Hlavní stránka Dovolená Spojené Arabské Emiráty 2021/22

Dovolená Spojené Arabské Emiráty 2021/22

Spojené Arabské Emiráty, to je exotika s vůní orientu, kde vás ohromí moderní mrakodrapy, luxusní hotely s all inclusive službami na špičkové úrovni, křišťálově modré moře, pláže s bílým pískem, majestátní hory i písečné duny.

Asi žádná jiná země se nemůže pyšnit tolika prvenstvími jako SAE. Unikátní projekty jako nejluxusnější hotel na světě, nejmodernější metro světa, nejvyšší světová budova, největší nákupní centrum na světě, to vše a mnoho dalšího naleznete jedině v Emirátech.

Dovolená v SAE - naplánujte si dovolenou v Emirátech!

Země, která nabízí celoročně slunečné počasí, bude ideální destinací pro vaši vysněnou dovolenou. Který z emirátů bude vaším cílem, Dubaj, Ras al Khaimah, Abu Dhabi či snad Fujairah?

Perfektní dovolenou v Emirátech můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou. Z bohaté nabídky komfortních hotelů si zde vybere opravdu každý.

Oblíbená letoviska ve Spojených Arabských Emirátech

Ať už zvolíte pro svoji dovolenou Emirát Dubaj, Ras al Khaimah, Abu Dhabi nebo Fujairah, tuhle exotiku si rozhodně užijete.


Zobrazit všechny zájezdy do Emirátů

Počasí

Dnes
22°C
Vítr: 7 m/s SZ
Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle Pondělí
22°C 20°C 19°C 20°C 21°C 22°C

Základní informace

 • Stát: Spojené Arabské Emiráty
 • Jazyk: arabština
 • Používané jazyky: angličtina
 • Měna: emirátský dirham
 • Časové pásmo: GMT + 4
 • Hlavní město: Abu Dhabi
 • Orientační délka letu z ČR: 6 hodin
 • Mezinárodní předvolba: +971
 • Napětí el. proudu: 220 V, zásuvky typu G (3 obdélníkové kolíky)

Proč jet do Emirátů

Proč jet do Emirátů

Dovolená ve Spojených arabských emirátech vedle sluníčka, vysokých teplot a krásných pláží, které lemují luxusní hotely a moderní mrakodrapy, nabízí i výlety do pouště nebo na beduínské trhy.

Na své si tu ale samozřejmě přijdou i vyznavači potápění nebo zábavných vodních sportů, golfisté si tu pak mohou zahrát na skvěle udržovaných hřištích.

Pozornost si jistě získá i moderní architektura vysokých mrakodrapů. Především dámy asi neodolají největšímu nákupnímu centru Dubai Mall, které ale kromě obchodů ukrývá také sjezdovku, kde si můžete zalyžovat, i když venku panují tropy. Až si budete myslet, že už vás v Emirátech nic nepřekvapí, objevíte uměle vytvořené ostrovy ve tvaru palem nebo obří zábavní parky se spoustou atrakcí nejenom pro děti.

Cestou do Spojených Arabských Emirátů strávíte v letadle při letu z Prahy do Dubaje nebo Abu Dhabi pouhých 6 hodin.

Tato nádherná země je z Evropy jednoznačně nejrychleji dosažitelnou exotickou destinací. Pro vstup do země čeští turisté nepotřebují žádné vízum ani speciální očkování, proto nic nebrání v cestě do tohoto exotického ráje.

Spojené Arabské Emiráty se mohou pyšnit nejenom luxusem, ale také bezpečností, patří totiž mezi nejbezpečnější země na světě. Kromě toho bývají turisté často překvapeni také čistotou, pořádkem a vysokou úrovní služeb. Emiráty si vás zkrátka budou hýčkat přesně tak, jak je obzvláště na dovolené potřeba.

Oficiální měnou je dirham, který však nebývá v Česku často k dostání, proto doporučujeme vzít si do Emirátů dolary a ty směnit za dirhamy hned na letišti, kde bývají nejlepší kurzy. Naopak se vyhýbejte směnárnám v hotelech nebo obchodních centrech. Ve městech už většinou všude zaplatíte bez problému kartou, ve vesnicích a na tradičních trzích se však bez hotovosti neobejdete. Na trzích se připravte také na smlouvání, které k arabské kultuře neodmyslitelně patří. Smlouvání se rozhodně nemusíte bát, navíc díky němu můžete při nákupu suvenýrů i čerstvých potravin výrazně ušetřit.

