Hlavní stránka Dovolená Chorvatsko 2021

Dovolená Chorvatsko 2021

Vyberte si jako cíl své dovolené překrásné a osvědčené Chorvatsko. Užívejte si na oblázkových plážích, které lemují borovice, koupejte se v průzračně čistém Jadranu a dovádějte při vodních sportech nebo na adrenalinových atrakcích. Chorvatsko opravdu není nudnou destinací. Velice levně tu navíc můžete pořídit ubytování v apartmánech přímo na pláži, nebo naopak zvolit ubytování v soukromí.

Dobrodružství pak stoprocentně zažijete, pokud před apartmány a hotely s all inclusive nebo polopenzí dáte přednost dovolené na jachtě. Věřte nám, že prázdniny v Chorvatsku prožité na palubě lodi nemají chybu, ostatně jako celá tato země, na kterou nedá dopustit spousta turistů.


Naplánujte si dovolenou v Chorvatsku!

Perfektní dovolenou v Chorvatsku můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich akčních nabídek last minute nebo first minute. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, z nabídky ubytování v kempech, apartmánech, vilách v soukromí nebo v hotelích, z nichž některé nabízejí služby all inclusive, si zde určitě vyberete.Další nabídky

Počasí

Základní informace

 • Stát: Chorvatsko
 • Jazyk: chorvatština
 • Používané jazyky: angličtina, němčina, italština, čeština
 • Měna: chorvatská kuna
 • Časové pásmo: GMT + 1
 • Hlavní město: Záhřeb
 • Mezinárodní předvolba: + 385
 • Napětí el. proudu: 230 V, dvoukolíkové zásuvky typu C, tzv. eurozástrčky

Proč je do Chorvatska

Proč jet na dovolenou do Chorvatska

Křišťálově čisté moře, překrásné členité pobřeží, nádherné ostrovy, malebná městečka, bohatá historie a okouzlující příroda, to je pouze zlomek toho, proč se Chorvatsko řadí mezi skutečné turistické poklady. Chorvatsko každoročně navštěvují statisíce turistů, kteří se nechávají zlákat jedinečností této země.

Svým návštěvníkům poskytuje kvalitní servis nejen na pobřeží, kde se nachází oblíbené oblasti, jako je Istrie, Severní Dalmácie, Střední Dalmácie a Jižní Dalmácie či Makarská riviéra, ale i na ostrovech.

V pozadí by však nemělo zůstat ani vnitrozemí, to ukrývá podstatnou část turistických lákadel. Chorvatsko prochází neustálým vývojem, a tak jsou zde pro vás připraveny prvotřídní služby za

více než atraktivní ceny. Dovolenou v hotelech i půvabných apartmánech v soukromí si tu užijí jak rodiny s dětmi nebo mladé páry, tak i senioři. Vynechávat ale nemusíte ani svoje domácí mazlíčky, do Chorvatska, kde nebývají extrémně vysoké teploty, se můžete vydat třeba i se psem.

Do Chorvatska se můžete dostat autem po nejoblíbenější trase přes Vídeň, Maribor a Záhřeb, časté jsou také zájezdy autobusem. Autem a stejně tak i autobusovou dopravou se do Chorvatska dostanete i za méně než 12 hodin, záleží však na vaší cílové destinaci.

Chorvatsko je dobře obsluhováno i letecky. Standardně se létá do Záhřebu, Splitu, Puly a dalších šesti měst. Pohodlnou variantou je také autovlak, který vás do Chorvatska odveze i s autem, během cesty si tak odpočinete a potom budete moci vyrážet na výlety vlastním autem. Na dovolenou do Chorvatska nepotřebujete žádná speciální očkování a k přejetí hranic vám postačí pas či občanský průkaz. Dobrá dopravní dostupnost a infrastruktura jistě potěší každého řidiče.

Chorvatsko je zemí, kde se platí kunami. Mnoho obchodníků akceptuje také euro a běžně můžete platit i kartou. Počítejte s cenami přibližně o 30–50 % vyššími, než jaké máme u nás. I v Chorvatsku platí, že nejlevněji je v supermarketech mimo turistická centra. Za ovoce, zeleninu a ryby si však raději připlaťte a kupujte je na místních trzích, určitě nebudete litovat.

