české

Koronavirus - aktuální informace o možnostech změny či storna zájezdu

aktualizováno 2. 4. 2020

Dne 12. března od 14 h byl na území České republiky vyhlášen nouzový stav a to na na dobu 30 dnů. Občanům České republiky a cizincům s trvalým nebo s přechodným pobytem nad 90 dnů na území České republiky je zakázáno vycestovat z území České republiky.

Od 13. března od 12.00 hodin platí mimořádné opatření nařizující, že všichni občané České republiky a cizinci s trvalým nebo přechodným pobytem nad 90 dnů na území ČR až na výjimky udělené ministrem vnitra, pokud se vracejí z pobytu na území rizikových oblastí, mají povinnost tuto skutečnost nahlásit, a to telefonicky nebo jiným vzdáleným přístupem, svému praktickému lékaři nebo lékaři pro děti a dorost a strávit 14 dní v karanténě.

Od 14. 3. od 6 h platí zákaz zákaz přítomnosti veřejnosti v provozovnách poskytovatelů služeb. Byly uzavřeny všechny prodejní místa cestovních kanceláří a veškerá komunikace s pořadatelskými cestovními kanceláři nyní probíhá online či telefonicky.

S ohledem na vyhlášení nouzového stavu, začaly cestovní kanceláře a letecké společnosti informovat své klienty jaký dopad bude mít toto opatření na jejich služby a poskytují informace o řešení aktuální situace. Vzhledem k tomu, že se jedná o mimořádnou situaci, která nemá legislativní oporu v zákoně, cestovní kanceláře přistupují k řešení situace individuálně. Cestovní kanceláře aktuálně primárně řeší bezpečný návrat klientů z destinací zpět do České republiky a individuálně řeší situaci s klienty, kteří měli na dovolenou odlétat v nejbližších dnech.

Cestovní kanceláře vybízí své klienty k zachování klidu a vyzívají klienty, aby nerušili předčasně zájezdy na letní sezónu.

Ministerstvo pro místní rozvoj oznamuje, že zákazníci cestovních kanceláří mohou využít poukazy

Cestovní kanceláře aktuálně nabízí svým klientům, jejichž zájezd byl z důvodu vyhlášení nouzového stavu zrušen, poukazy jako jednu z alternativ pro řešení této situace. Cestovní kanceláře se nachází v nelehké sitauci a přijetí voucheru je rozumným řešením, které hájí zájmy obou stran.

Více informací a odpovědi na často kladené otázky k této problematice najdete na webových stránkách Ministerstva pro místní rozvoj

Aktuální informace o koronaviru v ĆR najdete na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR https://koronavirus.mzcr.cz/

Přehled vyjádření CK - jak řešit změnu zájezdu nebo storno zájezdu

FISCHER

U všech zájezdů s termínem odletu do 29.3. nabízí CK Fischer svým klientům tyto možnosti: U všech zájezdů s termínem odletu 29.3. – 17.5.: U všech zájezdů s termínem odletu 18.5. – 30.6.: U odletů po 17.5. může dojít k úpravě postupu na základě vývoje situace.
Nové rezervace:

Na nově zakoupené zájezdy CK Fischer do 31. 3. 2020 nabízí možnost změny zájezdu ZDARMA nebo zvýhodněné storno zájezdu za poplatek 1 500 kč/osoba a to až 21 dní před plánovaným odletem.

Aktuální informace CK Fischer

EXIM

Zájezdy pořádané cestovní kanceláří EXIM Tours a.s. s odlety od 16. 3. 2020 byly zrušeny a to do 12. 4. 2020 (termín bude upřesněn na základě dalšího vývoje situace). Klientům je nabízena změna termínu na pozdější období dle aktuálně vypsaných termínů a cen.

Pokud si klienti v tuto chvíli nevyberou žádný zájezd, nabízí jim pořadatelská CK vystavení dárkového poukazu v hodnotě původního zájezdu (za předpokladu, že byly dodrženy platební podmínky vyplývající z uzavřené Smlouvy o zájezdu).

V případě zájezdů, kde byl let zajištěn na pravidelné lince, cestovní kancelář řeší změny individuálně, dle podmínek leteckých společností.

Odlety v období 13. 4. - 17. 5. 2020

Klientům, kteří mají termín odletu své dovolené ve výše uvedeném období CK nabízí změnu zájezdu zcela zdarma - klienti si mohou změnit svůj zájezd na jakýkoliv nový zájezd na pozdější termín odletu dle aktuálně vypsaných termínů a cen. Stornopoplatky nového zájezdu se řídí stornopoplatky původního zájezdu, do nové smlouvy je tedy nutno uvést minimální výši stornopoplatků dle VOP. Neplatí pro zájezdy na pravidelných linkách (ve Smlouvě o zájezdu je tato informace uvedena v poznámce).

Pokud si klienti nebudou/nemohou v tuto chvíli vybrat žádný zájezd, nabízíme jim vystavení dárkového poukazu v hodnotě uhrazených záloh (za předpokladu, že byly dodrženy platební podmínky vyplývající z uzavřené SoZ). Vystavené vouchery jsou kryty pojištěním cestovní kanceláře proti úpadku.

Odlety v období od 18. 5. do 30. 6. 2020

Klientům, kteří měli zakoupený zájezd na toto období, CK umožní:

Od 29. dne před odletem platí stornopoplatky dle Všeobecných podmínek účasti na zájezdu. Neplatí pro zájezdy na pravidelných linkách (ve Smlouvě o zájezdu je tato informace uvedena v poznámce).

