Hlavní stránka

Dovolená Dominikánská republika 2021/22

Dominikánská republika je oblíbeným a v poslední době čím dál více vyhledávaným prázdninovým cílem turistů z celé Evropy i Severní Ameriky. Není divu, vždyť je to pravý tropický ráj v Karibiku.

Na své si zde přijdou lidé toužící po odpočinku, romantice i dobrodružství. Dominikánská republika nabízí sluncem zalité pláže s jemným bílým pískem, lemované vysokými palmami i průzračné tyrkysové moře, které láká milovníky potápění a šnorchlování.

To ale zdaleka není vše. Naleznete zde i historické památky, nádhernou přírodu v horách ve vnitrozemí a malebnou lidovou architekturu.

Naplánujte si all inclusive dovolenou do Dominikány!

Perfektní dovolenou v Dominikánské Republice můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našichFirst minute nebo Last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, nabídka ubytování je tu opravdu široká od menších hotelů až po v luxusní all inclusive resorty. Ty navíc můžete v rámci nejvýhodnějších last minute nabídek pořídit velmi výhodně. Svoji dovolenou snů si můžete rezervovat třeba v oblíbené a turisty hojně navštěvované Punta Caně i dalších krásných letoviscích v jižní i severní části Dominikánské republiky.

Oblíbená letoviska v Dominikánské republice

Jednu věc mají všechny dominikánské oblasti společnou, jsou to nádherné pláže s pozvolným vstupem do moře a klidnou průzračně čistou vodu. Kromě toho ale často bývá největší zážitek z přeplněných stolů v programu all inclusive i čerstvého ovoce, které vypadá a chutná zcela jinak než v českém supermarketu. Už jste někdy pili čerstvý kokos? Zkoušeli si ubalit vlastní doutník? Naučili se základní kroky salsy a merenque? Poznali sílu nápoje Mama Juana? Víte, jak vypadá čerstvé kakao? Pokud ne, pak musíte jet do Dominikánské republiky.


Zobrazit všechny zájezdy do Dominikány

Počasí

Základní informace

 • Stát: Dominikánská republika
 • Jazyk: španělština
 • Používané jazyky: angličtina, francouzština, patois (směs španělštiny, francouzštiny, angličtiny a jazyků původních ostrovních obyvatel)
 • Měna: dominikánské peso
 • Časové pásmo: GMT – 5 (v zimě), 6 (v létě)
 • Hlavní město: Santo Domingo
 • Orientační délka letu z ČR: 13 hodin
 • Mezinárodní předvolba: + 1
 • Napětí el. proudu: 110 V, dvoukolíkové zásuvky typu A (dvojice plochých kolíků) B

Proč jet do Dominikánské republiky

Proč jet na dovolenou do Dominikánské republiky

V Dominikánské republice si užijí dovolenou pravý požitkáři, kteří si v luxusních hotelech s all inclusive budou dopřávat dobré jídlo, spoustu míchaných koktejlů, hotelové bazény a pláže i milý a usměvavý personál.

Životní styl Dominikánců, který se řídí heslem „maňana“ neboli zítra, je doslova nakažlivý. V tak krásném prostředí a navíc na dovolené ale přece není kam spěchat. Pokud si chcete především odpočinout a nechat se unášet hudbou merenque s pohledem na krásné tanečníky a tanečnice, kteří mají rytmus v krvi, tak Dominikánská republika je výborná volba.

Dominikána má obrovské štěstí na podnebí, protože teplo a slunečno je tu po celý rok. Střídají se dvě sezóny, suchá a suchá s mírným deštěm, kdy je ale i přes občasné přeháňky stále pěkné počasí. Proč tedy jednou nepojmout dovolenou trošku jinak a místo v létě, kdy je krásně i u nás, nevyrazit za mořem a teplem v zimě?

Největší počet turistů bývá v Dominikánské republice v únoru, kdy připlouvají k poloostrovu Samana velryby, tento neuvěřitelný zážitek si nikdo nechce nechat ujít. Vidět 20 metrů dlouhého skákajícího samce nebo malé velryby, které kvůli malým plicím plavou téměř u hladiny, je opravdový adrenalin.