Pokud dlouho nevydržíte na jednom místě, doporučujeme Chorvatsko pořádně procestovat. Na pobřeží se nachází mnoho architektonických památek v podobě opevněných osad, hradů, paláců i rybářských vesnic. Pozůstatky dob minulých však hledejte i jinde. Kromě malebných městeček a přístavů na Istrii, Kvarneru a v Dalmácii vyzkoušejte například překrásné pevnosti a zámky středního Chorvatska. Pravděpodobně nejvýznamnější památky naleznete v Pule, Zadaru, Dubrovníku, nebo Splitu. Právě Split je místem, kde stojí celosvětově významná památka UNESCO, Diokleciánův palác. Pozadu nezůstává ani Dubrovník se svým historickým centrem. Dalšími památkami UNESCO jsou historické centrum města Trogir, katedrála Sv. Jakova v Šibeniku a ranně křesťanský komplex Eufroziovy baziliky v Poreči.

Chorvatsko však nabízí mnohem víc. Národní park Plitvická jezera, známý především z filmů o Vinnetuovi, je jedinečnou souhrou přírodních scenérií, ze kterých se vám bude tajit dech. Poslední památkou zapsanou na seznam UNESCO jsou Starigradská pole, němá svědectví o historickém dělení půdy. Tamní vinice a olivové háje jsou překrásné.

Chorvatsko je svojí nabídkou sportovních aktivit stejně rozmanité, jako je jeho krajina. Nadšenci, od lyžařů po potápěče, zde najdou vynikající podmínky pro svůj oblíbený sport. Dalmatského pobřeží patří k nejoblíbenějším potápěčským oblastem v Jaderském moři. Frekventovanými sporty jsou zde také surfování a plachtění. Nejlepší podmínky pro surfování najdete na ostrovech Krk a Brač. Podél celého pobřeží se nabízí mnoho možností k pronájmu člunů. Milovníci turistiky či horolezectví si zase oblíbí oblasti ve vnitrozemí. Adrenalinovým zážitkem je rafting na horských řekách. Ani milovníci tenisu či golfu nebudou v Chorvatsku zklamáni.

Zapomeňte na pomluvy, že Chorvatsko je již známé. Díky bohaté historii, přírodním krásám a neopakovatelné kultuře je zde stále co objevovat. Tak si vyberte z našich výhodných first minute nebo last minute nabídek a užijte si svoji dovolenou v Chorvatsku.

Počasí v Chorvatsku

Počasí a podnebí v Chorvatsku

V Chorvatsku a na jeho přilehlých ostrovech panuje typické středomořské klima, které se vyznačuje mírnou zimou a dlouhým, teplým a suchým létem. Podzim bývá teplejší než jaro. Ohřátá mořská voda postupně uvolňuje teplo do ovzduší a teploty tak klesají na podzim jen pozvolna. Na ostrovech bývají v létě teploty o něco málo nižší než na pevnině.

Letní teploty jsou tak na ostrovech snesitelnější, a proto bývají chorvatské ostrovy oblíbeným cílem pro letní dovolenou. Nejteplejším měsícem je v Chorvatsku červenec, kdy denní teploty stoupají k 30 °C a i teplota moře dosahuje svého maxima. Mezi nejslunnější oblasti patří okolí ostrova Hvar nebo oblast kolem Splitu.

Pro poznávání historických památek a přírodních krás Chorvatska jsou pak vhodné květnové a zářijové terminy, kdy panuje stále teplé počasí, ale není zde tolik turistů.

Chorvatsko - gastronomie

Chorvatská kuchyně

Chorvatská kuchyně nese patrné vlivy sousedních zemí. Zatímco typickou středomořskou kuchyni lze nalézt podél pobřeží, vnitrozemí se může pochlubit vlivy Rakouska, Maďarska a Orientu. Doménou chorvatské kuchyně jsou samozřejmě zejména mořské ryby. Nejčastěji se setkáte s mořským cejnem, sardinkami nebo mořským okounem upravenými na grilu s bylinkami a čerstvými brambory. Typické jsou pro chorvatskou kuchyni také další mořské plody, například krabi, raci, mušle nebo ústřice.

