Hlavní stránka Dovolená Chorvatsko 2021 Dovolená Chorvatsko - Istrie

Dovolená Chorvatsko - Istrie

Poloostrov Istrie v severní části Jaderského moře je nejbližším cílem dovolené v Chorvatsku.

Na Istrii na vás čekají piniové háje, křišťálově čisté moře a sluneční paprsky v neodolatelné kombinaci s bohatým kulturním dědictvím. Dovolenou v hotelech i půvabných apartmánech v soukromí si zde užijí jak rodiny s dětmi nebo mladé páry, tak i senioři. Vynechávat ale nemusíte ani svoje domácí mazlíčky, do Chorvatska, kde nebývají extrémně vysoké teploty, se můžete vydat třeba i se psem.

Naplánujte si dovolenou do Chorvatska na Istrii!

Perfektní dovolenou na Istrii můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich akčních nabídek last minute nebo first minute. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, z nabídky ubytování v kempech, apartmánech, vilách v soukromí nebo v hotelích, z nichž některé nabízejí služby all inclusive, si zde určitě vyberete.


Počasí

Dnes
24°C
Vítr: 1 m/s JJZ
Sobota Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek
24°C 27°C 22°C 21°C 21°C 18°C 21°C

Základní informace

  • Stát: Chorvatsko
  • Jazyk: chorvatština
  • Používané jazyky: angličtina, němčina, italština, čeština
  • Měna: chorvatská kuna
  • Časové pásmo: GMT + 1
  • Hlavní město: Záhhřeb
  • Orientační délka letu z ČR: 5 hodin
  • Mezinárodní předvolba: + 385
  • Napětí el. proudu: 230 V, dvoukolíkové zásuvky typu C, tzv. eurozástrčky

Proč jet do Istrie

Proč jet na dovolenou na Istrii

Poloostrov Istrie patří mezi oblíbené prázdninové destinace v Chorvatsku. Istrie a především její srdeční obyvatelé předčí očekávání i těch nejnáročnějších turistů.

Rodiny s dětmi si svoji dovolenou nejvíce užijí v pěkném hotelu s all inclusive, páry nalákají romantické apartmány v soukromí a dobrodruzi můžou zakotvit v kempech.

Největším městem na Istrii je Pula, rušné přístavní město na západním pobřeží, které je známé svým dochovaným amfiteátrem i množstvím romantických uliček. Dalším častým cílem je město Poreč, jehož bazilika s jedinečnou zlatou podlahou je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Obdivovatelé krásné přírody by neměli vynechat výlet do národního parku Plitvická jezera. Den plný zábavy a vodních radovánek, které nejvíce ocení děti, zase zažijete v obrovském akvaparku Istralandia. Istrie opravdu není pouze o krásných plážích, i když je pravda, že už jenom pro ty pláže se vyplatí do Chorvatska vyrazit.

Počasí na Istrii

Počasí na Istrii

Na Istrii panuje typické středomořské klima, které se vyznačuje mírnou zimou a dlouhým, teplým a suchým létem. Proto v létě na Istrii převažují vysoké teploty okolo 30 °C a minimum srážek.

Na jaře a na podzim panuje příjemné počasí s teplotami do dvacítky, častěji tu však prší a objevují se i bouřky. Zima bývá mírná a vlhká s průměrnými teplotami okolo 7 °C.

Moře u Istrie v létě dosahuje zhruba 25 °C, v zimě klesá i na 12 stupňů. Vliv na zdejší počasí mají také větry, letní mistrál a zimní bóra.

Tipy na výlety na Istrii

Tipy na výlety

Národní park Plitvická jezera

Plitvická jezera jsou nejnavštěvovanější přírodní atrakcí v Chorvatsku. Kaskádovitý systém jezer má původ v erozivní činnosti řeky Korana, jejíž voda vyryla ve vápencovém podkladu hluboké prolákliny, ve kterých se nacházejí dnešní jezera. K vidění je tu také několik desítek nádherných vodopádů.

Město Pula

Pula je největším městem v oblasti Istrie. Dominantou historického centra je starořímský amfiteátr, kde se dnes konají koncerty a festivaly. Najdete tu ale také krásné oblázkové pláže s borovými lesíky i útulné kavárny a restaurace, kde strávíte příjemné večery.

Akvapark Istralandia

V městečku Brtonigla navštivte rozlehlý akvapark, kde se na vodních atrakcích vyřádí děti i dospělí. Nachází se tu největší plavecký bazén ve Středomoří o rozloze 2500 m2, skluzavky, tobogány, vodní hrad a mnoho dalšího. V amfiteátru se konají různé koncerty, představení a animační programy.

Město Rovinj

Malebné přístavní město Rovinj je jedním z nejoblíbenějších letovisek na Istrii. Užijete si tu romantické procházky historickou částí města i koupání v průzračně čistém Jadranu. Ubytovat se tu můžete v krásných hotelech, apartmánech i kempech.
Proč jet na dovolenou do severní Dalmácie

Dále v Chorvatsku doporučujeme

Křišťálově čisté moře, překrásné členité pobřeží, nádherné ostrovy, malebná městečka, bohatá historie a okouzlující příroda, to je pouze zlomek toho, proč se Chorvatsko řadí mezi skutečné turistické poklady. Chorvatsko každoročně navštěvují statisíce turistů, kteří se nechávají zlákat jedinečností této země.

Pokud si pro svoji dovolenou vyberete Chorvatsko, nudit se rozhodně nebudete.
Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou ve Středomoří

Nejen Chorvatsko a jeho ostrovy nabízí spoustu zajímavých míst a krásné pláže, kde můžete prožít ničím nerušenou dovolenou. Atraktivní dovolenou zažijete v okolí Středozemního moře, kde najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Nejoblíbenější hotely a apartmány na Istrii v Chorvatsku


Nejlépe hodnocené hotely a apartmány na Istrii v Chorvatsku za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Chorvatska od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky ubytovní, autobusových i leteckých zájezdů do Chorvatska. Odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.
;