Hlavní stránka Dovolená Egypt 2021

Dovolená Egypt 2021

Navštivte Egypt, zemi s nekonečnými možnostmi, kde si můžete prohlížet pět tisíc let staré památky, barevný podmořský svět, vyprahlou poušť i rušný život na orientálních bazarech. To ale zdaleka není vše, Egypt je také průzračně modré Rudé moře, jemné písčité pláže, stálé teplé počasí a dostupná exotika za příznivou cenu.

Naplánujte si all inclusive dovolenou v Egyptě!

Perfektní dovolenou v Egyptě můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, nabídka ubytování je tu opravdu široká.


Další nabídky


Počasí

Dnes
35°C
Vítr: 5 m/s SSZ
Pátek Sobota Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek
35°C 30°C 30°C 31°C 33°C 35°C 35°C

Základní informace

 • Stát: Egypt
 • Jazyk: arabština
 • Používané jazyky: angličtina, němčina, francouzština
 • Měna: egyptská libra
 • Časové pásmo: GMT + 2 (+1h oproti ČR v zimním období)
 • Hlavní město: Káhira
 • Orientační délka letu z ČR: 5 hodin
 • Mezinárodní předvolba: + 20
 • Napětí el. proudu: 220 V, dvoukolíkové zásuvky

Proč jen do Egypta

Proč jet na dovolenou do Egypta

Když se řekne Egypt, každý si v první chvíli vybaví pyramidy a další starověké památky, kterými tato země překypuje. Egypt však nabízí mnoho dalších atrakcí, například korály v Rudém moři, jež jsou rájem pro potápěče a milovníky šnorchlování.

Na své si zde přijdou i golfisté či turisté dávající přednost aktivnímu odpočinku a poznávání před pobytem na hotelové pláži. Těm můžeme doporučit plavbu lodí po Nilu, při které zažijí spoustu nezapomenutelných okamžiků.

Právě kolem řeky Nil vznikla jedna z prvních civilizací v dějinách lidstva, jejíž památky obdivujeme dodnes. Nejznámějšími poklady této velkolepé kultury jsou kolosální chrámy Abú Simbela v Údolí Králů, pyramidy v Gíze a velkolepý královský kult v Luxoru a Karnaku.

Jiný svět se otevírá návštěvníkům v metropolích země, v přístavním městě Alexandria a v hlavním městě Káhiře. Už při příjezdu do Káhiry omámí vaše smysly neznámé zvuky a vůně. Právě tady se setkává Evropa, Afrika a Asie, tradice a moderní doba. Postmoderní skleněné paláce a úzké uličky s orientálními bazary, západní duch času a tradiční způsob života přebývají vedle sebe v několikamilionové Káhiře, která snad nikdy nespí.

Egypt je ideální destinací pro cestovatele, kteří se chtějí ohřát během zimy a ujet sněhu i mrazům za sluncem. Samozřejmě je ale možné jet sem i v létě, ovšem v tuhle dobu se teploty pohybují mezi 40 až 50 °C, tudíž ne každému jsou příjemné. Milovníci tepla však budou ve svém živlu. Navíc tu nemusíte mít obavu ani ze srážek, prší tu spíše výjimečně, takže vaši dovolenou špatné počasí jen tak nezkazí.

Dovolená v Egyptě Egyptě je zkrátka úžasná po celý rok. A co je nejlepší, tahle tropická destinace je skvěle dostupná, letecky se sem z Česka dostanete už za čtyři a půl hodiny. Vše navíc za mnohem levnější ceny, než je tomu u zájezdů do vzdálenějších exotických zemí. I přes to, že je ke vstupu do Egypta vyžadováno vízum, nemusíte očekávat žádnou zbytečnou byrokracii. V případě turistických cest v délce maximálně 30 dnů lze vízum zakoupit i po příletu na letišti za cca 25 USD. Podmínkou k získání víza je pouze cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po návratu ze země.

Oficiální měnou je Egyptská libra, tu ale v českých bankách ani směnárnách většinou nedostanete. Na dovolenou do Egypta proto vyrážejte s americkými dolary nebo eury, které pak můžete vyměnit v egyptských bankách č směnárnách. Ve většině hotelů, obchodů i restaurací akceptují i platební karty, u menších obchodníků a na tržištích se ale bez hotovosti neobejdete.

