Hlavní stránka Dovolená Tunisko 2020 Dovolená Tunisko - Zarzis

Dovolená Tunisko - Zarzis

Zarzis je nejjižnější přímořská oáza v Tunisku, z toho důvodu byste právě sem měli mířit za slunečními paprsky a nejvyššími teplotami.

Turisty do tohoto letoviska láká především pláž s vysokými palmami poskytujícími stín a azurově zbarvené moře. Mnozí sem ale jezdí také za termálními prameny, které napomáhají léčbě kožních problémů. Nechejte se unést orientální atmosférou a prožijte v krásném Zarzisu svoji vysněnou dovolenou.

Naplánujte si dovolenou do Tuniska navštivte Zarzis!

Perfektní dovolenou v Tunisku můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, z nabídky hotelů, z nich většina nabízí stravování all inclusive, si zde vybere každý.

Počasí

Základní informace

  • Stát: Tunisko
  • Jazyk: arabština
  • Používané jazyky: francouzština, angličtina, italština, němčina
  • Měna: tuniský dinár
  • Časové pásmo: GMT + 1
  • Hlavní město: Tunis
  • Orientační délka letu z ČR: 2,5 hodin
  • Mezinárodní předvolba: +216
  • Napětí el. proudu: 230 V, dvouhrotové zásuvky, tzv. eurozástrčky

Proč jet do Tuniska do letoviska Zarzis

Proč jet na dovolenou do letoviska Zarzis

Zarzis leží v těsné blízkosti ostrova Djerba, se kterým je spojen Římskou cestou. Pokud nechcete celou dovolenou trávit pouze na pláži, udělejte si právě na Djerbu takový malý poznávací zájezd.

Nudit vás ale nebude ani samotné město Zarzis. Jeho dominantou je velký rybářský přístav, projít se můžete také po tradičních trzích, kde nakoupíte suvenýry za skvělé ceny, obzvláště pokud vám nedělá problém smlouvání s místními prodejci. I bez suvenýrů ale budete na pohádkovou dovolenou v Tunisku vzpomínat ještě dlouho.

Počasí v letovisku Zarzis

Letovisko Zarzis se nachází na úplném jihu Tuniska, proto tu můžete očekávat vysoké teploty.

Nejteplejšími měsíci je červenec a srpen, kdy se průměrné teploty drží na 33 °C, běžně tu ale bývá i tepleji.

Moře už během května nabývá příjemných teplot, které si pak drží až do konce října. Krásnou dovolenou si tu tedy užijete nejenom v nejteplejších měsících, ale i mimo hlavní sezónu, kdy už nepanují taková horka.

Tipy na výlety v Tunisku v letovisku Zarzis

Tipy na výlety

Poušť Sahara

Sfax je druhým největším městem v celém Tunisku a založeno bylo už v 9. století. Ve staré části města lze obdivovat řadu historických památek a muzeí. V novějším centru se pak nachází restaurace a kavárny s příjemnou atmosférou i veřejné parky vhodné k piknikům.

Ostrov Djerba

Z letoviska Zarzis je to jenom kousek na ostrov Djerba, kde najdete nejenom zajímavé památky a muzea, ale můžete navštívit třeba i krokodýlí farmu, na níž žije více než 400 nilských krokodýlů. Vidět můžete nejenom jak je chovatelé krmí, ale třeba také to, jak se krokodýli líhnou z vajíček.

Solné jezero Chott El Djerid

Jezero Chott El Djerid ležící více než 20 metrů pod hladinou moře je největším solným jezerem v severní Africe. Po většinu roku je jezero vyschlé, po vypaření vody tu vznikají nádherné krystalky soli. Často tu můžete spatřit také fata morgánu.

Město Matmata

Matmata bude povědomá fanouškům série Hvězdné války. Zdejší původní obydlí, lépe řečeno podzemní jeskyně s centrálním dvorem, posloužily filmařům jako zajímavé kulisy. Překvapivé je, že v těchto příbytcích ještě i dnes stále žijí původní obyvatelé.
Proč jet do Tuniska do letoviska Hammamet

Další oblíbená letoviska v Tunisku

Ať už zamíříte na tuniskou pevninu nebo na ostrov Djerba, rozhodně si svoji dovolenou užijete. Stačí si jen vybrat dle vašeho přání:

Plánujete-li dovolenou v Tunisku, doporučujeme vybírat zavčasu z široké nabídky zájezdů za akční first minute ceny.

Necháte-li výběr dovolené na poslední chvíli nepřehlédněte nejvýhodnější last minute nabídky.

Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou u moře

Nejen Tunisko nabízí spoustu zajímavých míst a krásné pláže, kde můžete prožít ničím nerušenou dovolenou. V okolí Středozemního moře najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Nejoblíbenější hotely na Zarzisu v Tunisku


Nejlépe hodnocené hotely s all inclusive na Zarzisu za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Tuniska od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů do Tuniska s odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.