Hlavní stránka Dovolená Tunisko 2021/22

Dovolená Tunisko 2021/22

Nádherné pláže vhodné pro koupání i vodní sporty, krásné hotely s bohatým all inclusive i originální kultura, ve které se mísí arabské i evropské vlivy, to je oblíbené Tunisko, dostupná exotika za přijatelné ceny.

Mezi nejnavštěvovanější letoviska v Tunisku patří Hammamet, Sousse, Mahdia, Zarzis a Djerba, kde najdete především dlouhé písčité pláže s pozvolným vstupem do moře. Proto sem každoročně míří na letní dovolenou mnoho rodin s dětmi.

Tato místa jsou ale rájem také pro příznivce vodních sportů. Jejich nabídka je zde opravdu široká, od surfování a vodního lyžování, až po zábavné aktivity jako plavby na banánu nebo létání na padáku taženém lodí. Ideální podmínky pro svůj koníček tu najdou také potápěči, kteří budou žasnout nad krásou podmořského světa. Pobřežní vody Tuniska jsou vhodné i pro plachtění. A když se vám zrovna nebude chtít do vody, můžete si na místních hřištích zahrát tenis nebo golf. Nabídka aktivit v Tunisku vás nenechá na dovolené zahálet.

Naplánujte si all inclusive dovolenou v Tunisku

Perfektní dovolenou v Tunisku můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, nabídka ubytování je tu opravdu široká.Další nabídky

Počasí

Dnes
13°C
Vítr: 3,1 m/s JJZ
Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle Pondělí Úterý
13°C 14°C 14°C 14°C 13°C 14°C 14°C

Základní informace

 • Stát: Tunisko
 • Jazyk: arabština
 • Používané jazyky: francouzština, angličtina, italština, němčina
 • Měna: tuniský dinár
 • Časové pásmo: GMT + 1
 • Hlavní město: Tunis
 • Orientační délka letu z ČR: 2,5 hodin
 • Mezinárodní předvolba: +216
 • Napětí el. proudu: 230 V, dvouhrotové zásuvky, tzv. eurozástrčky

Proč jen do Tuniska

Proč jet do Tuniska

Tunisko, země ležící jen 120 kilometrů od Sicílie, je letecky dosažitelná již za dvě a půl hodiny. Po přistání se ocitnete v jiném světě. Směs arabské a evropské kultury na vás dýchne z každého koutu této krásné země. Nekonečné písčité pláže, horké africké slunce, stromy věčně zralých pomerančů, tisíce datlových palem, ale i horské oázy a nekonečná Sahara. A hlavně notná dávka neobyčejně bohaté historie, v Tunisku budete mít co obdivovat doslova na každém kroku.

Do Tuniska je možné cestovat pouze letadlem, krátký let ale většinou nedělá problém ani malým dětem.

V Tunisku platí tuniským dinárem, jehož kurz vůči koruně je okolo 7 Kč. Většinou je možné platit i eury nebo dolary, ale vždy je výhodnější zaplatit dináry. Obchodníci si totiž často nastavují vlastní a pro zákazníka nevýhodný kurz. Asi nejvíce se vyplatí dináry vybírat z bankomatu, na některých místech lze platit kartou, ale tuto možnost nenabízejí všude. Stejně jako v ostatních arabských zemích je i v Tunisku zvykem smlouvat. Rozhodně se tomu nevyhýbejte, protože jinak zaplatíte mnohem více, než je potřeba.

Tunisko bychom doporučili všem turistům, kteří chtějí okusit exotickou atmosféru v blízké zemi a za levnější ceny, než je v exotických destinacích běžné. Lidé tu jsou přátelští a srdeční, vždy ochotní pomoci. I oni by vám jistě dali tip na výlet do hlavního města Tunis. Tam najdete historickou medinu, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Jde o labyrint úzkých uliček s trhy a stánky se zbožím vystaveným na ulici. Právě tady můžete při nákupu suvenýrů otestovat, jak jste na tom se smlouváním.

V Tunisku najdete také obrovské množství historických památek. Za návštěvu rozhodně stojí předměstí města Tunis Kartágo s archeologickými vykopávkami antického města. V Sidi Bou Said v blízkosti Tunisu si zase můžete prohlédnout městečko vybudované na skále.