Kromě výletu na velryby je na ostrově řada dalších možností, jak naložit s volným časem. Za historií se vydejte do koloniální zóny v hlavním městě, navštívit můžete místní trhy, kde nakoupíte typické doutníky, rum nebo zajímavé suvenýry. Dovolenou si zpestříte také prohlídkou horských vesniček a typických obydlí z plechu a dřeva nebo výletem do plantáží s cukrovou třtinou a ochutnávkou výborného rumu. Variant je tolik, že klidně můžete jet každý den na zcela jiný výlet. Co ale rozhodně doporučujeme, je jezdit na organizované výlety s průvodcem. Pokud jste v Dominikánské republice poprvé, tak se nepouštějte na výlety sami. Můžete mít problémy s hledáním samotného cíle, půjčením auta nebo i místní policií.

Každá z turistických oblastí tady je odlišná. Typicky rušná je Boca Chica s bujarým nočním životem, spoustou barů a restaurací. Kdo hledá klidnější destinaci, měl by si vybrat třeba Juan Dolio, které je oblíbené i u rodin s dětmi.

Surfaři by zase měli vyzkoušet letovisko Puerto Plata, kde na ně čekají ty nejlepší vlny.

Mezi nejznámější střediska určitě patří Punta Cana, kde jsou hotely na výborné úrovni. Každý z nich také disponuje velkým územím a je obklopen uměle vytvořeným parkem. Punta Cana je i vhodná pro rodiny s dětmi, v okolí je plno zábavných parků typu ZOO, které zajišťují dopravu z hotelů zdarma. Vidět můžete leguány, krokodýly, zaplavat si s delfíny nebo žraloky.

Počasí v Dominikánské republice

Počasí a podnebí v Dominikánské republice

Dominikánská republika leží v subtropickém pásmu, podnebí je zde velmi teplé v průběhu celého roku, průměrná denní teplota se celoročně pohybuje kolem 29 °C.

Největší rozdíl mezi létem a zimou je v množství dešťových srážek. Období dešťů začíná v květnu a trvá do října. Deště však nejsou souvislé, jen je třeba počítat s tím, že se občas (zpravidla jednou za 2-3 dny) přežene silný liják, po zbytek dní je ale opět jasné a slunečné počasí.

Někteří turisté využívají pro svou dovolenou také jarní a první letní měsíce, kdy je v Dominikánské republice méně turistů a ceny zájezdů jsou výhodnější.

Hlavní turistická sezóna je zde od listopadu do dubna, kdy převládá jasná obloha a slunečné počasí. Nejvíce turistů sem přijíždí strávit vánoční svátky. Naopak nedoporučujeme cestovat na dovolenou do Dominikánské republiky v období od srpna do listopadu, kdy se vyskytují hurikány. Zasažené oblasti jsou často devastovány a rekonstrukce pak trvá několik měsíců.

Vízum do Dominikánské republiky

Víza do Dominikánské republiky

Čeští občané nepotřebují víza ke vstupu na dobu nepřesahující 90 dnů. Je však nutné zakoupit turistickou kartu (Tarjeta de Turismo) v ceně cca 10 USD na některém z konzulátů Dominikánské republiky nebo přímo na letišti Las Américas v Santo Domingu. Turistická karta opravňuje držitele k pobytu v zemi na dobu 30 dnů. V případě delšího pobytu je třeba zakoupit prodloužení až do doby 90 dnů.

Ke vstupu do země potřebují občané České republiky cestovní pas, jehož platnost musí být minimálně 6 měsíců po návratu z destinace.

Vízum do Dominikánské republiky

Zdravotní informace / očkování

Pro vstup do Dominikánské republiky není povinné žádné speciální očkování.
Mezi doporučená očkování patří:
 • hepatitida A – očkování jednou dávkou vakcíny nejpozději 7 dní před odjezdem
Další informace o zdravotní péči v Dominikánské republice naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

Všeobecné informace o Dominikánské republice

Dominikánská republika je po Kubě druhý největší a nejlidnatější stát v karibském regionu. Nachází se ve východní části ostrova Hispaniola, jenž je součástí souostroví Velké Antily, a zaujímá zhruba dvě třetiny plochy tohoto ostrova. Jedinou pevninskou hranici má se sousedním státem Haiti. Celková rozloha Dominikánské republiky je 48 511 km2, tedy více než polovina rozlohy České republiky.

V Dominikánské republice žije bezmála 11 milionů obyvatel, z toho zhruba milion žije v hlavním městě Santo Domingo. Úředním jazykem je španělština, domluvíte se tu ale také anglicky a někde i německy.

Místní kuchyně

Dominikánská kuchyně je kuchyní rýže, vepřového masa, ovoce, zeleniny a především kuřat. Poměrně překvapivá je téměř úplná absence ryb a plodů moře v jídelníčku. Ryby jsou zde také v porovnání s jinými zeměmi velmi drahé.