Přílohy tvoří převážně rýže a zelenina, připravené s aromatickým olivovým olejem a nezbytnými bylinkami. Doporučujeme ochutnat také místní šunku, kozí sýr a olivy.

Milovníci sladkého jistě neodolají kynutým závinům, které se nazývají pite, nebo oblíbeným koblihám. Z nápojů je typická silná káva, proslulá jsou červená vína z Istrie i lehká bílá vína a za ochutnání rozhodně stojí také místní pálenka rakije.

Proč jet na Makarskou riviéru

Oblíbené oblasti a střediska v Chorvatsku

Křišťálově čisté moře, překrásné členité pobřeží, nádherné ostrovy, malebná městečka, bohatá historie a okouzlující příroda, to je pouze zlomek toho, proč se Chorvatsko řadí mezi skutečné turistické poklady. Chorvatsko každoročně navštěvují statisíce turistů, kteří se nechávají zlákat jedinečností této země.

Pokud si pro svoji dovolenou vyberete Chorvatsko, nudit se rozhodně nebudete.
Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou ve Středomoří

Nejen Chorvatsko a jeho ostrovy nabízí spoustu zajímavých míst a krásné pláže, kde můžete prožít ničím nerušenou dovolenou. Atraktivní dovolenou zažijete v okolí Středozemního moře, kde najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Všeobecné informace o Chorvatsku

Chorvatsko se rozprostírá od Alp na severozápadě po Panonskou nížinu na východě, na jihu je omýváno Jaderským mořem. Chorvatsko sousedí se Slovinskem, Maďarskem, Srbskem, Bosnou a Hercegovinou, Černou Horou, mořskou hranicí s Itálií, Slovinskem a Černou Horou. Chorvatské pobřeží se táhne v délce 5790 km a jeho součástí je téměř 1200 ostrovů a ostrůvků. Hlavním městem Chorvatské republiky je Záhřeb, oficiálním jazykem je chorvatština, ale domluvíte se tu i anglicky nebo německy, někde dokonce i česky.

Vízum do Chorvatska

Občané České republiky nepotřebují při turistických cestách do Chorvatska vízum, pokud doba pobytu nepřekročí 90 dnů během období 6 měsíců. Od vstupu Chorvatska do EU platí pro občany z dalších států EU zásada volného pohybu osob. To znamená, že odpadla vízová povinnost i pro pobyt delší než 90 dnů.

Při zamýšleném pobytu na území Chorvatska delším třech měsíců je třeba pouze ohlásit pobyt na policejní stanici, kde vydají potvrzení o přechodném pobytu.

Jako cestovní doklad je kromě cestovního pasu možné použít i občanský průkaz.

Více informací o vstupních formalitách do Chorvatska

Zdravotní informace / očkování

Do Chorvatska> není povinné žádné speciální očkování.

Další důležité informace o zdravotní péči v Chorvatsku naleznete na webových stránkách www.mzv.cz.

Důležitá telefonní čísla:

Předvolba: +385
 • První pomoc: 194
 • Policie: 192
 • Hasiči: 193
 • Poskytování pomoci na silnicích: 1987
 • Záchranná a pátrací služba (na moři): 9155 (DAN), VHF kanály 16, 10, 74

Státní svátky v Chorvatsku:

 • 1. leden – Nový rok
 • 6. leden – Tři králové
 • březen – duben – Velikonoce (pohyblivé)
 • květen – Svátek práce
 • 22. červen – Den protifašistického boje
 • 25. červen – Den Státnosti
 • 5. srpen – Den vítězství a díkůvzdání vlasti
 • 15. srpen – Nanebevzetí Panny Marie – Velika Gospa
 • 8. říjen – Den nezávislosti
 • 1. listopad – Svátek Všech svatých
 • 25. prosinec – Vánoční svátek
 • 26. prosinec – Vánoční svátek

Nejlépe hodnocené hotely v Chorvatsku

Porovnejte si nabídku ubytování v Chorvatsku od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cznakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky ubytovní, autobusových i leteckých zájezdů do Chorvatska. Odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.