Turisté si často vybírají dovolenou v oblíbeném letovisku severního Tuniska Hammamet, kde na ně čekají uzavřené hotelové pláže, bohatý noční život i sportovní vyžití. Kdo by raději opustil pevninu a zamířil na ostrov, určitě by si měl vybrat Djerbu s úžasně čistým mořem, písčitými plážemi a typickou venkovskou krajinou.

Nabídka dovolených v Tunisku je ale mnohem širší, bohatý koktejl historie, exotiky, zábavy i odpočinku vám slíbí i ostatní tuniská letoviska, tak vybírejte, třeba z nejvýhodnějších last minute zájezdů.

Počasí v Tunisku

Počasí a podnebí v Tunisku

Tunisko leží v subtropickém pásu a na dovolenou se sem dá odcestovat téměř po celý rok. Protože je ale tunisko protáhlé od severu k jihu, podnebí v jednotlivých částech se liší.

Obecně se dá říci, že v létě je zde teplo a slunce svítí téměř každý den. Teploty dosahují až 35 °C a moře je vyhřáté i nad 25 stupňů.

Hlavní sezóna a ideální čas na dovolenou je v Tunisku od května do října, na jihu na ostrově Djerbu a v okolí letoviska Zarzis je sezóna o něco delší, začíná již v dubnu a končí až v listopadu. K nejteplejším měsícům patří červenec a srpen, kdy průměrná denní teplota dosahuje 35 °C.

Tunisko lze z hlediska klimatu rozdělit na 3 oblasti. V severním Tunisku je typicky středomořské počasí, kde se střídají suchá a teplá léta s mírnými a vlhkými zimami.

Klima ve středním Tunisku by se dalo nazvat jako polosuché. Léto je zde horké a suché, zimy jsou mírné a s minimem srážek.

V jižní části je sucho a teplo celoročně, v létě zde jsou velká vedra a v pouštních oblastech ve vnitrozemí teplota dosahuje až 50 °C ve stínu.

Vízum do Tuniska

Víza do Tuniska

Turisté cestující do Tuniska na dobu kratší, než je 90 dnů, nemusí mít vízum, postačí jím pas, jež musí být platný ještě nejméně 3 měsíce po návratu z destinace.

Více informací o vstupních formalitách do Tuniska

Zdravotní informace / očkování

Očkování do Tuniska není povinné.

Mezi doporučená očkování patří:

 • hepatitida A - očkování jednou dávkou vakcíny nejpozději 7 dní před odjezdem
 • hepatitida B - vysoce spolehlivá ochrana je zajištěna očkováním se 3 dávkami ve schématu 0., 1. a 6. měsíc, tj. 3. dávka by měla být podána nejpozději 10 dní před odjezdem
Další informace o zdravotní péči v Tunisku naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Všeobecné informace o Tunisku

Tunisko leží na africkém kontinentě a jeho břehy jsou omývány Středozemním mořem. Nachází se pouze 150 km od Sicílie a tedy od Evropy. Rozlohou je Tunisko zhruba dvakrát větší než Česká republika a sousedí se dvěma státy, na západě je to Alžírsko, na jihovýchodě Libye.

Hlavním městem Tuniska je Tunis. Úředním jazykem je arabština, domluvíte se tu ale také francouzsky, anglicky nebo německy. Tunisko je islámská země, kde je ale patrný silný evropský vliv. Turisté míří na sever země k Středozemnímu moři, na jihu se pak rozkládá poušť Sahara.

V zemi je proměnlivé počasí. V létě bývá až 40 °C, v říjnu se pak začíná ochlazovat. Od ledna do března není do Tuniska vhodné jezdit, protože tam často prší, v dubnu pak fouká vítr mistrál.

V Tunisku najdete obrovské množství historických památek. Za návštěvu rozhodně stojí předměstí města Tunis – Kartágo s archeologickými vykopávkami antického města. Pokud si chcete prohlédnout městečko vybudované na skále s typickými bílo-modrými domky, musíte zajet do Sidi Bou Said, které se rozkládá nedaleko Tunisu.

Místní kuchyně

Tuniská kuchyně je příjemně pikantní a vyznačuje se jídly, jejichž základem bývá většinou skopové maso nebo ryby, zelenina a ovoce. Tradiční tuniské pokrmy patří mezi kulinářské zážitky, které byste si na dovolené neměli upírat.

Národní jídlo je kuskus, drobné těstoviny z tvrdé pšenice, připravované s různými druhy zeleniny, kousky masa a ryb, s pikantní omáčkou. Každý kuchař má svůj oblíbený recept, takže kuskus vám bude chutnat v každé restauraci jinak. Oblíbené jsou také briky, taštičky plněné vejcem, masem, bramborami nebo cibulí. Nejdůležitější omáčkou v tuniské kuchyni je harissa, pasta z papriky, olivového oleje a různých bylin. Harissa je konzumována samotná s bagetou, nebo se přidává do různých pokrmů.

V pobřežních oblastech ochutnejte vynikající pokrmy z ryb. Nabídka je široká, od okounů až po chobotnice nebo krevety.

Podobně bohatý je také výběr tuniských sladkostí. Nejznámějšími je baklava nebo makroud, sladký koláček plněný datlovou pastou. Na výrobu sladkostí se zde používají hlavně přírodní suroviny jako mandle, ořechy, pistácie a med.

Z nápojů je oblíbený mátový čaj, tuniští vinaři nabízejí také výběr bílých i červených vín.

Důležitá telefonní čísla:

 • Policie: 197
 • První pomoc: 190
 • Hasiči: 198

Státní svátky v Tunisku:

 • 01. leden - Nový rok
 • 14. leden – Svátek revoluce a mládeže
 • 20. březen – Svátek nezávislosti
 • 9. duben – Den mučedníků
 • 1. květen – Svátek práce
 • 25. červenec – Den republiky
 • 13. srpen – Den žen (rodiny)
 • 15. říjen – Den opuštění francouzských vojenských jednotek Tunisko

Kromě státních svátků v Tunisku slaví také čtyři muslimské pohyblivé náboženské svátky závislé na lunárním kalendáři:

 • Mouled (1 den)
 • Aid Esseghir/El-Fitr (3 dny)
 • Aid El Kebir/El-Idha (2 dny)
 • Ras El Am/El Hijri (1 den)
 • Ramadán (1 měsíc)
Proč jet do Tuniska do letoviska Hammamet

Oblíbená letoviska v Tunisku

Ať už zamíříte na tuniskou pevninu nebo na ostrov Djerba, rozhodně si svoji dovolenou užijete. Stačí si jen vybrat dle vašeho přání:

Plánujete-li dovolenou v Tunisku, doporučujeme vybírat zavčasu z široké nabídky zájezdů za akční first minute ceny.

Necháte-li výběr dovolené na poslední chvíli nepřehlédněte nejvýhodnější last minute nabídky.

Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou u moře

Nejen Tunisko nabízí spoustu zajímavých míst a krásné pláže, kde můžete prožít ničím nerušenou dovolenou. V okolí Středozemního moře najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Oblíbené hotely s all inclusive v Tunisku za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Tuniska od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů do Tuniska s odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.


Na dovolenou jedině se STUDENT AGENCY

Vyberte si z nabídky více než 350 českých a německých cestovních kanceláří na jednom místě. Jednotlivé nabídky zájezdů mezi sebou můžete jednoduše porovnávat a vybrat si tak tu nejvýhodnější dovolenou.

Odlety odkudkoli

Chcete se vydat na dovolenou z Brna, Prahy, Ostravy nebo třeba z Vídně? Žádný problém. Krom odletů z českých letišť najdete v naší nabídce také nabídku zájezdů z letišť evropských. Oblíbené jsou odlety například z Drážďan, Berlína, Katowic, Lince, Mnichova nebo Budapešti.

Komplexní zajištění

S námi je cestování hračkou. Postaráme se o vás od začátku do konce vaší dovolené. Poradíme s výběrem a najdeme vám zájezdy přesně podle vašich představ. Sjednáme vám pojištění za výhodné ceny, obstaráme potřebná víza a zajistíme parkování nebo třeba dopravu na letiště.

Cestování bez starostí

K zájezdu si můžete rezervovat také asistenční službu Travel Assistent Maxi, díky které získáte nepřetržitou asistenci na cestách s aktuálními informacemi o Covid-19, odškodném za zpoždění či zrušení letu nebo podporu při problémech se zavazadly. Spolupracujeme pouze s ověřenými cestovními kancelářemi. Máte tak vždy jistotu, že koupíte zájezd od CK, která je pojištěna proti případnému úpadku. Navíc se nemusíte bát skrytých poplatků, nabízíme zájezdy za stejné ceny jako CK.