Hlavní stránka Dovolená Thajsko 2020/2021 Dovolená Phuket a Phi Phi

Dovolená v letovisku Phuket a Phi Phi

Naplánujte si dovolenou do Thajska!

Phuket, nejbohatší a nejoblíbenější rekreační oblast v Thajsku, nabízí řadu možností sportovního i kulturního vyžití. V dnešní době je to luxusní lokalita s přepychovými hotely, nádhernými písečnými plážemi a turistickým servisem na vysoké úrovni.

Další oblíbený thajský ostrov Phi Phi zase láká na jedinečné scenérie, vysoké kopce porostlé tropickou zelení, strmé útesy, soutěsky a bílé pláže omývané vodami Indického oceánu. Tento ostrov je nedotčený civilizací, a proto si získal srdce mnohých turistů.


Počasí

Dnes
30°C
Vítr: 1,4 m/s ZSZ
Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle
30°C 30°C 30°C 32°C 28°C 29°C

Základní informace

  • Stát: Thajsko
  • Jazyk: thajština
  • Používané jazyky: angličtina
  • Měna: baht
  • Časové pásmo: GTM +7
  • Hlavní město: Bangkok
  • Orientační délka letu z ČR: cca 12 hodin
  • Mezinárodní předvolba: + 66
  • Napětí el. proudu: 220 V, dvoukolíkové zásuvky

Proč jet na dovolenou do Phuketu a Phi Phi

Proč jet na dovolenou do letoviska Phuket a Phi Phi

Ačkoliv je každý z ostrovů odlišný, oba lákají náročné turisty, kteří si chtějí v Thajsku užít především krásné pláže nebo potápění v průzračné vodě. Oba ostrovy jsou od sebe vzdálené asi dvě hodiny cesty trajektem, proto není problém udělat si výlet a prozkoumat oba ostrovy.

Čekají na vás památky a všudypřítomné buddhistické chrámy, obdivovat můžete i přírodní zajímavosti, s malými dětmi musíte navštívit některý ze zábavních parků. Dovolená na oblíbených thajských ostrovech má zkrátka vše, po čem jen můžete toužit.

Počasí v letovisku Phuket a Phi Phi

Na thajských ostrovech panuje tropické počasí v podstatě po celý rok. Průměrné teploty se pohybují okolo 25 až 32 stupňů a ani v noci neklesají pod 20 °C, počítat tu ale musíte také s vysokou vlhkostí.

Ideální podmínky pro dovolenou jsou především od listopadu do března, kdy je právě vlhkost nižší a srážky se téměř nevyskytují. Strach ale nemusíte mít ani z období dešťů, protože se většinou jedná pouze o krátké a vydatné přeháňky, po nichž se zase rychle vyjasní.

Tipy na výlety v Phuketu a Phi Phi

Tipy na výlety

Zábavní park Phuket Fantasea

V zábavním parku ležícím na pláži Kamala pravidelně probíhají cirkusová vystoupení, ve kterých nechybí exotická zvířata, například sloni. Představení samozřejmě doplňuje tradiční hudba i tanec, tady poznáte pravou atmosféru Thajska.

Hanuman Zipline

Milovníci adrenalinu by si měli udělat výlet do džungle na ostrově Phuket, kde najdou Hanuman Zipline. Na dobrodružné atrakci čekají vysuté plošiny, most, schodiště zipline dráhy a mnoho dalšího. Na takové zážitky z Thajska nikdy nezapomenete.

Zátoka Ao Maya

Zátoka Ao Maya bude známá všem milovníkům filmů s Leonardem di Capriem, právě tady se totiž natáčel slavný snímek Pláž. K pláži pravidelně míří lodě s turisty, kteří jsou zvědaví na zátoku, jež je jednou z nejkrásnějších filmových lokací vůbec.

Ostrov Bamboo Island

Bamboo je jedním z šesti malých ostrůvků patřících do souostroví Phi Phi. Z názvu je patrné, že se na něm nachází bambusové stromy, kromě toho ostrov ale obklopuje také bělostný písek. Nedaleko pobřeží se nachází korálové útesy, ke kterým se můžete potápět.

Porovnejte si zájezdy od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. S výběrem vám pomohou naši zkušení prodejci.