Hlavní stránka

Dovolená Maroko 2021/22

Vysoké vrcholy pohoří Atlas, v zimě pokryté sněhem, pouštní krajina, nekonečné pláže, bohatá kultura nádherných královských měst i původní berberské osady, to vše najdete v Maroku. I když je Maroko od Evropy odděleno jen úzkým Gibraltarským průlivem, po přistání tady se ocitnete v pravém Orientu.

Královská města Fès, Meknes, Rabat a Marakéš jsou středem arabsko-islámského umění a kultury, která sahá více než 1000 let zpět. Na jihu země najdete mohutné hrady, hliněné vesnice postavené válčícími berberskými kmeny i mnohé oázy. Krajina na pobřeží je zcela odlišná. Pobřeží Středozemního moře je hornaté a plné zalesněných svahů, před kterými se rozkládají malebné, útesy lemované zátoky.

Podél atlantického pobřeží najdete zejména široké písečné pláže a nápadné bílé přístavy ležící mezi městy. V marockém Agadiru si můžete vybrat z nespočtu hotelů a restaurací slibujících nezapomenutelnou dovolenou.

Naplánujte si all inclusive dovolenou do Maroka!

Perfektní dovolenou v Maroku můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, nabídka ubytování je tu opravdu široká. Pro vyšší komfort a rodiny s dětmi doporučujeme volit hotely all inclusive. Pokud toužíte spíše po poznávacích zájezdech do Maroka, ve vnitrozemí objevíte spoustu zajímavých míst.


Další nabídky

Počasí

Základní informace

 • Stát: Maroko
 • Jazyk: arabština, berberština
 • Používané jazyky: francouzština
 • Měna: dirham
 • Časové pásmo: GTM +0
 • Hlavní město: Rabat
 • Orientační délka letu z ČR: 5 hodin
 • Mezinárodní předvolba: + 212
 • Napětí el. proudu: 220 V, dvoukolíkové zásuvky typu C a E

Proč jet na dovolenou do Maroka

Proč jet na dovolenou do Maroka

V Maroku najdou vše, co si jen mohou přát milovníci klasické dovolené u moře i aktivní cestovatelé.

Ideální podmínky pro vodní sporty jsou zejména podél západního pobřeží Maroka. Pro nadšené plavce se doporučuje spíše pobřeží Středozemního moře. Atlantický oceán zase nabízí skvělé podmínky pro windsurfing a surfing. Nesčetná zákoutí pohoří Atlas můžete prozkoumat pěšky, na horském kole, hřbetu koně či velblouda nebo v pronajatých automobilech. Na jaře, když roztaje sníh, je také skvělá příležitost pro rafting na divokých horských řekách.

Rekreační střediska pak nabízejí možnost hrát golf i tenis. Maroko, to jsou zkrátka nevšední zážitky i exotika za výhodné ceny, obzvláště last minute nabídky dovolené v Maroku vychází opravdu levně.

Počasí v Maroku

Počasí a podnebí v Maroku

Marok je zemí s velmi rozmanitou krajinou, což ovlivňuje také zdejší podnebí. Při pobřeží Maroka panuje subtropické klima, můžete tu proto očekávat teplá a suchá léta střídající se s mírnými zimami.

Průměrné teploty vzduchu se v létě pohybují okolo třiceti stupňů, teplota vody kolem 25 °C.

Ve vnitrozemské části, kde se nachází pohoří Atlas, je podnebí vysokohorské. V zimních měsících tu teploty sahají i pod bod mrazu, častěji zde prší a někdy i sněží. Na jihu leží pouště, kde jsou typická velká horka a sucha.

Pokud míříte na dovolenou plnou koupání a opalování, vydejte se do Maroka v létě, popřípadě z kraje podzimu.

V létě je nejlepší vyrazit také do hor, protože v tuto dobu tu tak často neprší. K procestování země bude ideální konec jara nebo začátek podzimu, kdy panují příjemné teploty přes 20 °C.

Vízum do Maroka

Víza do Maroka

Držitelé cestovních pasů České republiky nepotřebují ke vstupu do Maroka vízum, pokud délka jejich pobytu nepřesáhne 3 měsíce. Zrušení vízové povinnosti pro občany ČR je v platnosti od 1. 1. 2005 bez rozlišení účelu pobytu.

Pro vstup do země potřebují občané ČR cestovní pas s platností nejméně 3 měsíců od vstupu na marocké území.

Více informací o vstupních formalitách do Maroka

Zdravotní informace / očkování

Při cestování do Maroka není povinné žádné očkování. Mezi doporučená očkování patří:
 • hepatitida A – očkování jednou dávkou vakcíny nejpozději 7 dní před odjezdem
 • břišní tyfus – očkování 1 dávkou vakcíny nejpozději 14 dní před odjezdem
Další informace o zdravotní péči v Maroku naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR .

Všeobecné informace o Maroku

Maroko ležící na severozápadě Afriky sousedí na východě s Alžírskem, na jihu se Západní Saharou a na severu s Ceutou a Melillou.

V Maroku se nachází pohoří Atlas, které prochází zemí od jihozápadu až po severozápad, část území zabírá také poušť Sahara. Od Evropy je Maroko odděleno slavným Gibraltarským průlivem.

