Hlavní stránka Dovolená Chorvatsko 2021 Dovolená Chorvatsko - Makarská riviéra

Dovolená Chorvatsko - Makarská riviéra

Makarská riviéra, jedna z nejkrásnějších oblastí Chorvatska, začíná asi 20 km od Splitu. Turistickým centrem 60 kilometrové riviéry je historické přístavní město Makarská.

Letovisko je rozložené na úpatí nejvyššího vrcholu pohoří Biokovo, který se jmenuje Sveti Jure. Velmi živé je staré město, kde se nachází také přístaviště trajektů zajišťujících spojení s ostrovem Brač. Místní pláže jsou pravidelně hodnoceny jako nejkrásnější v celém Chorvatsku.

Naplánujte si dovolenou do Chorvatska na Makarskou!

Perfektní dovolenou na Makarské riviéře můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich akčních nabídek last minute nebo first minute. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, z nabídky ubytování v kempech, apartmánech, vilách v soukromí nebo v hotelích, z nichž některé nabízejí služby all inclusive, si zde určitě vyberete.


Počasí

Dnes
23°C
Vítr: 2 m/s
Sobota Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek
23°C 25°C 24°C 24°C 24°C 22°C 21°C

Základní informace

  • Stát: Chorvatsko
  • Jazyk: chorvatština
  • Používané jazyky: angličtina, němčina, italština, čeština
  • Měna: chorvatská kuna
  • Časové pásmo: GMT + 1
  • Hlavní město: Záhhřeb
  • Orientační délka letu z ČR: 5 hodin
  • Mezinárodní předvolba: + 385
  • Napětí el. proudu: 230 V, dvoukolíkové zásuvky typu C, tzv. eurozástrčky

Proč jet na Makarskou riviéru

Proč jet na dovolenou na Makarskou riviéru

Makarská Riviéra, která se nachází ve Střední Dalmácii, láká na pláže z hladkých oblázků, díky kterým je pak voda v moři průzračně čistá.

I to je jeden z mnoha důvodů, proč sem na dovolenou míří rodiny s dětmi.

Kromě nádherného prostředí na Makarské Riviéře najdete také důkazy o bohaté historii Chorvatska. Nedaleká města jako Dubrovník nebo Trogir potěší všechny milovníky výletů za památkami a zajímavými místy.

Večery si pak jistě každý rád zpříjemní procházkou po pobřeží a ochutnávkou výborné chorvatské zmrzliny nebo jiných specialit, které vám nejlépe připraví v místních tradičních restauracích.

Počasí na Makarské

Počasí na Makarské riviéře

Na Makarské panuje typické středomořské klima, které se vyznačuje mírnou zimou a dlouhým, teplým a suchým létem. Proto Makarská Riviéra nabízí turistům příjemné teploty a vysoký počet slunečných dnů.

Průměrné letní teploty se pohybují okolo 25 °C, v maximech ale šplhají přes třicítku. I v noci se pak teplota stále udržuje nad 23 °C. Moře má příjemné teploty pohybující se okolo pětadvaceti.

Už v květnu můžete těšit na příjemné dovolenkové počasí s průměrnou teplotou okolo 23 °C. Dovolenou se slunečným počasím a příjemnými teplotami si tu užijete i v září, kdy je tu navíc i méně turistů a moře je ještě příjemně vyhřáté.

Tipy na výlety na Makarské riviéře

Tipy na výlety

Bačinská jezera

Bačinská jezera jsou soustavou sedmi krasových jezer, z nichž šest je vzájemně propojeno. Turisté si tu užijí koupání na malých plážích, projížďky na loďkách i pohled na nádherné přírodní scenérie. Okolí tvoří vrcholky porostlé keři a malebné chatky a kempy.

Město Omiš

Na deltě řeky Cetiny leží město Omiš, oblíbené pro rozlehlou pláž i zajímavé památky, jako je například pevnost Fortica, kostel sv, Petra nebo františkánský klášter. Milovníci adrenalinu také mohou vyzkoušet ZipLine stezku v kaňonu Cetiny.

Poutní místo Medžugorje

V nedaleké Bosně a Hercegovině můžete navštívit významné poutní místo Medžugorje, kde se v roce 1981 šesti vizionářům zjevila Panna Marie. Až na místo zjevení, kde nyní stojí socha Panny Marie, se dostanete po strmém chodníku.

Město Mostar

Bosenské město Mostar leží na řece Neretvě. Svoje pojmenování získalo po svojí nejvýznamnější památce – Starému mostu. Původní most byl během války v 90. letech zničen, v roce 2004 se ale dočkal rekonstrukce, dnes je zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO.
Proč jet na dovolenou do severní Dalmácie

Dále v Chorvatsku doporučujeme

Křišťálově čisté moře, překrásné členité pobřeží, nádherné ostrovy, malebná městečka, bohatá historie a okouzlující příroda, to je pouze zlomek toho, proč se Chorvatsko řadí mezi skutečné turistické poklady. Chorvatsko každoročně navštěvují statisíce turistů, kteří se nechávají zlákat jedinečností této země.

Pokud si pro svoji dovolenou vyberete Chorvatsko, nudit se rozhodně nebudete.
Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou ve Středomoří

Nejen Chorvatsko a jeho ostrovy nabízí spoustu zajímavých míst a krásné pláže, kde můžete prožít ničím nerušenou dovolenou. Atraktivní dovolenou zažijete v okolí Středozemního moře, kde najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Nejprodávanější hotely a apartmány na Makarské riviéře v Chorvatsku


Nejoblíbenější hotely a apartmány na Makarské riviéře v Chorvatsku za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Chorvatska od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky ubytovní, autobusových i leteckých zájezdů do Chorvatska. Odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.
;