Hlavní stránka Dovolená Turecko 2020 Dovolená Turecko - Belek

Dovolená Turecko - Belek

Láká vás pohodová rodinná dovolená v Turecku na klidném místě obklopeném zelení? V tom případě vyzkoušejte městečko Belek, kde na vás čeká nejen relax na pláži a dovádění v moři, ale také celá řada dalších aktivit. Šnorchlování, procházky eukalyptovými háji, zábava v aquaparku nebo golf, to vše Turecká riviéra nabízí. Ať už tedy toužíte po zábavě, dobrodružství nebo spíše odpočinku, Belek, si doopravdy zamilujete.

Naplánujte si dovolenou do Turecka!

Perfektní dovolenou v Turecku v Beleku můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, nabídka ubytování je tu opravdu široká od rodinných hotelů až po v luxusní all inclusive resorty.

Počasí

Dnes
11°C
Vítr: 6,4 m/s SSZ
Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle
11°C 14°C 20°C 17°C 19°C 12°C

Základní informace

  • Stát: Turecko
  • Jazyk: turečtina
  • Používané jazyky:kurdština, angličtina, němčina
  • Měna: Turecká lira (1 YTL ~ 15 Kč)
  • Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  • Hlavní město: Ankara
  • Orientační délka letu z ČR: 3 hodiny
  • Mezinárodní předvolba:+ 90
  • Napětí el. proudu:220 V, dvoukolíkové zásuvky

Proč jet do Turecka do Beleku

Proč jet na dovolenou do letoviska Belek

Belek patří mezi nejkrásnější letoviska v Turecku. Azurově modré moře, nádherná příroda a monumentální pohoří Taurus, to vše v sobě skrývá jedinečné kouzlo, kterému odolá jen málokdo. Těšit se můžete na kilometry dlouhou pláž lemovanou palmami a pokrytou jemným pískem.

Stejně tak má ale Belek co nabídnout i těm, jež láká spíše aktivní dovolená. Zamířit tak můžete na Cornelia Golf Club, který se řadí mezi nejlepší golfová hřiště v Turecku. Celá tato destinace je dnes přitom jamkami tak proslulá, že se sem sjíždí milovníci tohoto populárního sportu ze všech koutů světa. Ať už tedy strávíte prázdniny Beleku jakýmkoliv způsobem, počítejte s tím, že do Turecka se budete vždy rádi vracet.

Počasí ve městě Belek a okolí

Kdo míří do Turecka na dovolenou za vodními radovánkami, toho jistě potěší, že počasí v Beleku je příjemné a slunné takřka po celý rok. Pro rodiny s malými dětmi je nejlepším měsícem k návštěvě září, když již pominula vedra a nápory turistů, ale sluníčko stále hřeje.
Počasí v Turecku v Beleku

Tipy na výlety

Národní park a kanon Köprüln

Mezi známé přírodní skvosty v Turecku patří Národní park Köprülü, který vás tímto zve na akční pobyt plný adrenalinu. Budete sjíždět divoké peřeje, zdolávat kopce a užívat si relax pod korunami stromů. Tradiční vesnice Bolasan vám pak nabídne pravý turecký večer.

Chiméry

Trochu netradiční zážitek nabídne Turecko těm, kdo se vypraví na Chiméru. Díky zemnímu plynu, který zde vytrvale uniká a již od nepaměti hoří, si užijete parádní pohled na nejrůznější obrazce ve tmě, které se budou na vašich fotkách vyjímat.

Antické město Phaselis

Tajemné místo v samém srdci borovicového lesa v sobě ukrývá zbytky antického města Phaselis. Poté, co si prohlédnete starověký akvadukt a římský amfiteátr, si dopřejete vodní radovánky v blízkém jezeře. Zkrátka ideální způsob, jak strávit den vaší turecké dovolené.

Zelený kaňon

Přímo v srdci pohoří Taurus leží Zelený kaňon. Jedna z největších přehrad v Turecku vás uchvátí smaragdově zelenou vodou a krásou okolní přírody. Během plavby výletní lodí budete mít možnost pořádně se pokochat a jistě si vychutnáte i pauzu na koupání v čisté horské vodě.
Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou ve Středomoří

Nejen v Turecku můžete najít spusty zajímavých míst. V okolí Středozemního moře najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Nejoblíbenější hodnocené hotely v Beleku


Nejlépe hodnocené hotely v Beleku za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Turecka od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů s odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.