Hlavní stránka Dovolená Řecko 2021/22 Dovolená Řecko - Kos

Dovolená Řecko - ostrov Kos

Kos je druhý největší ostrov souostroví Dodekanésy a vyniká rovinatým povrchem, proto je skvělým místem pro cyklisty, kteří budou nadšení z velkého množství cyklostezek. Na ostrově najdete písčité i oblázkové pláže a spoustu romantických skalnatých zátok. Jih ostrova, kde je větrněji, je vyhledáván mezi surfaři a milovníky vodních sportů.

Naplánujte si dovolenou do Řecka na ostrov Kos!

Perfektní dovolenou v Řecku na ostrově Kos můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, nabídka ubytování je tu opravdu široká od rodinných hotelů až po v luxusní all inclusive resorty.


Počasí

Dnes
13°C
Vítr: 6,3 m/s JZ
Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle Pondělí
13°C 15°C 11°C 6°C 6°C 7°C

Základní informace

  • Stát: Řecko
  • Jazyk: novořečtina
  • Používané jazyky: angličtina, francouzština
  • Měna: Euro (1 EUR ~ 26 Kč)
  • Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  • Hlavní město: Athény
  • Orientační délka letu z ČR: 2,5 - 3 hodiny
  • Mezinárodní předvolba: + 30
  • Napětí el. proudu: 220 V, adaptér není nutný

Proč jet do Řecka na Kos

Proč jet na Kos

Turistická letoviska na ostrově Kos jsou velmi různorodá. Chcete-li si užívat nočního života, budete jako doma ve městě Kos. V okolí města také najdete ty nejznámější pláže celého ostrova. Pro rodiny s dětmi, které preferují spíše klidnější atmosféru, doporučujeme oblast Marmari. Písčité pláže s pozvolným vstupem do vody jsou pro děti perfektní. Vyhledávané je také letovisko Tigaki, kde najdete moderní hotelové komplexy v těsné blízkosti moře.

Počasí na Kosu

Ostrov Kos je oblíbenou lokalitou pro dovolenou, protože zde panují příznivé teploty během celého roku. Roční průměrná teplota se dokonce pohybuje kolem 24 °C. Sezóna zde začíná velmi brzy, už v květnu teploty šplhají ke třiceti stupňům, v létě zde bývá ještě větší horko. I moře je velmi teplé, během léta mívá běžně kolem 24 °C.

Tipy na výlety v Řecku na Kosu

Tipy na výlety

Empros Thermes

Do areálu Empros Thermes turisté vyráží především za odpočinkem a relaxací v horkých pramenech. Voda tu obsahuje velké množství vápníku, sodíku, síry a dalších látek, proto má pozitivní účinky na pokožku a klouby. Za zmínku ale stojí také okolní pláže netradičně zbarvené do černé barvy.

Asklepeion

Často vyhledávanou památkou na ostrově Kos je antická nemocnice Asklepeion. Dnes už se tu nacházejí pouze pozůstatky stavby, i na nich jsou ale patrné typické znaky dórského stylu. Nemocnice nese název po bohu zdraví a medicíny Asklépiovi, na jehož počest byla budova vystavena.

Město Kos

V hlavním městě ostrova nasajete typickou řeckou atmosféru více než kde jinde. Dominantou je přístav s johanitskou pevností. Po procházce městem oceníte posezení v tradičních tavernách a útulných kavárnách, večer zase můžete vyrazit do některého z vyhlášených klubů.

Jezero Alykés

Přírodní zajímavostí ostrova Kos je solné jezero Alykés. V zimě během silných dešťů se zaplňuje vodou, v létě pak zase postupně vysychá. Dříve bylo jezero využíváno k zisku kuchyňské soli, dnes je spíše známým hnízdištěm rozličných druhů ptáků, například pelikánů.
Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou u moře

Nejen Řecko nabízí spoustu zajímavých míst a krásné pláže, kde můžete prožít ničím nerušenou dovolenou. Nejen v okolí Středozemního moře najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Nejlépe hodnocené hotely na Kosu za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Řecka od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů na ostrov Kos s odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.


Na dovolenou jedině se STUDENT AGENCY

Vyberte si z nabídky více než 350 českých a německých cestovních kanceláří na jednom místě. Jednotlivé nabídky zájezdů mezi sebou můžete jednoduše porovnávat a vybrat si tak tu nejvýhodnější dovolenou.

Odlety odkudkoli

Chcete se vydat na dovolenou z Brna, Prahy, Ostravy nebo třeba z Vídně? Žádný problém. Krom odletů z českých letišť najdete v naší nabídce také nabídku zájezdů z letišť evropských. Oblíbené jsou odlety například z Drážďan, Berlína, Katowic, Lince, Mnichova nebo Budapešti.

Komplexní zajištění

S námi je cestování hračkou. Postaráme se o vás od začátku do konce vaší dovolené. Poradíme s výběrem a najdeme vám zájezdy přesně podle vašich představ. Sjednáme vám pojištění za výhodné ceny, obstaráme potřebná víza a zajistíme parkování nebo třeba dopravu na letiště.

Cestování bez starostí

K zájezdu si můžete rezervovat také asistenční službu Travel Assistent Maxi, díky které získáte nepřetržitou asistenci na cestách s aktuálními informacemi o Covid-19, odškodném za zpoždění či zrušení letu nebo podporu při problémech se zavazadly. Spolupracujeme pouze s ověřenými cestovními kancelářemi. Máte tak vždy jistotu, že koupíte zájezd od CK, která je pojištěna proti případnému úpadku. Navíc se nemusíte bát skrytých poplatků, nabízíme zájezdy za stejné ceny jako CK.