Hlavní stránka Dovolená Turecko 2020 Dovolená Turecko - Bodrum

Dovolená Turecko - Bodrum

Turecko se pyšní množstvím skvělých destinací a Bodrum je jednou z nich. Nechte tedy toto krásné město, ať vás o tom přesvědčí. V Bodrumu na vás čekají písčité i kamenité pláže a mnoho kulturních a historických památek k poznávání. Také nabídka sportovního vyžití je pestrá.

Nedaleko od pobřeží se nachází také ostrov Kos, který je vzdálen jen 32 km a je častým cílem pro výlety. Mezi hlavním městem Kos a Bodrumem jezdí tam denně trajekty.

Naplánujte si dovolenou do Turecka!

Město Bodrum situované v hlubokém údolí, přímo v srdci zeleně, nesmí minout žádný milovník romantiky. Egejská riviéra svým návštěvníkům nicméně nabízí ještě mnohem víc. Nejen, že si užijete vodní radovánky a chytání bronzu na pláži, ale čeká na vás i jeden ze sedmi divů světa - Mauzoleum v Halikarnassu.


Počasí

Dnes
15°C
Vítr: 2,6 m/s SZ
Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek
15°C 18°C 17°C 17°C 13°C 16°C

Základní informace

  • Stát: Turecko
  • Jazyk: turečtina
  • Používané jazyky:kurdština, angličtina, němčina
  • Měna: Turecká lira (1 YTL ~ 15 Kč)
  • Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  • Hlavní město: Ankara
  • Orientační délka letu z ČR: 3 hodiny
  • Mezinárodní předvolba:+ 90
  • Napětí el. proudu:220 V, dvoukolíkové zásuvky

Proč jet do Turecka do Bodrumu

Proč jet do Bodumu

Pohádkový Bodrum na Egejské riviéře svojí atmosférou uchvátí každého, kdo na dovolenou do Turecka zamíří. Romantické bíle natřené domky, věžičky minaretů, přístav plný plachetnic a samozřejmě azurové Egejské moře vytváří jedinečnou scenérii, která se vám naskytne, pokud navštívíte Pevnost svatého Petra, jednu z nejznámějších památek ve městě.

Pokud vás více láká dovolená v Turecku spojená s dováděním v moři, můžete se těšit také na nádherné písčité pláže a potápění nebo vodní lyžování. Egejská riviéra navíc zaujme nejen rodiny s dětmi, ale také mladší generace. Ty se mohou těšit na noční restaurace, bary a diskotéky, neboť noční život v Turecku je vyhlášený.

Počasí ve městě Bodrum a okolí

Nejkrásnější počasí vám Egejská riviéra nabídne v průběhu letních prázdnin, kdy teploty dosahují závratných výšek a čeká na vás nejen skvělé opalování, ale i příjemně teplé moře. Pokud si chcete dopřát i výlety v okolí Bodrumu, zamiřte do Turecka spíše na podzim.
Tipy na výlety v Turecku v Bodrumu

Tipy na výlety

Mauzoleum v Halikarnassu

Hrobka krále Mausóla byla vybudována už ve 4. století před naším letopočtem. Mauzoleum, které ohromovalo především výzdobou a majestátními sochami, se dodnes bohužel nezachovalo v celé své původní kráse, přesto návštěvníky nepřestává uchvacovat.

Starověký Efes

Proslulé starověké město je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Turecku a rozhodně se vyplatí je neminout. Projděte se Celsovou knihovnou, prozkoumejte pozůstatky Artemidina chrámu a užijte si nezapomenutelný den plný dobrodružství v Malé Asii.

Přístav Yalikavak

Yalikavak známý také jako turecké St. Tropez je malý rybářský přístav vzdálený asi 18 kilometrů od města Bodrum, jež si dodnes zachovává svůj romantický ráz. Nenechte se proto přesvědčovat a vyjeďte s místními rybáři na moře. Úlovek, pohoštění a zábava zaručeny

Pamukkale

Jedinečná přírodní památka, u nás také známá jako „Bavlněný hrad“, patří mezi místa, jež nesmíte minout. Blahodárnou koupel v jezírcích s léčivou vodou si zde už neužijete, zato si ale odnesete jedinečný zážitek a spoustu originálních fotek.
Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou nejen ve Středomoří

Nejen v Turecku můžete najít spusty zajímavých míst. V okolí Středozemního moře najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:


Nejoblíbenější hotely v Bodrumu v Turecku


Nejlépe hodnocené hotely v Bodrumu za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Turecka od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů s odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.