Základními ochucovadly dominikánské kuchyně jsou cibule, česnek, oregano a koriandr. Za národní pokrm Dominikánské republiky je považována la bandera (prapor). Jedná se o kombinaci všudypřítomné směsi rýže a fazolí se smaženými banány a dušeným masem, které obvykle bývá kozí. Kozy zde spásají divoké oregano, díky čemuž jejich maso získává zvláštní příchuť, říkají tomu přirozené marinování.

Z dezertů jsou nejoblíbenější smažené banány s karamelem a kokosem, mangový koláč, sladká kokosová pasta nebo jejich pudink zvaný flan. Oblíbené je také čerstvé nebo kandované ovoce.

Z nápojů je samozřejmě vyhlášený dominikánský rum, dobré je i místní pivo a čerstvé ovocné džusy.

Důležitá telefonní čísla:

 • Policie: +1 809 682 2151
 • První pomoc: 911
 • Hasiči: +1 809 682 2000

Státní svátky v Maroku:

 • 1. Leden – Nový rok
 • 6. leden – Tři králové (slaví se 9. ledna)
 • 21. leden – Den Matky Boží z Altagracie (náboženský svátek)
 • 26. leden – Den Juana Pabla Duarte (slaví se 30. ledna)
 • 27. únor – Den nezávislosti
 • Březen / Duben – Velikonoční pátek (pohyblivý náboženský svátek)
 • 1. květen – Svátek práce
 • červen – Corpus Christi (pohyblivý náboženský svátek)
 • 16. srpen – Den obnovy
 • 24. září – Den Matky Boží de las Mercedes (náboženský svátek)
 • 6. listopad – Den ústavy (slaví se první nejbližší pondělí)
 • 25. prosinec – Vánoce (náboženský svátek)

Další tipy na exotickou dovolenou

Pokud nemáte rádi zimu, pak nejlepší nápad je užít si ji v exotice. Podívejte se na naše další tipy na exotickou dovolenou a vyberte si, kde se zahřejete. K nejoblíbenějším cílům exotických dovolených patří také Kuba. Dovolenou v prostředí zelených palem, bělostných pláží a průzračného moře zažijete na Mauriciu, Maledivách, Seychelských ostrovech nebo Zanzibaru. Vydejte se po stopách Mayů v Mexiku, zažijte Safari v Keni nebo se vydejte do Thajska. Netradiční dovolenou zažijete také na Kapverdách. Za exotikou s vůní orientu vyražtě do Emirátů nebo do Ománu.


Nejlépe hodnocené all inclusive hotely v Dominikáně za last minute ceny

Porovnejte si zájezdy do Dominikánské republiky od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů s odlety z z Prahy, Vídně, Drážďan, Mnichova a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.


Na dovolenou jedině se STUDENT AGENCY

Vyberte si z nabídky více než 350 českých a německých cestovních kanceláří na jednom místě. Jednotlivé nabídky zájezdů mezi sebou můžete jednoduše porovnávat a vybrat si tak tu nejvýhodnější dovolenou.

Odlety odkudkoli

Chcete se vydat na dovolenou z Brna, Prahy, Ostravy nebo třeba z Vídně? Žádný problém. Krom odletů z českých letišť najdete v naší nabídce také nabídku zájezdů z letišť evropských. Oblíbené jsou odlety například z Drážďan, Berlína, Katowic, Lince, Mnichova nebo Budapešti.

Komplexní zajištění

S námi je cestování hračkou. Postaráme se o vás od začátku do konce vaší dovolené. Poradíme s výběrem a najdeme vám zájezdy přesně podle vašich představ. Sjednáme vám pojištění za výhodné ceny, obstaráme potřebná víza a zajistíme parkování nebo třeba dopravu na letiště.

Cestování bez starostí

K zájezdu si můžete rezervovat také asistenční službu Travel Assistent Maxi, díky které získáte nepřetržitou asistenci na cestách s aktuálními informacemi o Covid-19, odškodném za zpoždění či zrušení letu nebo podporu při problémech se zavazadly. Spolupracujeme pouze s ověřenými cestovními kancelářemi. Máte tak vždy jistotu, že koupíte zájezd od CK, která je pojištěna proti případnému úpadku. Navíc se nemusíte bát skrytých poplatků, nabízíme zájezdy za stejné ceny jako CK.