rodiny, na které tu čeká moderní aquapark se spoustou atrakcí. Pokud máte chuť spíše objevovat krásy pod mořskou hladinou, taktéž si přijdete na své, neboť Alanya je vyhledávaným rájem potápěčů. Ve městě Alanya to skutečně žije, proto neváhejte, sjednejte si last minute v Turecku a vypravte se sem již dnes.

Počasí ve městě Alanya a okolí

Na dovolenou do letoviska Alanya můžete cestovat od jara do podzimu. Nejvyšších teplot dosahují měsíce červenec a srpen, kdy je také Turecká riviéra obklopena turisty. Jako ideální k návštěvě se tak jeví například září, v těchto měsících největší nápor již pominul, ale moře je stále teplé.
Tipy na výlety v Řecku na Korfu

Tipy na výlety

Kleopatra Beach

Jednu z nejkrásnějších pláží v celém Turecku prý kdysi dostala samotná Kleopatra darem od Marca Antonia a i vy se tu budete cítit jako královny či králové. Kromě slunění a koupání tu můžete sportovat nebo navštívit některou z blízkých restaurací.

Antické divadlo Aspendos

V dobách, kdy Řecko bylo na samém vrcholu slávy, se nositeli kultury staly především země v jeho okolí, Turecko nevyjímaje. Ve městě Aspendos tak objevíte jeden z nejzachovalejších amfiteátrů, kde si při pohledu dolů na orchestru budete připadat stejně jako staří Řekové.

Sealanya Dolphinpark

Ať už míříte do Turecka s dětmi nebo za zábavou s přáteli, určitě si nenechte ujít populární aquapark Sealanya Dolphinpark. Obří delfinárium si pro vás připraví den plný zábavy a vzrušení. Můžete se potápět se žraloky nebo si vychutnat napínavé představení s delfíny.

Antické město Perge

Prastaré antické město se pyšní neskutečným množstvím památek, starých více než stovky let, které vám připomenou počátky křesťanství v Malé Asii. Pokud vás láká poznání spojené s dobrodružstvím v srdci turecké pouště, vydejte se po stopách apoštola Pavla.
Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou ve Středomoří

Nejen v Turecku můžete najít spusty zajímavých míst. V okolí Středozemního moře najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:


Porovnejte si zájezdy od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. S výběrem vám pomohou naši zkušení prodejci.