Hlavní stránka Dovolená Španělsko 2020 Dovolená Kanárské ostrovy

Dovolená Španělsko - Kanárské ostrovy 2019/2020

Naplánujte si dovolenou do Španělska!

Kanárské ostrovy jsou oblíbenou destinací především zásluhou přívětivého klimatu, dovolenou si tu bez obav z toho, že vás překvapí nízké teploty, můžete naplánovat třeba i na zimní měsíce. Kromě příjemných teplot oceníte i rozmanitou přírodu zahrnující sopky, písečné duny, pohoří i pralesy.

Vyrazte za objevováním přírodních zajímavostí, které byste kdekoliv jinde než na Kanárských ostrovech hledali marně.


Další nabídky


Počasí

Dnes
21°C
Vítr: 5,7 m/s SSZ
Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle Pondělí
21°C 21°C 21°C 22°C 22°C 21°C 21°C

Základní informace

  • Stát: Španělsko
  • Jazyk: španělština
  • Používané jazyky: kanárština
  • Měna: EURO
  • Časové pásmo: GMT + 1
  • Hlavní město: Santa Cruz/Las Palmas
  • Orientační délka letu z ČR: 3,5 hodin
  • Mezinárodní předvolba: + 34
  • Napětí el. proudu: 230 V, dvouhrotové zásuvky, tzv. eurozástrčky

Proč jet na Kanárské ostrovy

Proč jet na dovolenou na Kanárské ostrovy

Souostroví čítající sedm hlavních ostrovů a několik menších ostrůvků sopečného původu, to jsou Kanárské ostrovy ležící v severním Atlantiku.

Největší z nich je Tenerife, mezi hlavní a často vyhledávané ostrovy patří také Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote, El Hierro, La Gomera a La Palma.

Ostrovy nabízí rozmanité pláže, teplé moře, typickou architekturu i dechberoucí přírodu. Pokud si chcete užít dovolenou, na které se nebudete ani na chvíli nudit, věřte nám, že Kanárské ostrovy jsou tím pravým místem. Už máte jasno o tom, který ostrov bude tou správnou destinací pro vaše španělské dobrodružství?

Počasí na Kanárských ostrovech

Počasí na Kanárských ostrovech

Počasí na jednotlivých ostrovech celého souostroví se od sebe v zásadě neliší. Výkyvy mezi teplotami v létě a v zimě nejsou příliš vysoké, v nejteplejších měsících průměrně většinou nepřesahují třicítku, ani v chladnějších ale neklesají pod 18 stupňů.

V červenci a srpnu se tu samozřejmě dočkáte tropických dnů, kdy jistě strávíte většinu času v příjemně prohřátém moři. Jarní nebo podzimní počasí zase můžete využít pro objevování tajemství, která Kanárské ostrovy ukrývají.

Tipy na výlety na Kanárských ostrovech, Španělsko

Tipy na výlety

Údolí Masca

Na ostrově Tenerife leží údolí Masca, kam můžete podniknout dobrodružný výlet po turistické stezce. Cesta vede náročnějším terénem, ale nic, co by turista nezvládl. Za veškerou námahu vás odmění nádherné výhledy na oceán, vysoké skalní stěny nebo malá jezírka poskytující osvěžení.

Písečné duny Maspalomas

Více než 20metrové písečné duny naleznete v letovisku Maspalomas ležícím na ostrově Gran Canaria. Duny prý vznikly z písku, který sem vítr zavál až ze Sahary, pravděpodobnější však je, že jsou spíše mořského původu. Pohled na duny, které se po pobřeží táhnou v délce několika kilometrů, stojí za to.

Město Betancuria

V Betancurii naleznete spoustu míst a památek souvisejících se šířením náboženství v této oblasti. Nejvýznamnější stavbou je první křesťanský kostel celého ostrova – Catedral de Santa María de Betancuria, zasvěcený Panně Marii. Právě odsud se pak křesťanství šířilo do dalších míst.

Vesnice Las Tricias

Malebná vesnička na ostrově La Palma zaujme příjemnou atmosférou i architekturou, pro kterou jsou typické dřevěné balkony, kamenné zdi a taškové střechy. Objevíte tu také tradiční mlýn, který byl proměněný na muzeum tradičních řemesel.

Nejoblíbenější hotely na Kanárských ostrovech


Všechny zájezdy na Kanárské ostrovy


Porovnejte si zájezdy od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. S výběrem vám pomohou naši zkušení prodejci.