Hlavní stránka

Letiště Linec

Informace o letišti

Letiště se nachází na jihozápadním okraji Lince, ve vzdálenosti 12 km od města. Patří mezi menší letiště, má pouze jeden terminál,  je zde tedy velice snadná orientace.

Letiště Linec je pro svou polohu často vyhledávaným odletovým letištěm zejména lidmi ze severního Rakouska, ale také z jižních Čech. Díky široké nabídce zájezdů německých a rakouských cestovních kanceláří letiště v Linci vyhledávají stále častěji i Češi.

Mezi nejvýznamnější letecké společnosti, které letiště obsluhují, patří rakouské aerolinky Austrian, německá Lufthansa a nízkonákladové aerolinky Ryanair a Niki. Kromě spojení s rakouskými a německými metropolemi má Linec v turistické sezóně spojení s prázdninovými destinacemi v Egyptě, Turecku, Tunisku, řeckými, Baleárskými i Kanárskými ostrovy.

Více informací v angličtině najdete na webu letiště zde.

Poloha letiště

GPS: 48°14'22.67"S, 14°11'34.12"V  

Zvětšit mapu

 

Letiště Blue Danube Airport Linz se nachází v centrální oblasti hornorakouského hlavního města a je dobře dostupné ze všech směrů.

Jak nejlépe se svým vozem na letiště Linec dojet si můžete naplánovat pomocí nástroje Plánovač tras. Ty nejdůležitější trasy z ČR a SR jsme pro vás již připravili.

Naplánovaná trasa Brno - letiště Linec 337 km 3 hodiny, 40 minut
Naplánovaná trasa Praha - letiště Linec 250 km 3 hodiny, 48 minut
Naplánovaná trasa Plzeň - letiště Linec 285 km 3 hodiny, 41 minut
Naplánovaná trasa Ostrava - letiště Linec 511 km 5 hodin, 41 minut
Naplánovaná trasa Bratislava - letiště Linec 269 km 2 hodiny, 34 minut    

V případě, že se rozhodnete pro cestu po dálnici, je třeba si zakoupit dálniční známku. Tu zakoupíte přímo na rakouských hranicích, u benzínových pump, v některých případech i na české straně hranice.