Hlavní stránka Dovolená Tunisko 2021/22 Dovolená Tunisko - Djerba

Dovolená Tunisko - Djerba

Traduje se, že když Odysseus se svojí družinou připlul na Djerbu a poznal její milé obyvatele, nechtělo se mu ostrov opustit. A není se čemu divit. Největší ostrov severní Afriky nabízí nádherné dlouhé pláže z jemného písku a průzračně čisté moře. Najdete tu množství krásných hotelových komplexů s možnosti sportovního i kulturního vyžití a samozřejmě také s all inclusive nabídkou nejlepších jídel i nápojů.

Hlavním městem ostrova je Houmt Souk, ve kterém můžete navštívit například pravidelné trhy s jídlem i suvenýry nebo některou z místních výroben koberců.

Naplánujte si dovolenou do Tuniska na ostrov Djerba!

Perfektní dovolenou v Tunisku můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, z nabídky hotelů, z nich většina nabízí stravování all inclusive, si zde vybere každý.


Počasí

Dnes
22°C
Vítr: 7,7 m/s
Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle Pondělí Úterý
22°C 22°C 23°C 22°C 23°C 25°C 27°C

Základní informace

  • Stát: Tunisko
  • Jazyk: arabština
  • Používané jazyky: francouzština, angličtina, italština a němčina
  • Měna: tuniský dinár
  • Časové pásmo: GMT + 1
  • Hlavní město: Tunis
  • Orientační délka letu z ČR: 2,5 hodin
  • Mezinárodní předvolba: +216
  • Napětí el. proudu: 230 V, dvouhrotové zásuvky, tzv. eurozástrčky

Proč jet na Djerbu

Proč jet na dovolenou na Djerbu

Ostrov Djerba je největším ostrovem Tuniska a zároveň také celé severní Afriky. Turisty láká především na krásné písčité pláže a všudypřítomnou vůni jasmínů, které jsou tuniskou národní květinou. Na Djerbě si naplno užijete sluneční paprsky, o které tu díky jižní poloze ostrova není nouze.

Dovolená na Djerbě ale nemusí být jen o koupání, najdete zde i zajímavé památky a muzea. Nebo navštivte krokodýlí farmu, na níž žije více než 400 nilských krokodýlů. Vidět můžete nejenom jak je chovatelé krmí, ale třeba také to, jak se krokodýli líhnou z vajíček a pořídit si tak nezapomenutelný zážitek z vaší dovolené na Djerbě.

Pod jasnou oblohou se můžete nejenom opalovat na pláži, ale také vyzkoušet některý oblíbený sport, například vodní lyžování.

Djerba splní veškerá vaše očekávání o bezstarostné dovolené v Tunisku.

Počasí na Djerbě

Počasí na Djerbě

Ostrov Djerba si díky své jižní poloze udržuje teplé počasí po celý rok.

Nejteplejší měsíce jsou od června do září, kdy průměrné teploty vzduchu přesahují třicítku. S tím souvisí také vysoké teploty moře šplhající v hlavní sezoně až k 28 °C.

Moře už během května nabývá příjemných teplot, které si pak drží až do konce října. V létě na Djerbě v podstatě neprší, občasné srážky přicházejí na podzim a v zimě. Krásnou dovolenou si tu tedy užijete nejenom v nejteplejších měsících, ale i mimo hlavní sezónu, kdy už nepanují taková horka. Na dovolenou sem s klidem můžete vyrazit v říjnu a listopadu, touto dobou je moře stále vyhřáté na zhruba 22 stupňů.

Tipy na výlety na Djerbě

Tipy na výlety

Město Houmt Souk

V největším městě na ostrově naleznete tkalcovnu, kde se ručně vyrábí tuniské koberce s orientálními vzory. Nahlédnete tu do tajů tohoto řemesla, zároveň budete mít možnost navštívit místní muzeum tradičního oblečení a hrnčířství.

Vesnice Guellala

Vesnička Guellala se nachází v jižní části ostrova. Dříve na jejím místě stálo starověké město Haribus, v překladu hrnec. Již od dávných dob totiž v Guellale bydleli hrnčíři, jejichž umělecký talent byl znám i za hranicemi země. Od té doby se nic nezměnilo, místní hrnčíři své zboží prodávají do celého světa.

Synagoga El Ghriba

Asi kilometr jižně od hlavního města ostrova se nachází Synagoga El Ghriba. Ta je nejvýznamnější synagogou v celém Tuniska, a dokonce i nejstarší synagogou v severní Africe. Obdivovatelé dávných dějin by si tuto židovskou památku rozhodně neměli nechat ujít.

Město Midoun

Oblíbeným turistickým cílem je Midoun známý svým trhem, na kterém dostanete prakticky vše. Smlouvat s místními prodejci můžete třeba o ovoce, oblečení, elektroniku, keramiku nebo rukodělné výrobky. Odsud si odvezete ty nejtradičnější suvenýry z Djerby.
Proč jet do Tuniska do letoviska Hammamet

Další oblíbená letoviska v Tunisku

Ať už zamíříte na tuniskou pevninu nebo na ostrov Djerba, rozhodně si svoji dovolenou užijete. Stačí si jen vybrat dle vašeho přání:

Plánujete-li dovolenou v Tunisku, doporučujeme vybírat zavčasu z široké nabídky zájezdů za akční first minute ceny.

Necháte-li výběr dovolené na poslední chvíli nepřehlédněte nejvýhodnější last minute nabídky.

Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou u moře

Nejen Tunisko nabízí spoustu zajímavých míst a krásné pláže, kde můžete prožít ničím nerušenou dovolenou. V okolí Středozemního moře najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Nejlépe hodnocené hotely s all inclusive na Djerbě za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Tuniska od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů do Tuniska s odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.


Na dovolenou jedině se STUDENT AGENCY

Vyberte si z nabídky více než 350 českých a německých cestovních kanceláří na jednom místě. Jednotlivé nabídky zájezdů mezi sebou můžete jednoduše porovnávat a vybrat si tak tu nejvýhodnější dovolenou.

Odlety odkudkoli

Chcete se vydat na dovolenou z Brna, Prahy, Ostravy nebo třeba z Vídně? Žádný problém. Krom odletů z českých letišť najdete v naší nabídce také nabídku zájezdů z letišť evropských. Oblíbené jsou odlety například z Drážďan, Berlína, Katowic, Lince, Mnichova nebo Budapešti.

Komplexní zajištění

S námi je cestování hračkou. Postaráme se o vás od začátku do konce vaší dovolené. Poradíme s výběrem a najdeme vám zájezdy přesně podle vašich představ. Sjednáme vám pojištění za výhodné ceny, obstaráme potřebná víza a zajistíme parkování nebo třeba dopravu na letiště.

Cestování bez starostí

K zájezdu si můžete rezervovat také asistenční službu Travel Assistent Maxi, díky které získáte nepřetržitou asistenci na cestách s aktuálními informacemi o Covid-19, odškodném za zpoždění či zrušení letu nebo podporu při problémech se zavazadly. Spolupracujeme pouze s ověřenými cestovními kancelářemi. Máte tak vždy jistotu, že koupíte zájezd od CK, která je pojištěna proti případnému úpadku. Navíc se nemusíte bát skrytých poplatků, nabízíme zájezdy za stejné ceny jako CK.