Hlavní stránka Dovolená Thajsko 2020/2021 Dovolená Thajsko - Koh Samui

Dovolená v letovisku Koh Samui

Naplánujte si dovolenou do Thajska!

Souostroví Koh Samui čítá několik desítek ostrovů, nejčastějším cílem turistů je stejnojmenný ostrov Koh Samui. Na typických záběrech z tohoto tropického ráje nechybí kokosové palmy lemující rozlehlé písečné pláže.

Pláže v severní části pobřeží mají klidnější ráz, a proto je vyhledávají spíše rodiny s dětmi, pláže na východě jsou rušnější, míří sem skupiny mladších lidí, které si chtějí svoji dovolenou pořádně užít. Dovolená v Thajsku splní očekávání všech.


Počasí

Dnes
27°C
Vítr: 5,5 m/s Z
Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle
27°C 27°C 28°C 28°C 28°C 27°C

Základní informace

  • Stát: Thajsko
  • Jazyk: thajština
  • Používané jazyky: angličtina
  • Měna: baht
  • Časové pásmo: GTM +7
  • Hlavní město: Bangkok
  • Orientační délka letu z ČR: cca 12 hodin
  • Mezinárodní předvolba: + 66
  • Napětí el. proudu: 220 V, dvoukolíkové zásuvky

Proč jet na Koh Samui

Proč jet na dovolenou do letoviska Koh Samui

Dovolená plná koupání, opalování i různorodých aktivit, přesně to na vás čeká v Koh Samui. Dětem uděláte radost výletem do zoologické zahrady nebo akvaparku. Milovníci rušného nočního života zase neodolají návštěvě místních barů nebo diskoték. Pokud se vám zachce památek, vydejte se po stopách buddhismu a obdivujte velkolepé chrámy zdobené sochami.

Jedním z důležitých aspektů dovolené je také jídlo, a to thajské opravdu stojí za to. Najdete tu spoustu restaurací i malých pouličních stánků, kde ochutnáte thajské delikatesy v té nejvyšší kvalitě.

Počasí v letovisku Koh Samui

Ostrov Koh Samui se rozkládá v tropické oblasti, střídají se zde suchá a deštivá období. Průměrná denní teplota se celoročně pohybuje okolo 30 °C, počítat tu ale musíte s vyšší vlhkostí.

V období dešťů prší poměrně často, krátké přeháňky jsou však příjemné a krásně pročistí vzduch. Ideálními měsíci na návštěvu ostrova jsou leden až duben, kdy se vyskytuje nejméně srážek.
Tipy na výlety na Koh Samui

Tipy na výlety

Chrám velkého Buddhy

Nejvýznamnější památkou ostrova Koh Samui je Wat Phra Yai, neboli Chrám velkého Buddhy. Jeho dominantou je dvanáctimetrová zlatá socha sedícího Buddhy. Tento symbol ostrova je viditelný z několika kilometrů a všimnete si jí, už když na ostrov přilétáte.

Mořský národní park Ang Thong

Rozsáhlý národní park tvořený 42 ostrůvky se pyšní především divokou džunglí, vodopády, jezery i bělostnými plážemi. Kromě toho tu můžete spatřit spoustu zajímavých druhů exotických zvířat i rostlin. Výlet do mořského národního parku patří k těm největším zážitkům.

Vodopády Na Muang a Hin Lad

Obdivovatelé krásné přírody by neměli minout ani nádherné vodopády, které jsou vděčným objektem fotek z Thajska. U prvního vodopádu se navíc nachází i zábavní park s hady, opicemi nebo slony. Na slonovi se dokonce můžete projet přímo k vodopádu.

Tygří zoo Si Racha

Na majestátní bengálské tygry se můžete zajet podívat do zoo Si Racha. Těšit se tu můžete také na zajímavá vystoupení, a to nejenom s tygry, ale také s krokodýly a dalšími zvířaty. Tygry si tu dokonce můžete i pohladit a mláďata pochovat v náručí.

Porovnejte si zájezdy od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. S výběrem vám pomohou naši zkušení prodejci.