Hlavní stránka Dovolená Turecko Dovolená Antalya

Dovolená v letovisku Antalya 2019/2020

Antalya, třetí nejnavštěvovanější město světa, se pyšní jedinečnou atmosférou orientu a svým půvabem dostane každého, kdo se na dovolenou do Turecka vydá. Slavné orientální památky, nádherné pláže a řada atrakcí pro rodiny s dětmi, to vše čeká na ty, které přiláká Turecká riviéra natolik, že si sem najdou cestu.

Chcete si užít parádní jízdu u moře, na kterou prostě nezapomenete? Pak nechte temperamentní turecké město, aby očarovalo i vás.

Naplánujte si dovolenou do Turecka!


Počasí

Dnes
29°C
Vítr: 1,8 m/s SZ
Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek
29°C 29°C 27°C 28°C 28°C 27°C

Základní informace

  • Stát: Turecko
  • Jazyk: turečtina
  • Používané jazyky:kurdština, angličtina, němčina
  • Měna: Turecká lira (1 YTL ~ 15 Kč)
  • Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  • Hlavní město: Ankara
  • Orientační délka letu z ČR: 3 hodiny
  • Mezinárodní předvolba:+ 90
  • Napětí el. proudu:220 V, dvoukolíkové zásuvky

Proč jet do Turecka do Antalye

Proč jet na dovolenou do letoviska Antalya

Turecká riviéra nabízí jedinečnou kombinaci nádherných památek, svěží přírody a také skvělých dovolenkových aktivit. Toužíte poznat pravé Turecko se vším, co k němu patří? Neváhejte a vydejte se do slavné historické čtvrti Kaelici, kde si během kouřového rituálu najdete přátele na celý život. Vyzkoušejte tradiční pokrmy z turecké kuchyně nebo odhoďte stud a dopřejte si relax v turecké lázni hammam. Jedinečným dobrodružstvím bude také vyhlídkový let, během něhož vám krajina plná divokých lesů a ostrých skalisek doslova vyrazí dech.

Jakmile vás aktivní dovolená v Turecku unaví, uděláte nejlépe, když se vydáte dolů k moři, kde se rozkládají proslulé hotelové resorty obklopené parky a bazény. Samozřejmostí jsou i písčité pláže Lara a Konyaalti lemované slunečníky. Tím ale dokonalý zážitek, jež si pro vás tato oblíbená turecká destinace připravila, rozhodně nekončí, přijeďte se o tom přesvědčit sami.

Počasí ve městě Antalya a okolí

Slunná Antalya je známá svým příjemným středomořským klimatem, takže kdo se chce nechat hřát slunečními paprsky, měl by sem zamířit především v srpnu. V tomto měsíci totiž nabízí Turecká riviéra to nejlepší počasí, ideální pro milovníky vodních radovánek.

Tipy na výlety v Turecku v Antalyi

Tipy na výlety

Jeskyně Karain

Více než 2000 let stará Jeskyně Karain je magickým místem, kde si odpočinete od slunečných paprsků, ale také se dozvíte mnoho zajímavého o fauně v Turecku. Nenechte si ujít rozsáhlé sbírky nálezů kostí prastarých zvířat nalezených na tomto tajemném místě.

Vodopády Düden

Zajímavou přírodní atrakcí jsou také vodopády Düden ležící asi 13 km od města Antalya. Řeka na tomto místě padá ze skály ve výšce asi patnácti metrů, menší říčky tu navíc tvoří ještě menší vodopády. Tento jedinečný pohled byste si neměli nechat ujít.

Město Side

Historické město Side vám nabídne nejen krásné pláže, ale také historické skvosty. Dopřejte si procházku od přístavu až k chrámu boha Apollona zakončenou relaxem v zahradách. Uvidíte, že Side si hned při první návštěvě zamilujete.

Dim River National Park

Více než moře vás láká nádherná turecká příroda? V tom případě vám zajisté udělá radost výlet do parku Dim River. Těšit se můžete na pozorování zvířat v jejich přirozeném prostředí, stejně jako na sjíždění divokých peřejí. Zkrátka aktivní dovolená v Turecku jako vyšitá.

Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou ve Středomoří

Nejen v Turecku můžete najít spusty zajímavých míst. V okolí Středozemního moře najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:


Porovnejte si zájezdy od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. S výběrem vám pomohou naši zkušení prodejci.