A co si ze SAE odvést domů? Sázkou na jistotu jsou slaďoučké datle i aromatické koření, oblíbené jsou ale také parfémy, látky nebo šperky.

Ve Spojených arabských emirátech celoročně panuje krásné počasí. Není tedy nic lepšího, než z podzimních plískanic a zimních vánic uletět do slunečné destinace. Na pláži a s drinkem v ruce budou jindy nevlídné měsíce hned mnohem veselejší. Toto období je také nejlepší pro rodinnou dovolenou s malými dětmi, které by se měly vyhýbat extrémním horkům, které jsou v Emirátech přes léto.

Toužíte-li po pohádkové dovolené, na které se ani na chvíli nestihnete nudit, zamiřte do SAE. Pokud využijete výhodných last minute nabídek zájezdů do Spojených arabských emirátů, bude vaše dobrodružství nezapomenutelné, ale také velice výhodné.

Počasí v Emirátech

Počasí a podnebí v Emirátech

Spojené arabské emiráty se nacházejí přímo na obratníku raka, proto zde slunce svítí téměř po celý rok a panuje tu velmi horké klima. V letních měsících jsou teploty často až extrémní, můžou dosahovat až 50 °C, tato horka jsou doprovázena velmi vysokou vlhkostí vzduchu, která je na pobřeží Perského zálivu téměř 100%.

I zimy bývají teplé, pouze mírně se ochlazuje v noci. Pokud prší, tak spíše v zimních měsících, především v únoru a březnu, jedná se však pouze o krátké intenzivní přeháňky. V létě se pak vyskytují lokální bouřky.

Ideálním obdobím pro dovolenou v Emirátech jsou především jarní a podzimní měsíce, kdy nehrozí extrémní horka, ale užijete si tu teploty okolo 30 °C. I moře je ideální na koupání, jeho teplota se pohybuje okolo 24 °C.

V letních měsících, kdy panují extrémní teploty, se nedoporučuje cestovat do Spojených arabských emirátů lidem, kteří mají problémy se srdcem. Také rodiny s dětmi a senioři by měli pro svoji dovolenou vybírat termíny spíše v zimních měsících.

Vízum do Emirátů, očkování

Víza do Emirátů

Na základě Dohody mezi Evropskou unií a Spojenými arabskými emiráty o zrušení vízové povinnosti pro krátkodobé pobyty mohou držitelé cestovních, diplomatických i služebních pasů ČR od 7. 5. 2015 pobývat na území SAE bez víza po dobu nejvýše 90 dnů během jakéhokoli období 180 dnů. Dohoda se nevztahuje na osoby cestující za účelem výdělečného pobytu.

Pro vstup do SAE je po občanech České republiky vyžadován cestovní pas platný minimálně 6 měsíců od data vstupu do země a cestovní zdravotní pojištění na dobu pobytu.

Více informací o vstupních formalitách do SAE

Zdravotní informace / očkování

Pro cestu do Spojených arabských emirátů není vyžadováno žádné speciální očkování.

Mezi doporučená očkování patří:

 • břišní tyfus – očkování 1 dávkou vakcíny nejpozději 14 dní před odjezdem
 • hepatitida A – očkování jednou dávkou vakcíny nejpozději 7 dní před odjezdem
Další informace o zdravotní péči v SAE naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

Všeobecné informace o Spojených arabských emirátech

Spojené arabské emiráty leží v jihovýchodní části Arabského poloostrova. Ze západu je omývají teplé vody Perského zálivu a z východu Ománský záliv. SAE sousedí se třemi státy, Saudskou Arábií z jihozápadu, Ománem z východu a Katarem ze západu.

Rozlohou jsou Spojené arabské emiráty zhruba stejně velké jako Česká republika.

Jejich povrch činí přibližně 83 600 km2, většinu území zabírá poušť, která je však uměle vytlačována stavebními úpravami a technickým pokrokem. Při pobřeží se nachází desítky, většinou neobydlených, malinkých ostrůvků. Přesto jsou v Emirátech budovány umělé ostrovy ve tvaru palem, které s pobřežím spojuje silnice ve tvaru palmového kmene.

Státním náboženstvím je zde islám, vyznávání jiných náboženství se toleruje, přesto je ale šíření jiné víry než islámu zakázáno.