Odlety po 1. 7. 2020

U těchto odletů platí stornopoplatek ve výši 1.500 Kč až do 65. dne před odletem (např. pro zájezdy s odletem 1. 7. 2020 lze zájezd za stornopoplatek 1.500 Kč/osoba zrušit až do 27. 4. 2020).

Nové rezervace:

Cestovní kancelář nabízí svým klientům, kteří si zakoupí dovolenou od 5. 3. do 31. 3. 2020 možnost změny zájezdu zcela ZDARMA a to až do 21 dne před odletem, nebo možnost stornování zájezdu až do 21 dne před odletem a to za výhodněný storno poplatek 1 500 Kč za osobu.

BLUE STYLE

Cestovní kancelář Blue Style aktuálně nabízí klientům, jejichž odlet na dovolenou byl z důvodu vyhlášení nouzového stavu a zákazu cestování zrušen, možnost změny zájezdu za zvýhodněných podmínek nebo voucher na nový zájezd s platností do 31. 10. 2021.

Klineti, kteří mají zakoupený zájezd na období 12. 4. - 31. 10. 2020 mohou využít možnosti změny zájezdu až 21 dní peřd odletem (nejpozději do 31. 10. 2020, rezervace min. 60 dní před odletem). V případě, že nebude možné vycestovat získají voucher na nový zájezd s platností do 31. 10. 2021).

Jako bonus klienti získají Benefit 10% na každou dospělou osobu z aktuální ceny nového zájezdu. Navíc mají klienti možnost UPGRADU SLUŽEB. Pokud to bude aktuálně možné, pořadatelská cestovní kancelář vám umožní získat vyšší rozsah služeb, jedná se o vylepšení aktuálně rezervovaných služeb, např. lepší typ pokoje, výhled na moře, seating v letadle apod. O uvedených vylepšených službách vás budou pracovníci CK včas informovat.

Podrobné podmínky a často kladené dotazy k programu CK Blue Style

Cestovní kancelář TUI, Gulet

Cestovní kancelář TUI umožňuje klientům, kteří měli plánovaný odlet na dovolenou do 30. 4. 2020, storno dovolené bez poplatků. Možnost bezplatného storna se vztahuje na zájezdy CK TUI DE, Airtours, XTUI a Gulet.

Nové rezervace:

V případě zájezdů zakoupených v období od 29. 2. do 18. 4. 2020 umožní CK TUI klientům do 30. 4. 2020 změnu zájezdu zdarma nebo bezplatné storno do 14 dnů před plánovaným odletem. Nabídka se vztahuje na zájezdy s odlety do 31.10.2020.

Cestovní kancelář FTI, 5 vor Flug, BIXTRA

Zájezdy s termíny odletu od 16. 3. do 30. 4. 2020 jsou stornovány ze strany CK. Klientům budou vráceny peníze v plné výši.Nabídka se navztahuje na zájezdy s lety na pravidelných linkách.

Cestovní kancelář FTI umožňuje klientům, kteří měli plánovaný odlet na dovolenou do 30. 4. 2020, storno nebo změnu termínu dovolené bez poplatků.

Nové rezervace:

Na nově zakoupené zájezdy CK FTI nabízí klientům možnost změny zájezdu ZDARMA nebo možnost bezplatného storna zájezdu do 30. 4. 2020. Nabídka platí pro nové rezervace v období 01.03.2020 až 31. 3. 2020 na zájezdy v období od 1. 3. 2020 do 31. 10. 2020. Vzhtahuje se na zájezdy z nabídky cestovních kanceláří: FTI, 5vorFlug, BigXtra, LAL Sprachreisen & FTI Plavby pro MS Berlin. Nabídka se navztahuje na zájezdy s lety na pravidelných linkách.

ČEDOK

Všechny zájezdy s odletem do 13. 4. (doba trvání nouzového stavu) CK Čedok zrušila a klienty, kteří mají zakoupený zájezd v tomto období kontaktuje individuálně. V případě, že se rozhodnete stornovat zájezd mimo toto období, cestovní kancelář bude uplatňovat stornopoplatky dle Obchodních podmínek.

Nové rezervace:

Cestovní kancelář aktuálně nabízí klientům, kteří si zakoupí do 31. 3. 2020 dovolenou na období od 5. 4.do 31. 10. 2020 bezplatnou změnu zájezdu nebo zvýhodněné storno za minimální poplatek 1 500 kč/osoba a to až do 21 dní před odletem (nelze využít na pobyty v ČR a poznávací zájezdy)

Aktuální informace CK Čedok
Bezplatná změna nebo storno zájezdu

PANTOUR

Cestovní kancelář Pantour nabízí svým klientům tyto možnosti: Změna platná pro nabídku léto 2020 i léto 2021
Nové rezervace:

Pro nové rezervace nabízí cestovní kancelář možnost bezplané změny zájezdu. Popř. maximální stornopoplatky ve výši 10% z ceny zájezdu. Tato akční nabídka platí na rezervace do 31.3.2020. Změna zájezdu nebo storno musí být provedeno do 30.4.2020.

Akce plati pro všechny destinace na sezónu Léto 2020 - Řecko, Bulharsko, Turecko. Neplati pro zájezdy na Kypr, SAE a do Ománu.

Detailní informace o podmínkách akce

FIRO TOUR

Cestovní kancelář Firo Tour nabízí svým klientům tyto možnosti:
1) Změna zájezdu ZDARMA do 21 dní před odletem
Podmínky:

2) Poukaz na jakýkoliv zájezd z nabídky CK FIRO-tour
Podmínky uplatnění: