Hlavní stránka Dovolená Španělsko 2021 Dovolená Španělsko - Kanárské ostrovy

Dovolená Španělsko - Kanárské ostrovy 2021

Kanárské ostrovy jsou oblíbenou destinací především zásluhou přívětivého klimatu, dovolenou si tu bez obav z toho, že vás překvapí nízké teploty, můžete naplánovat třeba i na zimní měsíce. Kromě příjemných teplot oceníte i rozmanitou přírodu zahrnující sopky, písečné duny, pohoří i pralesy.

Naplánujte si dovolenou na Kanárské ostrovy!

Vyrazte za objevováním přírodních zajímavostí, které byste kdekoliv jinde než na Kanárských ostrovech hledali marně. Perfektní dovolenou na Kanárských ostrovech můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, nabídka ubytování je tu opravdu široká - od apartmánů, rodinných hotelů až po v luxusní all inclusive resorty.


Všechny zájezdy na Kanárské ostrovy


Počasí

Základní informace

  • Stát: Španělsko
  • Jazyk: španělština
  • Používané jazyky: kanárština
  • Měna: EURO
  • Časové pásmo: GMT + 1
  • Hlavní město: Santa Cruz/Las Palmas
  • Orientační délka letu z ČR: 3,5 hodin
  • Mezinárodní předvolba: + 34
  • Napětí el. proudu: 230 V, dvouhrotové zásuvky, tzv. eurozástrčky

Proč jet na Kanárské ostrovy

Proč jet na dovolenou na Kanárské ostrovy

Souostroví čítající sedm hlavních ostrovů a několik menších ostrůvků sopečného původu, to jsou Kanárské ostrovy ležící v severním Atlantiku.

Největší z nich je Tenerife, mezi hlavní a často vyhledávané ostrovy patří také Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote, El Hierro, La Gomera a La Palma.

Ostrovy nabízí rozmanité pláže, teplé moře, typickou architekturu i dechberoucí přírodu. Pokud si chcete užít dovolenou, na které se nebudete ani na chvíli nudit, věřte nám, že Kanárské ostrovy jsou tím pravým místem. Už máte jasno o tom, který ostrov bude tou správnou destinací pro vaše španělské dobrodružství?

Počasí na Kanárských ostrovech

Počasí na Kanárských ostrovech

Počasí na jednotlivých ostrovech celého souostroví se od sebe v zásadě neliší. Výkyvy mezi teplotami v létě a v zimě nejsou příliš vysoké, v nejteplejších měsících průměrně většinou nepřesahují třicítku, ani v chladnějších ale neklesají pod 18 stupňů.

V červenci a srpnu se tu samozřejmě dočkáte tropických dnů, kdy jistě strávíte většinu času v příjemně prohřátém moři. Jarní nebo podzimní počasí zase můžete využít pro objevování tajemství, která Kanárské ostrovy ukrývají.

Tipy na výlety na Kanárských ostrovech, Španělsko

Tipy na výlety

Údolí Masca

Na ostrově Tenerife leží údolí Masca, kam můžete podniknout dobrodružný výlet po turistické stezce. Cesta vede náročnějším terénem, ale nic, co by turista nezvládl. Za veškerou námahu vás odmění nádherné výhledy na oceán, vysoké skalní stěny nebo malá jezírka poskytující osvěžení.

Písečné duny Maspalomas

Více než 20metrové písečné duny naleznete v letovisku Maspalomas ležícím na ostrově Gran Canaria. Duny prý vznikly z písku, který sem vítr zavál až ze Sahary, pravděpodobnější však je, že jsou spíše mořského původu. Pohled na duny, které se po pobřeží táhnou v délce několika kilometrů, stojí za to.

Město Betancuria

V Betancurii naleznete spoustu míst a památek souvisejících se šířením náboženství v této oblasti. Nejvýznamnější stavbou je první křesťanský kostel celého ostrova – Catedral de Santa María de Betancuria, zasvěcený Panně Marii. Právě odsud se pak křesťanství šířilo do dalších míst.

Vesnice Las Tricias

Malebná vesnička na ostrově La Palma zaujme příjemnou atmosférou i architekturou, pro kterou jsou typické dřevěné balkony, kamenné zdi a taškové střechy. Objevíte tu také tradiční mlýn, který byl proměněný na muzeum tradičních řemesel.
Proč jet do Řecka

Kam na dovolenou ve Středomoří

V okolí Středozemního moře najdete spoustu dalších oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Nejoblíbenější hotely na Kanárských ostrovech


Všechny zájezdy na Kanárské ostrovy


Nejlépe hodnocené hotely na Kanárských ostrovech za last minute ceny

Porovnejte si zájezdy od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů s odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.