Hlavní stránka Dovolená Řecko 2021 Dovolená Řecko - pevnina

Dovolená Řecko - pevnina

Pevninská část Řecka je lokalitou snů pro všechny obdivovatele antických památek. Těmi se to jenom hemží v Athénách, kde jsou k vidění zachovalé starořecké budovy postavené před několika tisíci lety na počest řeckých bohů. I další města jako Soluň, Mykény nebo Kartágo však ukrývají spoustu historických skvostů, ať už z antiky, římské nadvlády nebo z osmanského období. Nemusíte však mířit pouze do dávné historie, na zdejších plážích si dokonale užijete krásu přítomnosti.

Naplánujte si dovolenou v pevninské části Řecka!

Perfektní dovolenou na pevnině Řecka můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, nabídka ubytování je tu opravdu široká od studií a apartmánů, rodinných hotelů až po All Inclusive resorty.


Počasí

Dnes
20°C
Vítr: 10,6 m/s
Sobota Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek
20°C 19°C 19°C 19°C 20°C 21°C

Základní informace

  • Stát: Řecko
  • Jazyk: novořečtina
  • Používané jazyky: angličtina, francouzština
  • Měna: Euro (1 EUR ~ 26 Kč)
  • Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  • Hlavní město: Athény
  • Orientační délka letu z ČR: 2,5 - 3 hodiny
  • Mezinárodní předvolba: + 30
  • Napětí el. proudu: 220 V, adaptér není nutný

Proč jet do Řecka na pevninu

Proč jet na pevninu v Řecku

Oblast, kterou si zvolili za svoje sídlo bohové, se těší velké oblibě také u turistů. Ke koupání a dovádění ve vlnách je lákají písečné pláže a azurové moře. K výletům a túrám zase rozmanitá příroda, například v Národním parku Olymp, nebo v chráněné rezervaci Strofilia, kde se naskýtá pohled na písečné duny. Místa opředená tajuplnými příběhy řecké mytologie slibují božskou dovolenou, kterou vám kromě přírodních a architektonických zajímavostí, zpříjemní také nejkvalitnější řecké olivy a exkluzivní vína.

Počasí na řecké pevnině

V pevninské části Řecka můžete očekávat typické počasí charakteristické pro subtropickou oblast. Teploty okolo 30 °C tu panují od května téměř až do října a i voda se v těchto měsících pohybuje mezi příznivými 22 až 26 stupni. Na dovolenou strávenou koupáním a opalováním je to naprosto ideální. Během jarních a podzimních měsíců častěji prší a teploty se drží okolo dvacítky. V zimě je tu možné dokonce si i zalyžovat, a to konkrétně v pohoří Chelmos.

Tipy na výlety v Řecku na pevnině

Tipy na výlety

Město Athény

V hlavním městě Řecka a také antické kultury naleznete ty nejstarší a nejzajímavější památky, na které budete zírat s obdivem. Kromě návštěvy Akropolis, Dionýsova divadla nebo Hadriánova oblouku doporučujeme také ochutnávku tradičních jídel v místních restauracích.

Antické město Delfy

Rozlehlý archeologický areál Delfy je často nazýván jako „pupek světa“. Dřív se tu nacházela slavná věštírna, bez jejího posvěcení se neobešla žádná významná událost, jako založení města nebo vyhlášení války. Pro radu sem však putovali i prostí lidé z celého světa, názor slavné věštírny chtěl znát každý.

Pohoří Olymp

Nejvyšší řecké pohoří je opravdu božským místem, právě tady prý sídlilo dvanáct řeckých bohů v čele s Diem a jeho manželkou Hérou. Dnes pohoří opředené mytickým kouzlem láká aktivní turisty, kteří se chtějí pokochat dechberoucími výhledy na řecké území.

Chráněná rezervace Strofilia

Pokud vás láká příroda a pozorování zvířat, udělejte si výlet do rezervace Strofilia. Uvidíte tu především množství nejrůznějších ryb, lesní zvěř i ptactvo. Projít se můžete kolem skalní hory nebo nádherných lagun, a dokonce se tu najdete i místo ke koupání u písečné pláže Kalogria.
Proč jen do Španělska

Tipy na dovolenou ve Středomoří

Nejen Řecko nabízí spoustu zajímavých míst a krásné pláže, kde můžete prožít ničím nerušenou dovolenou. V okolí Středozemního moře najdete spoustu oblíbených dovolenkových destinací, kam míří turisté na letní dovolenou. Stačí si jen vybrat:

Nejoblíbenější hotely v Řecku na pevnině


Nejlépe hodnocené hotely v Řecku na pevnině za akční ceny

Porovnejte si zájezdy do Řecka - pevninské části od českých i německých CK na jednom místě a vyberte si tu pravou dovolenou pro vás. Na dovolena.cz nakupujete online z pohodlí vašeho domova. Vyberte si z široké nabídky zájezdů s odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Drážďan a dalších letišť. S výběrem vám rádi pomohou naši zkušení prodejci.