Hlavní stránka Dovolená Spojené arabské emiráty 2020 Dovolená Spojené arabské emiráty - Fujairah

Dovolená Spojené arabské emiráty - Fujairah

Fujairah patří k menším emirátům a od těch nejznámějších se také výrazně odlišuje. Prožijete tu poklidnou dovolenou daleko od nejrušnějších velkoměst, rozhodně ale nepřijdete o luxusní hotely, slunečné počasí ani krásné pláže s teplým mořem. Místo tradiční pouště se tu rozkládá pohoří Hadžar, kam můžete podniknout túru za krásnými výhledy na celé široké okolí.

Naplánujte si dovolenou do Spojených arabských emirátů do Fujairah!

Perfektní dovolenou v Emirátech můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, z nabídky kvalitních hotelů si zde vybere každý. Pro ještě vyšší komfort nebo pro rodinnou dovolenou doporučujeme volit hotel se službami all inclusive, ale v nabídce naleznete i hotely se snídaní, polopenzí či plnou penzí.

Počasí

Dnes
25°C
Vítr: 5,3 m/s JV
Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle Pondělí
25°C 25°C 24°C 24°C 24°C 24°C

Základní informace

  • Stát: Spojené Arabské Emiráty
  • Jazyk: arabština
  • Používané jazyky: angličtina
  • Měna: emirátský dirham
  • Časové pásmo: GMT + 4
  • Hlavní město: Abu Dhabi
  • Orientační délka letu z ČR: 6 hodin
  • Mezinárodní předvolba: +971
  • Napětí el. proudu: 220 V, zásuvky typu G (3 kolíky obdélníkového tvaru)

Proč jen do letoviska Fujairah

Proč jet na dovolenou do letoviska Fujairah

Oblast Fujairah si zamilují obdivovatelé přírodní krás, kteří se tu budou kochat pohledem na majestátní pohoří, bělostné pláže i zelenou flóru.

Neobyčejné poklady se ale ukrývají také pod mořskou hladinou. Není proto divu, že je tato lokalita velmi vyhledávaná u potápěčů, kteří sem jezdí obdivovat korály, hejna pestrobarevných ryb nebo chobotnice. Podobným dobrodružstvím, i když ze zcela jiného soudku, může být i návštěva místního trhu, kde budete s trhovci smlouvat o zboží za výhodné ceny.

Nevynechejte ani tradiční restaurace s typickými arabskými pochoutkami. Dovolená ve Fujairah, jednom z nejkrásnějších ze Spojených arabských emirátů, splní veškerá očekávání těch, kteří touží po poklidnější lokalitě.

Počasí v letovisku Fujairah

Počasí v letovisku Fujairah

V emirátu Fujairah panují celý rok vysoké teploty. V létě v maximech šplhají i přes 40 stupňů, srážky jsou v tomto období zcela výjimečné a moc se neosvěžíte ani ve vodě, protože teplota moře dosahuje i 33 °C. Tohle extrémní počasí ocení opravdu jen ti největší milovníci slunce.

Ostatní by do této destinace měli zavítat spíše na jaře nebo na podzim, kdy si budou užívat slunečného počasí a zhruba třiceti stupňů.

Ani v zimě tu ale nebudete ochuzeni o opalování a koupání, protože teplota vody se i v zimních měsících pohybuje nad 20 stupni.

Tipy na výlety v letovisku Fujairah

Tipy na výlety

Fujairahská pevnost

Pouhé dva kilometry od města Fujairah se nachází pevnost, která tu byla postavena v roce 1670. Jedná se o nejstarší pevnost v Emirátech, která sloužila jako opevnění a byla také sídlem vládnoucí rodiny. Během dvacátého století byla stavba poničena Brity, naštěstí se ale dočkala rekonstrukce.

Park Ain Al Madhab Gardens

Na zhruba padesáti hektarech se rozkládá oblíbený park, který je místem, kde se konají zajímavé festivaly, nachází se tu i léčivé prameny a krásná příroda. Za návštěvu stojí i nedaleký skanzen s tradičními domky a zemědělskými nástroji.

Mešita Al-Badiyah

Asi 40 kilometrů od hlavního města najdete mešitu Al-Gadiyah, nejstarší mešitu v celých Spojených arabských emirátech, která pochází pravděpodobně z 11. století. Stavba s nadčasovými architektonickými prvky je velmi oblíbenou turistickou atrakcí.

Muzeum Fujairah

Pokud se chcete seznámit s historií Spojených arabských emirátů, která sahá až o tři tisíce let nazpět, nenechejte si ujít zajímavé expozice v muzeu Fujairah. Prohlédnout si tu můžete exponáty starých zbraní, šperky, nebo třeba to, jak v minulosti vypadaly místnosti v sídle šejka.
Proč jen do Dubaje

Dále v Emirátech doporučujeme

Plánujete-li exotickou dovolenou ve Spojených arabských emirátech, doporučujeme vybírat zavčasu z široké nabídky zájezdů za akční first minute ceny. Necháte-li výběr dovolené na poslední chvíli nepřehlédněte nejvýhodnější last minute nabídky.

Proč jet na Kubu

Tipy na exotickou dovolenou

Pokud nemáte rádi zimu, pak nejlepší nápad je užít si ji v exotice. Podívejte se na naše tipy na exotickou dovolenou a vyberte si, kde se zahřejete.

Nejoblíbenější hotely ve Fudjairah ve Spojených arabských emirátech


Nejlépe hodnocené all inclusive hotely ve Fujairah ve Spojených arabských emirátech

Porovnejte si zájezdy do Spojených arabských emirátů od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů s odlety z z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.