Hlavní stránka Dovolená Dominikánská republika 2021 Dovolená Dominikánská republika - sever

Dovolená Dominikánská republika - Puerto Plata, Playa Dorada, Samana

Severní pobřeží Dominikánské republiky omývají vody Atlantického oceánu. Oblast oplývající krásnými plážemi s jemným pískem je oblíbeným cílem milovníku potápění, surfingu i adrenalinových vodních sportů.

Tento region své návštěvníky okouzlí také nádhernou přírodou zahrnující lesy, palmové háje, pohoří i zlatavé pláže. Ve městech si ale své najdou i obdivovatelé historických památek a kultury.

Naplánujte si dovolenou v Dominikánské republice!

Perfektní dovolenou v Dominikánské Republice na severním pobřeží můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, nabídka ubytování je tu opravdu široká od menších hotelů se snídaní či polopenzí až po větší hotely a luxusní resorty se službami all inclusive.


Počasí

Základní informace

  • Stát: Dominikánská republika
  • Jazyk: španělština
  • Používané jazyky: angličtina, francouzština, patois (směs španělštiny, francouzštiny, angličtiny a jazyků původních ostrovních obyvatel)
  • Měna: dominikánské peso
  • Časové pásmo: GMT – 5 (v zimě), 6 (v létě)
  • Hlavní město: Santo Domingo
  • Orientační délka letu z ČR: 13 hodin
  • Mezinárodní předvolba: + 1
  • Napětí el. proudu: 110 V, dvoukolíkové zásuvky typu A (dvojice plochých kolíků) B

Proč jet do Dominikánské republiky

Proč jet na dovolenou do Dominikánské republiky na severní pobřeží

Oblast na severu Dominikánské republiky Kryštof Kolumbus pojmenoval jako Stříbrné pobřeží, a to z důvodu, že mu slunce odrážející se v mořské hladině připomínalo stříbro.

Tento nádherný pohled, který slavného mořeplavce tolik okouzlil, si můžete vychutnat i vy. Kochat se budete malebnou venkovskou krajinou, které dominují políčka s cukrovou třtinou, ale i moderními letovisky nabízející luxus i vysokou kvalitu nabízených služeb.

V největším městě tohoto regionu Puerto Plata zase budete mít možnost obdivovat jednu z nejstarších pevností v celém Karibiku, Fortaleza de San Felipe byla postavena už mezi lety 1564–1577.

Počasí v Dominikánské republice

Počasí a podněbí v Dominikánské republice

Na severním pobřeží Dominikánské republikya trvá od října do dubna období dešťů, deště ale nebývají souvislé, takže i v tuto dobu si tu užijete krásnou dovolenou.

Teploty jsou zde během celého roku v podstatě stejné, průměrně se pohybují okolo 29 °C. I moře je celoročně příjemně teplé, většinou okolo 26 °C.

Tipy na výlety v Dominikánské republice

Tipy na výlety

Puerto Plata

Největší město severu, které se rozkládá podél překrásné pláže Playa Dorada, je luxusním prázdninovým centrem s exkluzivními hotely, restauracemi, nákupními centry nebo golfovým hřištěm. Slunečné počasí, pláže a křišťálově čistá voda sem přitahují každoročně mnoho turistů.

Národní park Los Haitises

V přírodní rezervaci, kam se dostanete z přístavu Sabana de la Mar, lze spatřit prakticky všechny druhy rostlin a zvířat, které v Dominikánské republice žijí, např. papoušky, pelikány, plameňáky, leguány, varany i kapustňáky. Další zajímavostí jsou vápencové jeskyně s nástěnnými malbami.

Cayo Levantado

Cayo Levantado je malý, ale mimořádně hezký tropický ostrůvek s písečnými i skalnatými plážemi, kde se natáčela reklama na rum Bacardi. Proto je také tento ostrov někdy nazýván Bacardi Island. Dostanete se sem lodí z města Santa Barbara de Samaná.

Laguna Dudu

Sladkovodní laguna Dudu, která získala svůj název od náčelníka indiánského kmene, je oblíbeným přírodním koupalištěm. Těsně vedle laguny se také nacházejí lázně Pozo de los Caballos, kde si užijete příjemný relax. Vyzkoušet tu také můžete zipline dráhu a potápění v jeskyních.
Proč jet do Punta Cana

Oblíbená letoviska v Dominikánské republice

Dovolená v Dominikánské republice levně

Plánujete-li exotickou dovolenou v Dominikánské republice, doporučujeme vybírat zavčasu z široké nabídky zájezdů za akční first minute ceny. Necháte-li výběr dovolené na poslední chvíli nepřehlédněte nejvýhodnější last minute nabídky.

Proč jet na Kubu

Další tipy na exotickou dovolenou

Pokud nemáte rádi zimu, pak nejlepší nápad je užít si ji v exotice. Podívejte se na naše tipy na exotickou dovolenou a vyberte si, kde se zahřejete.

Nejoblíběnější hotely v Dominikánské republice - Puerto Plata, Playa Dorada, Samana


Nejlépe hodnocené all inclusive hotely v Dominikáně za last minute ceny

Porovnejte si zájezdy do Dominikánské republiky od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů s odlety z z Prahy, Vídně, Drážďan, Mnichova a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.