Hlavní stránka Dovolená Chorvatsko vlakem 2020

Na dovolenou do Chorvatska vlakem

Užijete si pohodlnou cestu do Chorvatska vlaky RegioJet. Žádný stres z cesty a ráno se probudíte pohledem na moře. Nemusíte řídit, nebudete čekat v dlouhých kolonách na hranicích, můžete se bavit s přáteli, dát si během cesty pivo a další drink a dorazit odpočatí do vaší dovolenkové destinace v Chorvatsku.

Naplánujte si dovolenou v Chorvatsku!

Vyberte si jako cíl své dovolené překrásné a osvědčené Chorvatsko. Užívejte si na oblázkových plážích, které lemují borovice, koupejte se v průzračně čistém Jadranu a dovádějte při vodních sportech nebo na adrenalinových atrakcích. Chorvatsko opravdu není nudnou destinací. Velice levně tu navíc můžete pořídit ubytování v apartmánech přímo na pláži, nebo naopak zvolit ubytování v soukromí.

Dobrodružství pak stoprocentně zažijete, pokud před apartmány a hotely s all inclusive nebo polopenzí dáte přednost dovolené na jachtě. Věřte nám, že prázdniny v Chorvatsku prožité na palubě lodi nemají chybu, ostatně jako celá tato země, na kterou nedá dopustit spousta turistů.Náš TIP! Chorvatsko, Biograd na Moru Camping Park Soline****, mobilní domy pro 2-6 osob - pohodlně vlakem RegioJet

Náš TIP! Chorvatsko, Umag, Apartmány Polynesia Plava Laguna***, apartmány s polopenzí - pohodlně vlakem RegioJet

Náš TIP! Chorvatsko, Poreč, Hotel Plavi Plava Laguna***, ubytování v hotelu s polopenzí - pohodlně vlakem RegioJetDalší nabídky

Počasí

Dnes
5°C
Vítr: 0,6 m/s VJV
Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle Pondělí Úterý
5°C 11°C 11°C 7°C 4°C 1°C 1°C

Základní informace

 • Stát: Chorvatsko
 • Jazyk: chorvatština
 • Používané jazyky: angličtina, němčina, italština, čeština
 • Měna: chorvatská kuna
 • Časové pásmo: GMT + 1
 • Hlavní město: Záhřeb
 • Orientační délka letu z ČR: 5 hodin
 • Mezinárodní předvolba: + 385
 • Napětí el. proudu: 230 V, dvoukolíkové zásuvky typu C, tzv. eurozástrčky

Proč je do Chorvatska

Proč jet na dovolenou do Chorvatska vlakem

V podvečer pohodlně nastoupíte do vlaku RegioJet v Praze, Pardubicích, Brně či Břeclavi nebo Bratislavě. Pokud jedete z Ostravy nebo jiných míst, můžete jednoduše využít návazných vlakových nebo autobusových spojů RegioJet do Prahy či do Brna.

Abyste si cestu skutečně užili. Ještě před cestou si budete moci jednoduše objednat občerstvení z menu přes internetové stránky. Vlakový personál vám vše nachystá a roznese po odjezdu z vaší nástupní stanice. Nápoje – například pivo, víno či nealko si pak budete moci objednat během cesty a k tomu i další drobné občerstvení.

I o zábavu bude postaráno: desítky filmů, připojeni k wifi zdarma, samostatné obrazovky v sedačkách nebo zábavní portál. To vše máte k dispozici během cesty, a i když nemůžete třeba spát, cesta vám díky tomu rychle uběhne. Samozřejmostí je také připojení k internetu zdarma.

Během cesty můžete kdykoliv navštívit kavárenské okénko s nabídkou kávy Illy a dalšího občerstvení. V nabídce bude cappuccino, latté, nebo skvělé espresso - samozřejmě zdarma a k tomu jen za 10 Kč skvělé oblíbené dorty nebo něco dalšího na zub.

Ráno vás personál vlaku vzbudí a nabídneme kávu s drobnou snídaní. Pak vás už přivítá dozlatova prosluněný Jadran a nekonečná pohoda vaši dovolené v Chorvatsku.

Počasí v Chorvatsku

Až 30 dovolenkových destinací na chorvatské riviéře

V Chorvatsku a na jeho přilehlých ostrovech panuje typické středomořské klima, které se vyznačuje mírnou zimou a dlouhým, teplým a suchým létem. Podzim bývá teplejší než jaro. Ohřátá mořská voda postupně uvolňuje teplo do ovzduší a teploty tak klesají na podzim jen pozvolna. Na ostrovech bývají v létě teploty o něco málo nižší než na pevnině.

Letní teploty jsou tak na ostrovech snesitelnější, a proto bývají chorvatské ostrovy oblíbeným cílem pro letní dovolenou. Nejteplejším měsícem je v Chorvatsku červenec, kdy denní teploty stoupají k 30 °C a i teplota moře dosahuje svého maxima. Mezi nejslunnější oblasti patří okolí ostrova Hvar nebo oblast kolem Splitu.

Pro poznávání historických památek a přírodních krás Chorvatska jsou pak vhodné květnové a zářijové terminy, kdy panuje stále teplé počasí, ale není zde tolik turistů.

Vlakem a návazným autobusem z Rijeky se dostanete do 30 nejlepších destinací na chorvatském pobřeží Jadranu. Od Istrie až po Makarskou. Všude vás pohodlně a za nejlepší ceny dopraví RegioJet!

Návazné autobusy vás dopraví na konkrétní místo vaší dovolené

 • RIJEKA ⇒ OPATIJA ⇒ RABAC ⇒ MEDULIN ⇒ PULA
 • RIJEKA ⇒ ROVINJ ⇒ POREČ ⇒ NOVIGRAD ⇒ UMAG
 • RIJEKA ⇒ MALINSKA ⇒ ŠILO ⇒ VRBNIK ⇒ BAŠKA ⇒ KRK ⇒ CRIKVENICA ⇒ NOVI VINODOLSKI
 • RIJEKA ⇒ ZADAR ⇒ SUKOŠAN ⇒ BIOGRAD ⇒ PAKOŠTANE ⇒ VODICE
 • RIJEKA ⇒ OMIŠ ⇒ BRELA ⇒
 • RIJEKA ⇒ ŠIBENIK ⇒ PRIMOŠTEN ⇒ TROGIR ⇒ SPLIT

Ubytování v Chorvatsku za super ceny

Porovnejte si nabídku ubytování v Chorvatsku od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cznakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky ubytovní, autobusových i leteckých zájezdů do Chorvatska. Odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.