V Egyptě je poměrně levně, ušetříte tu na jídle i dopravě po městě. Během pobytu se zaručeně setkáte s pojmem „bakšiš“, který lze přirovnat ke spropitnému, avšak v Egyptě po vás bakšiš budou chtít za různé větší či menší služby v hotelu, na letišti apod. Doporučujeme tedy mít u sebe stále nějaký menší obnos peněz. Tento zvyk je součástí arabské kultury a vychází z představy, že bohatství je požehnáním od Alláha, a že bohatí by se měli o svůj majetek dělit s ostatními.

V Egyptě se také připravte na tradiční smlouvání, které je tu téměř národním sportem. Na bazarech neboli trzích se smlouvá vždy. Obchodníci často začínají na neuvěřitelných částkách, na něž turisti občas naletí. Nebuďte jedněmi z nich a vždy navrhněte alespoň o polovinu nižší cenu, než vám nabídnou. Na trzích pak tímto způsobem můžete levně pořídit suvenýry pro sebe a své blízké. Častým vývozním artiklem je například nejrůznější koření, vodní dýmky, kožené či bavlněné zboží a v neposlední řadě všemožné sošky a jiné předměty s egyptskou tematikou.

Počasí v Egyptě

Počasí a podnebí v Egyptě

Egypt leží v subtropickém podnebném pásu a je pro něj typické celoroční horké a velmi suché klima. Srážky se vyskytují jen ojediněle, a to v zimních měsících a především na severu v oblasti Alexandrie. Na jihu naopak prší jen zřídka, v pouštních oázách pak téměř vůbec. Většinu Egypta tvoří pouště a pro ty jsou typické velké výkyvy teplot mezi dnem a nocí.

Ideálním obdobím pro dovolenou v Egyptě je jaro a podzim, kdy teploty již šplhají k 30 °C a i moře je příjemně vyhřáté, na jaře většinou na 22 °C, na podzim až na 24 °C. V závěru jara však musíte počítat s nepříjemnými větry, tzv. Khamaseen ohlašujícími příchod horkého léta.

I v zimních měsících jsou denní teploty vysoké a neklesají pod 20 °C. Rudé moře patří mezi tropické a teplota vody je relativně vysoká i v době, kdy u nás panují mrazy.

V létě Egyptu vládne tropické počasí, kdy průměrné teploty dosahují až 40 °C, na jihu dokonce šplhají až k 44 °C. Úplně nejtepleji je ve vnitrozemí, kde není výjimkou ani padesátistupňové horko. V letních měsících mohou být vedra až nepříjemná, obzvláště pro malé děti a starší osoby. Milovníci tepla si tu ale budou libovat.

Vízum do Egypta, očkování

Víza do Egypta

Pokud občan ČR cestuje do sinajských resortů Sharm El Sheikh, Nuwejba, Dahab či Taba, tak do 14 dní pobytu není zapotřebí víz. Pokud však chce cestovat mimo Sinaj, musí si vízum zajistit.

Vízum je možné získat na egyptském velvyslanectví v Praze. Držitelé českého pasu mohou o víza žádat také při příletu na letiště.

Egypt striktně trvá na dodržení 6měsíční lhůty platnosti pasu po ukončení pobytu v Egyptě. Cestující s pasy s kratší platností nebudou již v ČR na letišti odbaveni!

Víza do Egypta

Zdravotní informace / očkování

Pro vstup do Egypta není povinné žádné očkování. Mezi doporučené očkování patří:
 • tetanus - zrychlené očkování proti tetanu lze provést podáním 2 dávek v měsíčním intervalu (před cestou) a 3. dávku po 6 měsících (tj. např. po návratu)
 • hepatitida A - očkování jednou dávkou vakcíny nejpozději 7 dní před odjezdem
 • hepatitida B - vysoce spolehlivá ochrana je zajištěna očkováním se 3 dávkami ve schématu 0., 1. a 6. měsíc, tj. 3. dávka by měla být podána nejpozději 10 dní před odjezdem
Další informace o zdravotní péči v Egyptě naleznete na www.mzv.cz.
Tipy na výlety v Egyptě v Hurgadě

Oblíbená letoviska v Egyptě

Je jedno, zda je vaším cílem nejoblíbenější Hurghada, potápěčský ráj Marsa Alam, nebo žádané letovisko Sharm El Sheikh, u nás najdete levnou dovolenou v Egyptě, která samozřejmě zahrnuje bohaté all inclusive.

