Hlavní stránka Dovolená Maroko 2020 Dovolená Maroko - Marakéš

Dovolená Maroko - Marakéš

Marakéš je jedním z nejfantastičtějších měst v Maroku. Nekorunované hlavní město jižního Maroka je z jedné strany obklopené pouští, z druhé strany vrcholky Vysokého Atlasu. Říká se, že právě tady začíná Afrika a nejvíce to poznáte na místní úchvatné atmosféře. Na ulicích běžně natrefíte na stánky s jídlem, kejklíře, krotitele hadů, kouzelníky i akrobaty.

Na dovolené v Marakéši opravdu nebude nouze o zážitky. Vyhlášené jsou tu také parky a botanické zahrady, pokocháte se však i mnoha zajímavými památkami. A co by to bylo za návštěvu Afriky bez nakupování a smlouvání na tradičních trzích?

Naplánujte si dovolenou do Maroka do Marakéše!

Perfektní dovolenou v Maroku můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, nabídka ubytování je tu opravdu široká. Pro vyšší komfort a rodiny s dětmi doporučujeme volit hotely all inclusive.

Počasí

Dnes
29°C
Vítr: 2,3 m/s V
Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota
29°C 30°C 28°C 27°C 30°C 29°C 28°C

Základní informace

  • Stát: Maroko
  • Jazyk: arabština, berberština
  • Používané jazyky: francouzština
  • Měna: dirham
  • Časové pásmo: GTM +0
  • Hlavní město: Rabat
  • Orientační délka letu z ČR: 5 hodin
  • Mezinárodní předvolba: + 212
  • Napětí el. proudu: 220 V, dvoukolíkové zásuvky typu C a E

Proč jen na dovolenou do Marakeše

Proč jet na dovolenou do Marakéše

Královské město Marakéš je jedním z nejnavštěvovanějších měst nejenom v Maroku, ale i v celé Africe. Nachází se ve vnitrozemí, takže moře tu nenajdete, přesto tu ale prožijete nezapomenutelnou dovolenou.

Do minulosti se přenesete prostřednictvím památek, které jsou zapsané i na seznam UNESCO. Dominantou města je mešita Koutoubia pocházející z 12. století nebo krásně vyzdobený palác Palais el-Badi. V jednom z dalších paláců je Marakéšské muzeum, kde najdete historické předměty i moderní umění.

Počasí v Marakéši

V zimních měsících se teploty v Marakéši pohybují pod hranicí 20 °C, od února pak přibývá srážek, nejdeštivějšími měsíci je březen, duben a také listopad.

Na jaře začínají teploty pomalu stoupat a už v červnu tu bývá 30 stupňů, v červenci a v srpnu se pak teploty šplhají i nad 35 °C. Pro pohodovou dovolenou plnou objevování marockých zajímavostí bude ideální podzim, kdy je zde příjemné počasí bez přehnaných veder.

Tipy na výlety v Marakeši

Tipy na výlety

Zahrady v Marakéši

V Marakéši najdete bezpočet nádherných zahrad s chodníčky a zavlažovacími kanálky. Zahrady jsou dobře udržované a připomínají oázy ve vyprahlé části země. Všechny zahrady jsou volně otevřené a můžete si v nich odpočinout na lavičkách. Asi úplně nejkrásnější botanickou zahradou je Majorelle.

Vodopády Uzúd

Tyto třístupňové vodopády vysoké až 110 metrů se nacházejí asi 170 km od Marakéše. Při procházce po proudu řeky můžete dorazit až k jeskyním a poté k soutěskám al-Abíd. Když budete pokračovat dále, dojdete k malým čistým tůním, které jsou výborné ke koupání.

Národní park Toubkal

V blízkosti města Marakéš leží také národní park Toubkal, kde najdete spoustu turistických tras s místy k pozorování nejrůznějších druhů rostlin i živočichů. V národním parku se do výšky 4 167 metrů tyčí i nejvyšší hora celé severní Afriky, majestátní Jebel Toubkal.

Údolí Ourika

Údolí Ourika je jedním z nejmalebnějších míst v celém Maroku, kde si kromě nádherné přírody můžete v malých vesničkách prohlédnout, jak vypadá život takové tradiční berberské domácnosti. V údolí se pokocháte také pohledem na nádherné vodopády.
Proč jet na dovolenou do Agadiru

Další oblíbená letoviska v Maroku

Agadir, město omývané Atlantickým oceánem, bylo po zemětřesení v roce 1960 v podstatě celé vybudované znovu. Proto je asi jedinou historickou stavbou, kterou tu najdete, pevnost Kasbah s nádhernou vyhlídkou na město. Popularitu si město vysloužilo zásluhou nádherných pláží, kromě toho tu ale najdete třeba i krokodýlí zoo nebo nádherné botanické zahrady.

Sportovci mohou v blízkosti letoviska vyzkoušet surfing, vyznavači lenošení nebo senioři naopak určitě rádi zakotví na lehátku u hotelového bazénu. V Agadiru si zkrátka každý najde to svoje.

Plánujete-li dovolenou v Maroku, doporučujeme vybírat zavčasu z široké nabídky zájezdů za akční first minute ceny. Necháte-li výběr dovolené na poslední chvíli nepřehlédněte nejvýhodnější last minute nabídky.

Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou u moře

Nejen Maroko nabízí spoustu zajímavých míst a krásné pláže, kde můžete prožít ničím nerušenou dovolenou. V okolí Středozemního moře najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Nejoblíbenější hotely v Marakéši v Maroku


Nejlépe hodnocené all inclusive hotely v Marakéši v Maroku za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Maroka od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů do Marakéše s odlety z Prahy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.