V Maroku žije asi 35 milionů obyvatel, většinu z nich tvoří Arabové, Berbeři a Haratinové. Úředními jazyky je arabština a od roku 2011 i berberština. Poměrně rozšířená je zde také francouzština a španělština. Administrativně se země člení do 12 regionů, hlavním městem je Rabat, dalším významnými městy jsou Casablanca nebo Marakéš.

Místní kuchyně

Marocká kuchyně je pastvou pro všechny smysly. Jídla tradičně obsahují mnoho druhů koření, zeleninu a samozřejmě kuskus, ten je tu asi nejoblíbenější potravinou. Obvyklé menu začíná exotickými saláty či vydatnou polévkou Harrira, která se připravuje z čočky, cizrny a rýže.

Typickým hlavním jídlem je tajine, kousky masa podávané se zeleninou, nebo mechoui, skopové maso opékané na rožni, které je před podáváním namočeno do směsi kmínu a soli. Sladkou tečkou jsou různé druhy pečiva, oříšky nebo turecký med.

Národním nápojem je silný a velmi sladký mátový čaj. V islámských zemích je alkohol oficiálně zakázán, i když Maroko vyrábí své vlastní červené a růžové víno nebo pivo.

Turisté, kteří chtějí ochutnat některé z typických místních pokrmů, by si neměli nechat ujít návštěvu pravé marocké restaurace, kde probíhají hostiny za doprovodu hudby. Chutné a čerstvé potraviny pak nejlépe pořídíte na místních trzích.

Důležitá telefonní čísla:

 • Policie: 19
 • První pomoc: 15
 • Hasiči: 15
 • Královské četnictvo: 177
 • Lékařská pohotovost: 141

Státní svátky v Maroku:

 • 1. Leden – Nový rok
 • 3. březen – Korunovace Hassana II.
 • 1. květen – Svátek práce
 • 23. květen – Referendum o plnoletosti korunního prince při dosažení 16 let
 • 9. červenec – Narozeniny Hassana II.
 • 14. srpen – Slib věrnosti Baia Sahraouisů v Dakhle Hassanu II.
 • 20. srpen – Vypovězení Mohammeda V. do exilu
 • 21. srpen – Oslava narozenin korunního prince Sidi Mohammeda
 • 6. listopad – Marche Verte („Zelený pochod”) do Západní Sahary
 • 18. listopad – Svátek nezávislosti
Náboženské svátky:
 • Moharemm – začátek islámského roku (1 den)
 • 10. Moharemm – svátek Achoura (1 den)
 • Aid el-Maoulid – narozeniny proroka Muhammada (2 dny)
 • Aid el-Fitr – svátek ukončení půstu (2 dny)
 • Aid el-Adha – svátek oběti (2 dny)
 • Poražení skopce na památku Abrahámovy oběti – (2 dny)
Proč jet na dovolenou do Agadiru

Oblíbená letoviska v Maroku

Královské město Marakéš je jedním z nejnavštěvovanějších měst nejenom v Maroku, ale i v celé Africe. Nachází se ve vnitrozemí, takže moře tu nenajdete, přesto tu ale prožijete nezapomenutelnou dovolenou.

Město Agadir si vysloužilo popularitu zásluhou nádherných pláží, kromě toho tu ale najdete třeba i krokodýlí zoo nebo nádherné botanické zahrady.

Plánujete-li dovolenou v Maroku, doporučujeme vybírat zavčasu z široké nabídky zájezdů za akční first minute ceny. Necháte-li výběr dovolené na poslední chvíli nepřehlédněte nejvýhodnější last minute nabídky.

Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou u moře

Nejen Maroko nabízí spoustu zajímavých míst a krásné pláže, kde můžete prožít ničím nerušenou dovolenou. V okolí Středozemního moře najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Nejlépe hodnocené hotely s all inclusive v Maroku za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Maroka od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů do Maroka s odlety z Prahy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.


Na dovolenou jedině se STUDENT AGENCY

Vyberte si z nabídky více než 350 českých a německých cestovních kanceláří na jednom místě. Jednotlivé nabídky zájezdů mezi sebou můžete jednoduše porovnávat a vybrat si tak tu nejvýhodnější dovolenou.

Odlety odkudkoli

Chcete se vydat na dovolenou z Brna, Prahy, Ostravy nebo třeba z Vídně? Žádný problém. Krom odletů z českých letišť najdete v naší nabídce také nabídku zájezdů z letišť evropských. Oblíbené jsou odlety například z Drážďan, Berlína, Katowic, Lince, Mnichova nebo Budapešti.

Komplexní zajištění

S námi je cestování hračkou. Postaráme se o vás od začátku do konce vaší dovolené. Poradíme s výběrem a najdeme vám zájezdy přesně podle vašich představ. Sjednáme vám pojištění za výhodné ceny, obstaráme potřebná víza a zajistíme parkování nebo třeba dopravu na letiště.

Cestování bez starostí

K zájezdu si můžete rezervovat také asistenční službu Travel Assistent Maxi, díky které získáte nepřetržitou asistenci na cestách s aktuálními informacemi o Covid-19, odškodném za zpoždění či zrušení letu nebo podporu při problémech se zavazadly. Spolupracujeme pouze s ověřenými cestovními kancelářemi. Máte tak vždy jistotu, že koupíte zájezd od CK, která je pojištěna proti případnému úpadku. Navíc se nemusíte bát skrytých poplatků, nabízíme zájezdy za stejné ceny jako CK.