SAE jsou federací 7 emirátů. Každý emirát má své stejnojmenné hlavní město. Za hlavní město celých Arabských emirátů je považováno Abu Dhabi, kde žije asi 1,2 milionů obyvatel z celkového počtu téměř devíti a půl milionů. Úředním jazykem je arabština, ale velmi rozšířená je také angličtina.

Místní kuchyně

Spojené arabské emiráty se pyšní rozmanitou kuchyní, ve které se mísí prvky nejenom arabské, ale také evropské, indické, čínské nebo libanonské.

V tradičních pokrmech většinou nechybí ryby, plody moře nebo velbloudí maso. Každý pokrm obsahuje také velké množství zeleniny, nejčastěji se používají okurky, rajčata, mrkev nebo lilek. Oblíbeným kořením je pak zázvor, šafrán, muškát a také kmín. Místní speciality můžete ochutnat ve zdejších malých stáncích, kde připravují jídla poctivě a podle tradičních receptur.

Oblíbené je například kořeněné jehněčí maso matchbous, cizrnová pomazánka hummus nebo maso na špejli zvané ghuzi. Tradičním zákuskem je esh asaryu, neboli tvarohovo-sýrový koláč s krémem.

V SAE najdete i typické arabské kavárny a čajovny, kde si můžete dopřát silnou arabskou kávu, mátový čaj, anebo si můžete zakouřit z vodní dýmky zvané šiša. Konzumaci vepřového masa nebo alkoholu mají muslimové zakázáno, takže jeho nabídka v restauracích je velice omezená. Koupit se dá v některých obchodech, ale za vyšší ceny.

Důležitá telefonní čísla:

 • Policie: 999
 • První pomoc: 998
 • Hasiči: 997

Státní svátky ve Spojených arabských emirátech:

 • 01. leden - Nový rok
 • 5. květen – Lailat Al Miraj
 • 7. - 9. červenec – Eid Al Fitr
 • 10. září – Day of Arafat
 • 11. září – Eid Al Adha
 • 2. říjen – Al Hijra
 • 30. listopad – Martyr´s Day
 • 2. prosinec – UAE National Day
 • 12. prosinec – Milad Un Nabi

Další tipy na exotickou dovolenou

Nemáte rádi zimu? A už jste jí někdy strávili v exotice? Podívejte se na naše tipy na exotickou dovolenou a vyberte si, kde se zahřejete. K nejoblíbenějším cílům exotických dovolených patří Dominikánská republika nebo Kuba. Dovolenou v prostředí zelených palem, bělostných pláží a průzračného moře zažijete také na Mauriciu, Maledivách, Seychelských ostrovech nebo Zanzibaru. Vydejte se po stopách Mayů v Mexiku, zažijte Safari v Keni nebo si zajeďte do Thajska. Netradiční dovolenou zažijete také na Kapverdských ostrovech nebo třeba v Ománu.


Nejlépe hodnocené hotely s all inclusive ve Spojených arabských emirátech za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Emirátů od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů s odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.


Na dovolenou jedině se STUDENT AGENCY

Vyberte si z nabídky více než 350 českých a německých cestovních kanceláří na jednom místě. Jednotlivé nabídky zájezdů mezi sebou můžete jednoduše porovnávat a vybrat si tak tu nejvýhodnější dovolenou.

Odlety odkudkoli

Chcete se vydat na dovolenou z Brna, Prahy, Ostravy nebo třeba z Vídně? Žádný problém. V naší nabídce máme odlety jak z českých, tak z evropských letišť. Oblíbené jsou odlety například z Drážďan, Berlína, Katowic, Lince, Mnichova nebo Budapešti.

Komplexní zajištění

S námi je cestování hračkou. Postaráme se o vás od začátku do konce vaší dovolené. Poradíme s výběrem a najdeme vám zájezdy přesně podle vašich představ. Sjednáme vám pojištění za výhodné ceny, obstaráme potřebná víza a zajistíme parkování nebo třeba dopravu na letiště.

Cestování bez starostí

K zájezdu si můžete rezervovat také asistenční službu Travel Assistent Maxi, díky které získáte nepřetržitou asistenci na cestách s aktuálními informacemi o Covid-19, odškodném za zpoždění či zrušení letu nebo podporu při problémech se zavazadly. Spolupracujeme pouze s ověřenými cestovními kancelářemi. Máte tak vždy jistotu, že koupíte zájezd od CK, která je pojištěna proti případnému úpadku. Navíc se nemusíte bát skrytých poplatků, nabízíme zájezdy za stejné ceny jako CK.