Dovolená v Egyptě levně

Plánujete-li dovolenou v Egyptě na poslední chvíli nepřehlédněte nejvýhodnější last minute nabídky. Hledáte-li nejširší nabídku zájezdů za zvýhodněné ceny, využijte akčních first minute nabídek zájezdů do země pyramid a saharské pouště.

Proč jen do Španělska

Další tipy na dovolenou ve Středomoří

Nejen v Egyptě můžete stávit luxusní dovolenou. V okolí Středozemního moře najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Všeobecné informace o Egyptě

Stát Egypt leží v severovýchodní Africe, malou částí zasahuje také do Asie. Na západě hraničí s Libyí, na jihu se Súdánem, na severovýchodě s Izraelem. Ze severu egyptské břehy omývá Středozemní moře, z východu Rudé moře. V Egyptě žije asi 97 milionů obyvatel, z toho bezmála 20 milionů v hlavním městě Káhiře. Hlavou státu je od roku 2014 prezident Abd al-Fattáh as-Sísí. Úředním jazykem v Egyptě je arabština, na většině míst se ale domluvíte anglicky.

Tato země je známá především díky starověké civilizaci a několika světově proslulým monumentům, jako jsou například pyramidy v Gíze a Velká sfinga. Město Luxor, které se nachází na jihu Egypta, skrývá početné starověké artefakty, jako například chrámový komplex Karnak a Údolí králů. Egypťané jsou obecně považováni za kulturně a politicky důležitý národ Středního východu.

Místní kuchyně

Tradiční egyptské pokrmy jsou ovlivněny arabskou, tureckou a také středomořskou kuchyní. Když začneme hezky popořadě, už výběr předkrmů ohromuje. Předkrmy se nazývají mezze a bývají servírovány na malých talířcích s chlebovou plackou. Určitě vyzkoušejte čerstvý salát tabbouleh s množstvím petrželky a pšeničné krupice, smažené kuličky kibbeh z mletého jehněčího, nebo knedlíky plněné zeleninou, nazývané sambousek.

Jako hlavní chod je podáváno grilované maso skopové, jehněčí, kuřecí nebo hovězí, občas také připravované v bylinném vývaru. Nápadití jsou Egypťané při přípravě ryb a mořských plodů. Dle jednotlivých pobřežních oblastí servírují chobotnice, krevety a humry na nespočet způsobů. Velice rozmanitá je ale také paleta vegetariánských jídel.

Na závěr hostiny jsou podávány zpravidla velmi sladké dezerty nebo pečivo, jako například baklava, což je listové těsto s ořechy a sirupem nebo medem.

V Egyptě se pije hlavně čaj, především ibiškový nebo černý, a také káva. Vedle toho tu samozřejmě mají i řadu osvěžujících nápojů, např. limetkové šťávy, šťávy z cukrové třtiny nebo tamarhindi – nakyslý čajový nápoj z dužiny indických datlí.

Důležitá telefonní čísla:

Předvolba: +20
 • První pomoc: 123
 • Stálá služba policie: 122
 • Turistická policie: 126
 • Hasiči v Káhiře: 125
 • Hasiči v Alexandrii: 180

Státní svátky v Egyptě:

 • 1. leden – Nový rok
 • 25. duben – Den osvobození Sinaje
 • 1. květen – Svátek práce
 • 18. června – Den nezávislosti – ochod Britů a vyklizení zóny Suezského průplavu
 • 23. červenec – Den revoluce – výročí revoluce z roku 1952
 • 6. říjen – Den ozbrojených sil
 • 24. říjen – Den města Suez
 • 23. prosinec – Den Vítězství – vstup do Port Saidu

Mezi největší náboženské svátky patří:

  7. leden – Koptské vánoce
 • pohyblivý svátek – Qurban Bairam – svátek poutníků
 • pohyblivý svátek – muslimský Nový rok
 • pohyblivý svátek – Mulid an-Nabi - Prorokovy narozeniny
 • pohyblivý svátek – koptský Velký pátek a Velikonoce (duben)
 • pohyblivý svátek, první pondělí po koptských velikonocích – Šam an Nessim (Národní den jara)
 • pohyblivý svátek – Ramadan Bairam – konec postního měsíce ramadánu

Nejlépe hodnocené all inclusive hotely v Egyptě za last minute ceny

Porovnejte si zájezdy do Egypta od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cznakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů s odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci. Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Egyptě, doporučujeme volit 4* a 5* hotely, které nabízí bohaté služby all inlcusive.