Hlavní stránka Dovolená Řecko 2020 Dovolená Řecko - Kos

Dovolená Řecko - ostrov Kos

Kos je druhý největší ostrov souostroví Dodekanésy a vyniká rovinatým povrchem, proto je skvělým místem pro cyklisty, kteří budou nadšení z velkého množství cyklostezek. Na ostrově najdete písčité i oblázkové pláže a spoustu romantických skalnatých zátok. Jih ostrova, kde je větrněji, je vyhledáván mezi surfaři a milovníky vodních sportů.

Naplánujte si dovolenou do Řecka na ostrov Kos!

Perfektní dovolenou v Řecku na ostrově Kos můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, nabídka ubytování je tu opravdu široká od rodinných hotelů až po v luxusní all inclusive resorty.


Počasí

Dnes
25°C
Vítr: 2,8 m/s VJV
Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle
25°C 26°C 26°C 28°C 26°C 25°C

Základní informace

  • Stát: Řecko
  • Jazyk: novořečtina
  • Používané jazyky: angličtina, francouzština
  • Měna: Euro (1 EUR ~ 26 Kč)
  • Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  • Hlavní město: Athény
  • Orientační délka letu z ČR: 2,5 - 3 hodiny
  • Mezinárodní předvolba: + 30
  • Napětí el. proudu: 220 V, adaptér není nutný

Proč jet do Řecka na Kos

Proč jet na Kos

Turistická letoviska na ostrově Kos jsou velmi různorodá. Chcete-li si užívat nočního života, budete jako doma ve městě Kos. V okolí města také najdete ty nejznámější pláže celého ostrova. Pro rodiny s dětmi, které preferují spíše klidnější atmosféru, doporučujeme oblast Marmari. Písčité pláže s pozvolným vstupem do vody jsou pro děti perfektní. Vyhledávané je také letovisko Tigaki, kde najdete moderní hotelové komplexy v těsné blízkosti moře.

Počasí na Kosu

Ostrov Kos je oblíbenou lokalitou pro dovolenou, protože zde panují příznivé teploty během celého roku. Roční průměrná teplota se dokonce pohybuje kolem 24 °C. Sezóna zde začíná velmi brzy, už v květnu teploty šplhají ke třiceti stupňům, v létě zde bývá ještě větší horko. I moře je velmi teplé, během léta mívá běžně kolem 24 °C.

Tipy na výlety v Řecku na Kosu

Tipy na výlety

Empros Thermes

Do areálu Empros Thermes turisté vyráží především za odpočinkem a relaxací v horkých pramenech. Voda tu obsahuje velké množství vápníku, sodíku, síry a dalších látek, proto má pozitivní účinky na pokožku a klouby. Za zmínku ale stojí také okolní pláže netradičně zbarvené do černé barvy.

Asklepeion

Často vyhledávanou památkou na ostrově Kos je antická nemocnice Asklepeion. Dnes už se tu nacházejí pouze pozůstatky stavby, i na nich jsou ale patrné typické znaky dórského stylu. Nemocnice nese název po bohu zdraví a medicíny Asklépiovi, na jehož počest byla budova vystavena.

Město Kos

V hlavním městě ostrova nasajete typickou řeckou atmosféru více než kde jinde. Dominantou je přístav s johanitskou pevností. Po procházce městem oceníte posezení v tradičních tavernách a útulných kavárnách, večer zase můžete vyrazit do některého z vyhlášených klubů.

Jezero Alykés

Přírodní zajímavostí ostrova Kos je solné jezero Alykés. V zimě během silných dešťů se zaplňuje vodou, v létě pak zase postupně vysychá. Dříve bylo jezero využíváno k zisku kuchyňské soli, dnes je spíše známým hnízdištěm rozličných druhů ptáků, například pelikánů.
Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou u moře

Nejen Řecko nabízí spoustu zajímavých míst a krásné pláže, kde můžete prožít ničím nerušenou dovolenou. Nejen v okolí Středozemního moře najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Nejoblíbenější hotely na ostrově Kos v Řecku


Další nabídky zájezdů na Kos


Nejlépe hodnocené hotely v Řecku na ostrově Kos za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Řecka od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů na ostrov Kos s odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.